Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

MADALINA, asa este, asta e si grija mea (soata nu are probleme cu ruptul de familion).
mie nu mi-a fost greu din punctul asta de vedere la 18 ani cand am plecat, dar acum sigur as vedea altfel lucrurile...
noi suntem si un familion destul de mare, si chiar daca nu ne prea ajuta bunicile cu bebelusul, in rest suntem uniti.
mie ce mi-ar fi cel mai ciudat ar fi sa ii despart pe copii de bunici, strabunici si stra-strabunica (da, strabunica mea traieste si e luciduta...)

asa cum spunea si GABI, un copil are foarte multe de invatat si de castigat din relatia cu bunicii si strabunicii. eu mi-am petrecut toate vacantele la Moldovita cu strabunicii si (desi nu sunt dusa la biserica, si chiar nu m-au dus ) cred ca au avut o mare influenta asupra caracterului meu...
daca va uitati la semnatura, pe blog am postat pana acum numai de Moldovita. si cum si spune semnatura, as vrea sa le dau copiilor radacini.
si daca varianta cu religia eu una o dau la o parte, mi-ar ramane "stramosii" ca sa zic asa.

deci asta ar fi singurul lucru care ma tine pe mine sa nu plec.
dar din pacate, pus in balanta cu tot ce am acumulat si ce nu le voi putea oferi copiilor in tara, tare mi-e ca inclina totusi spre plecat.
cred ca nici una din situatii nu este fara compromis, trebuie doar sa vedem care cere un compromis mai mic...


.........................................................................................

Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare

sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Aoleu..is rupta-n doua!!

Am facut baie la pui - singura, ca tati s-a dus sa se relaxeze la o berica, unde mai pui ca Anei i-am facut cu colacelul; mi-a fost ff frica sa i-l pun singra, dar am reusit si a meritat!
Mai, eu am senzatia ca lu fifi ii creste iq-ul de la colacelul ala - cand o bag in apa e si mai istetzuca (cra, cra), rade in hohote, ba din buze la Robert, e ceva... ii palce din ce in ce mai tare apa!!!

Robert- de unu singur face scufundari, cu el nu e bai, tre sa-l pazesc doar ca sa nu faca ce a mai facut - a golit un sampon, chiar de ala bun, de UK, in apa.

Daca va mai zic ca am facut astea sunt dementiale, siiimple de facut si super bune si sanatoase pentru copii. Eu le-am pus stafide peste.

Gata, inchid sandramaua, vin maine peste voi la cafecita.

Pup!

Edit: ziki baba acu vede ca ai blog, draga de tine!!! Yum, abia astept sa intru in cuibusor!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

nb si de la noi
ma rog, copii dorm; le am facut baie.....singura ca de obicei, Robi a mancat, Razvi nema, tre sa vad cum fac sa i dau si lui fara sa protesteze si eu tre sa manc ceva si sa mulg vaca ca de azi dimineata n am mai muls o

pupi

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Mai fetelor, nush cum faceti voi baie singurele la bebei...io nu am incercat si, sincer, nici nu vreau sa incerc, sper sa nu fie neaparat nevoie vreodata, pana o sta mandra bine-bine in fundulet.

LORI, stai linistita, sio io tot acu am observat blogu' lu ZIKI...l-am nagat la favorite, de maine dau iama in el Si mai termina cu dulciurile alea, mami harnicuta, ca o sa ajungem obeze toate

Noapte buna tuturor!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina
Botezul Catalinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

Si cu mine 3 !!! Tot singura am facut baita! Sunt mandra de reusita, da' greu, neica, greu...
si-nca voi, fetelor faceti la 2 baie.. respecte!!

simo, sper sa nu ma tina durerile astea de spinare asa mult!
dedicut, ms de pont, am luat un paracetamol si de dimineata!
sanatate multa si voua, fetelor!

abramburika sanatate multa in continuare, mai 'navaleste' pe la noi cat de des!

nu mai stiu in rest, s-a rupt filmul la mine, ma duc sa bag naniiiiii

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

noapte buna

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


Multumesc pentru sprijin si ajutor- tie Sfinte Doamne si Sfintei Fecioare Maria de la Sumuleu ...sa nu ne parasiti niciodata!

AMR 5!KILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

Salutis!
Am intrat sa va multumesc pentru raspunsuri.Scuze ca am iscat controverse (iar ).
Asa,am emotii de ma cacarisesc efectiv pe mine,nu pot sa cred ca imi botez puiutul.Nu-mi vine sa cred ca e vorba de copilul meu.Ce sentimente..
Abrambu, felicitari din toata inima,ma bucur enorm pentru tine!!
Si Mamutz...uite mami ca a venit timpul sa-ti cauti carucior pentru pui.
Bravo fetelor,capu sus!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Shubu cand aveti botezul?ca am uitat te rog sa ma ierti. Ti ai luat rochie??

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

gata, am terminat de citit!
GABI am fost azi prin parc la ora 3, dar abia acu seara am vazut mesajul tau.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Lorich si roxx26 multumesc pentru raspunsuri!
si eu tot infacol incerc sa-i dau puiului dar nu vrea...am gasit in final o metoda: pun pe suzeta cate 2-3 picaturi si asa reusesc cat de cat!!!

Mergi la inceput