Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (426)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui moldoveanca
tare ma doare sufletelul ca o sa trebuiasca sa impachetam si sa plecam iar.Din pacate tati nu poate sa revina in tara langa noi a prins un job mult prea bun ca sa-i dea cu piciorul.


Eu ma simt bine unde imi sunt cei dragi, acolo e casa mea. Acum e aici, cu copii si sotu'. Cine stie unde va fi maine? important e sa fiti impreuna!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Cristina felicitari pentru printesa dulce din burtica!!!

Moldoveanca multumesc pentru confirmare/ Am vazut acum ca nu il gasesc in Germania mai jos de 195 de euro asa ca daca e pret bun o sa il cumparam de ala tirg.
E bine sa fiti impreuna chiar daca greul e pe tine.

-------------------------------
mamica Dariei si a lui David
L'amor che move il sole e l'altre stelle./Amami di piu quando lo merito di meno perche sara  quando ne ho piu bisogno.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Erina, nu stiu daca o sa aiba si acest carut la targ, eu doar ma duc in cercetare, daca nu gasesc nimic sa-mi placa o sa il cumpar de pe net, l-am gasit la 800 ron uite aici: http://bebeshop.wordpress.com/carucioare/quest-sport-coffee/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Cristina, felicitari din suflet!

Erina, cum stai cu carticica? Sunt asa curioasa~

Nana, asa vreau sa o vad pe Maria

Eu, fericita, la controlul oftalmologic, Sara e superok, tusea s-a mai rarit, la Sofi scot secretii la greu, sper sa ne facem bine, saptamana asta sunt programate activitati intresante la gradi, azi au vopsit oua, maine teatru de papusi, joi-lectia deschisa cu parintii si pictarea icoanelor cu copiii, iar vineri ii duce la biserica.
Eu cam obosita, dar asa fericita cu ele, Sofi e o minune pe zi ce trece, spune si stie atatea, e asa dulce si afectoasa.
Vestea buna e ca de cateva zile, parca ceva a declansat o dragoste nebuna intre surori. De fapt, stiu. Intr-o seara, la o sesiune de pupici, Sofi nu mai contenea cu pupicii catre Sara. Iar Sara era evident emotionata. De atunci, e alta. O pupa continuu, se joaca cu ea, o sufoca chiar, spre enervarea Sofiei care e f independenta Una peste alta, sunt fericita, nu-mi imagineam ca va fi asa frumos cu doi copii. Sara e draguta cand imi spune: Vezi, ti-ai dorit doua fete, si ti-a dat Dumnezeu doua fete, m-a auzit pe mine spunand odata asta si a retinut-o pesemne!

Hai ca va las, m-am emotionat!Somn usor!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Yaia, ti-am vazut printesa!!!! E o dulce si ce bine ii sta in rochitica!! Sunteti o familie superba, fff tineri si copiii adorabili - Tudor s-a lungiiiiit si Alexia e o fetita in toata regula! Cred ca tare yummy au fost toate bunatatile. Si bucatarioara - wow, ce cadouri! M-am uitat si eu la bucataria aia retro, dar nu aveam loc unde sa o punem, asa ca am ales cea mica portabila, dar am salivat si noi dupa cea retro . Tu ai slabit, se vede, sunt sigura ca ritmul ales da roade si rezultatele vor fi si mai vizibile in curand .

Erina, multumesc mult pt linkuri - bunatati sa le mananci cu ochii . Am sa incerc si eu peste weekend sandwich cu ou si eventual cu o salata de rosii cu feta si avocado sau cu castraveti murati sau cu masline ;) Sa vad cum o sa fie primite, desi in ultimul timp nu prea mananca ai mei mare lucru din ce gatesc, Lisa parca e mai ok, dar Adam e jaleeee . Doarme bine la amiaza si pranzul il ia cand se trezeste, insa mai mult ciuguleala, apoi snack cu fructe etc si la cina ioc. Nu vreau sa ii scot fructele, dar parca m-am saturat eu de iaurt, paine, branza, rosii... Desi ma gandesc ca e doar o perioada princ are trece - or fi dinti, or post-viroza, or cine-stie...

Crishtina, felicitari pt fetita din burtik! Sarcina usoara in continuare!!!

Sabinele, Rox, ia veniti voi la raport! Cam tacute in ultima vreme...

Nu mai stiu ce am citit...

Eu inca tusesc la greu, Adam parca se tine si el cu tuse, eu trag tare sa nu ma doboare viroza asta . Asa ca azi am tratat-o cu inghetata Cred ca imi ia o sapt de topait si tras la gym ca sa neutralizez efectele. Sa-mi fie de bine ...

Am o problema, nu stiu ce sa fac. Adam e ff lat in picior. Firma de la care luam incaltarile pt Lisa (si ea destul de lata) nu are nici un model care sa ii fie ok, adica toate bune in lungime, chiar si cele maricele si il strang peste bolta. Oare dupa ce firme sa ma uit, ca am cam epuizat mall-ul si online nu ma incument, insa pot sa o iau la pas prin alte zone, numai sa stiu dupa ce sa ma uit ca sa dau telefoane etc. Am dat deja banii aiurea pe 2 perechi de incaltari, ambele cu 2 benzi de arici peste bolta, deci din cele care au deschidere mare si incepe sa se vaite cand le vede, imi zice ca e "ffff" ("auchy", in traducere "Adameasca")

Ma duc sa imi scot hainele din masina sau mai bine sa citesc ca mi-am luat niste carti de la bibl si sunt niste caramizi




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna dimineata! Mandarinuta, stiam oferta la 800 de roni. Acum ma gindesc daca sa dau 800 de roni (mai mult decit scaunul de masina al Dariei) sau sa il folosesc pe cel pe care l-am avut la ea-mostenit de la Matei. Mai am si Chicco care e in stare excelenta. mie imi trebuie mai mult pentru vacanta desi acolo pot inchiria.

Gabriela ce dulci fetele deja imi imaginam cum se dragalesc!!! Cu cartea nu am inceput, am ceva idei, daca reusesc o scanez si va arat. Oricum acusi e mai si trebuie sa ma grabesc.

Super activitatile de la gradinita Sarei cit despre Sofia mie mi se pare foarte precoce. E cu doua luni mai mare ca David si ea face atitea lucruri de foarte devreme.

Adimercedes, si eu ma chinui cu hranitul lui David. Numai cu distractie si insistat maninca rezonabil. Noi suntem inca la mincare pasata. Maninca dimineata fructe cu cereale sau cu biscuiti Plasmon. Apoi la prinz legume cu carne sau cu ou brinza, mai manica budinca sau paste seara si bea vreo 3 biberoane de lapte.

Despre incaltari cred ca asa e generatia aceasta. Si David e lat, chiar am fost surprinsa ca nu i-au venit o pereche de ghete de la Daria-desi nu e corect sa ii dau sa poarte de la ea pentru ca sunt deformate de piciorul ei, ma gindeam sa i le dau la nisip. Am cumparat week-endul aceasta o pereche de la Hokide firma romaneasca, dar nu cred ca te ajuta prea mult. Nu aveti acolo Primigi sau alte marci italienesti? Sunt late si fizionomice.

Am fugit ca au inceput sa rupa hirtii. Daria: sunt superbe cirtiile astea. Lui bb ii place sa se joace cu ele...da, lui ii palce sa le molfaie...

-------------------------------
mamica Dariei si a lui David
L'amor che move il sole e l'altre stelle./Amami di piu quando lo merito di meno perche sara  quando ne ho piu bisogno.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Inca in zona, va las via FB:

www.youtube.com/watch?v=7cRatPdV6Gw&feature=player_embedded#at=31" target="_blank">Andreea Bocceli-L'appuntamento (desi versiunea originala a Orenellei Vanoni e mai frumoasa!!!

Ho sbagliato tante volte ormai che lo so già
Che oggi quasi certamente
Sto sbagliando su di te
Ma una volta in più che cosa può cambiare
Nella vita mia
Accettare questo strano appuntamento
È stata una pazzia
Sono triste tra la gente che mi sta
Passando accanto
Ma la nostalgia di rivedere te
È forte più del pianto
Questo sole accende sul mio volto
Un segno di speranza.
Sto aspettando quando ad un tratto ti vedrò
Spuntare in lontananza
Amore, fai presto, io non resisto
Se tu non arrivi non esisto
Non esisto, non esisto
È cambiato il tempo e sta piovendo
Ma resto ad aspettare
Non m'importa cosa il mondo può pensare
Io non me ne voglio andare.
Io mi guardo dentro e mi domando
Ma non sento niente
Sono solo un resto di speranza
Perduta tra la gente.amore è già tardi e non resisto
Se tu non arrivi non esisto
Non esisto, non esisto
Luci, macchine, vetrine, strade tutto quanto
Si confonde nella mente
La mia ombra si è stancata di seguirmi
Il giorno muore lentamente.
Non mi resta che tornare a casa mia
Alla mia triste vita
Questa vita che volevo dare a te
L'hai sbriciolata tra le dita.
Amore perdono ma non resisto
Adesso per sempre non esisto
Non esisto, non esisto

-------------------------------
mamica Dariei si a lui David
L'amor che move il sole e l'altre stelle./Amami di piu quando lo merito di meno perche sara  quando ne ho piu bisogno.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Erina, pai atunci poate gasesti un carut sport la targ si la un pret acceptabil. Eu am nevoie de un carut sport, usor, care sa ma mai tina inca 2 ani, si care sa fie ok si de calatorii, mi-au mai placut Giro de la ABC Design si Chicco Lite way. Pentru calatorii ar mai fii Maclaren Volo.

Gabriela, ce frumos povestesti despre fete. Si eu ma simt asa fericita cand vad cum il iubeste si dragaleste Antonia pe Filip, iar el e topit dupa ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Adimercedes, despre incaltaminte, e buna sugestia Erinei cu Primigi, intr-adevar au talpa mai lata, noi folosim la Antonia Ortopedia, nu stiu daca se gaseste si la voi, sunt ff comozi si bine facuti. Lui Filip, care nu merge deocamdata, ii dau ghetutele premergatoare ale Antoniei, dar cand o sa inceapa sa faca primii pasi o sa ii iau tot de la Ortopedia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Erina, uite aici modelul Volo, acesta e mai accesibil: http://www.bebeshopp.ro/produse/products-page/carucioare-si-scaune-de-masina/carucior-maclaren-volo/

Mergi la inceput