Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (426)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Moldoveanca, motat sau motata, ce-o fi, sanatos sa fie bebe, ca restul conteaza mai putin!
Vladut e un zambaret adorabil iar tu arati super: tanara si slaba!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Cu maaare intarziere si mii de scuze

LA MULTI ANI David Andrei! Sa-ti fie viata plina de sanatate si voiosie, sa fii mereu inconjurat de iubire si sa obtii tot ce trebuie ca sa ajungi un om mare!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Yaia, am ras cu lacrimi la "soarta de femeie"
Sa-ti traiasca prichindeii si sa va bucurati de ei! Cand incepe vacanta?


Multumim!
Plecam in tara vinerea viitoare. Abia astept, numar zilele!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui crishtina
Yaia, Alexia mi se pare ca seamana perfect cu tati! La multi ani si sa fie sanatoasa! Un pic si vine primavara si la voi. la noi a venit si e asa de bineee!

Si despre noi cateva cuvinte Avem noutati si am zis sa le impartasim cu voi. Am aflat ce avem in burtica.... O fetita mica si draguta!


Esti in minoritate, majoritatea zic ca seamana cu mine. Ochii i-am avut si eu asa cand am fost mica. In rest, nu stiu ce sa zic, seamana cu Tudor cand era ca ea, abia pe la 1 an si jumatate tudor a inceput sa se schimbe, sa devina baietel. Dar ca bebelusi, au fost aproape identici.
La noi vine primavara, tine o zi si apoi vine toamna.

sa traiasca codata din burtica! Felicitari!
O sa intru mai tarziu sa vad pozele.

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Buna dimineata si de la noi!


Christina, felicitari pentru fetita!

Yaia, v-am admirat in poze, se vede ca ati petrecut tare frumos.Alexia e dulce si frumusica foc, mi-a lacut tare mult rochita si poza cand e cocotata pe cutie e adorabila! Si tu arati tare bine, radiezi, sa fii mereu asa de fericita si implinita!

Luy, multa sanatate Irinei!


Eu joi vreau sa ajung la Baby boom, targul care o sa fie la pavilionul Baneasa, trebuie sa cumpar un carut sport pt Filip, din ce am vazut pe net m-am oprit la un Maclaren Quest Sport care are numai 5 kg, dar mai vreau sa arunc o privire pe la targ, poate gasesc un carut care sa aiba copertina mult mai mare ca cel pe care il avem acum. Acesta s-a stricat, l-am folosit mult la Antonia, dar nu mai gasesc sa cumpar la fel, era adus ssin Spania tot laun targ.

va trimit si eu niste poze pe mail, asa ca sa nu ne uitati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna buna. Mi-a atras atentia mesajul Mandarinutei. Si noi avem nevoie de un carucior sport. Am retinut marca. cred ca vom fi acolo simbata la prinz.

-------------------------------
mamica Dariei si a lui David
L'amor che move il sole e l'altre stelle./Amami di piu quando lo merito di meno perche sara  quando ne ho piu bisogno.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Off mai fetelor de unde atata tinerete pe capul meu De priit, ne prieste aerul de tara si tare ma doare sufletelul ca o sa trebuiasca sa impachetam si sa plecam iar.Din pacate tati nu poate sa revina in tara langa noi a prins un job mult prea bun ca sa-i dea cu piciorul.
Inca nu suntem hotarati definitiv dar nu prea mai seamana a familie cum suntem noi acum si ne e greu la fiecare in parte.
Vara asta inca o sa mai stam asa dar mai spre toamna nu stiu pe unde o sa umblam.
Avem booking la Paris la Disneyland si daca totul merge bine cu burtica pe 5 iunie o sa fim acolo.
Erina,din cate stiu Mclaren quest sport era cel mai bine vandut in Anglia si toate mamicile il laudau.Noi am avut un chicco sport pe care nu il recomand s-a rupt imediat ce a intrat in contact cu gropile din Ro si este si foarte ingust se lovea la cap daca adormea in el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui crishtina

Asa....sa ma adun si eu ca am citit mult si voiam sa raspund tuturor dar cred ca nu tin minte.

Piciulika, felicitari pt decizie si adaptare usoara in noua tara. Mie, cu cat trece timpul adaptarea imi pare mai grea (batranetea) Nu vreau sa ma gandesc cum va fi sa ne mutam cu toate in Ro...ca noi asta visam. Sa plecam de unde am venit Dar voi sunteti "cool" vb Carpatinei si mereu tineri! Felicitari inca o data!

Yaia, Alexia mi se pare ca seamana perfect cu tati! La multi ani si sa fie sanatoasa! Un pic si vine primavara si la voi. la noi a venit si e asa de bineee!

Si despre noi cateva cuvinte Avem noutati si am zis sa le impartasim cu voi. Am aflat ce avem in burtica.... O fetita mica si draguta! Dupa cum m-am simtit la inceput...greturi si toate cele...sarcina semana mai mult de baietel...comparat cu Robert si Nicole dar uite ca nu se adeveresc "zicerile" astea pana acum toate bune, speram sa fie asa si pana la sfarsit.

Am promis niste foto cu copilasii mai demult. Acum le incarc si trimit pe mail. Va pup pe toate!

Crishtina cu Robert(09.09.2007)
& Nicole (18.11.2009)



felicitari pentru printesa



Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Deci eu v-am pierdut de tot, nu mai reussesc sa recuperez si nici timp nu am,...asa ca fara extemporale...si ca sa vedeti ce in urma sunt, tot nu am inteles care este treaba cu plecatul lui Piciulika...dar ma prind pe parcurs cand ajunge la destinatie si ne spune ca este asa cum isi dorea.

In rest suntem bine, astept vacanta, Cristi o sa plece la bunici, asa ca o sa am un moment de "respiroooooo", sunt obosita, nervoasa nu-mi place nmic ....si tare repede imi pierd rabdarea....si inca nu am inceput mutarea.......ufffffff abia astept sa ma linistesc....gata m-am plans la voi asa ca am fugit.





Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandarinutza
Yaia, v-am admirat in poze, se vede ca ati petrecut tare frumos.Alexia e dulce si frumusica foc, mi-a lacut tare mult rochita si poza cand e cocotata pe cutie e adorabila! Si tu arati tare bine, radiezi, sa fii mereu asa de fericita si implinita!


Am petrecut bine si am suferit de oboseala o saptamana dupa! Oricum, bucuria a fost mare.
Multimim mult!


===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput