Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

SHINES, lasa mama, ca ai soacra buna una peste alta...

FLAGRANT, n-o mai piri pe doamna! Nu sade frumos...

G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andutza_B

Simo, ma gandeam ce sa iti zic: pt sanatatea ta fizica sa lasi tutunul si sa curmi zilele soacrei sau , pentru sanatatea ta psihica, sa iei tutunul in primire si suflarea impricinatei de asemenea?

Andutza- cu pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)


ssshhhttt...nu mai spune la nimeni..in timp ce fumam,puneam la cale o ''elodioasa'' sau ..ca pana scap de ea mor eu de plamani,asa ca..




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Shines, da dupa ce am scris mi-am dat si eu seama ! Super buni ! Super mami , Sophiotul are de unde invata.

Mandra mamica de printesa Sara Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Citat:
citat din mesajul lui Shines

[quote]citat din mesajul lui Andutza_B

Simo, ma gandeam ce sa iti zic: pt sanatatea ta fizica sa lasi tutunul si sa curmi zilele soacrei sau , pentru sanatatea ta psihica, sa iei tutunul in primire si suflarea impricinatei de asemenea?

Andutza- cu pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)


ssshhhttt...nu mai spune la nimeni..in timp ce fumam,puneam la cale o ''elodioasa'' sau ..ca pana scap de ea mor eu de plamani,asa ca..




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

'Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte'

Iaca, ai scapat. Ca s-a externat singura! Incredibil! Oricum, ma bag la , as avea si eu niste energii negative de eliminat si mi-am terminat si pachetul de tigari...

Andutza- cu pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

buna seara!!

Ce ma binedispune forumul asta!!Citesc cu placere fetele noi, iar azi am citit cu si mai mare placere pe mami de fragrant...Tare mi-s dragi oamenii destepti, iar Sophic are pe cine mosteni si buni si mami...Cu voi uitam de toate..plansete, colici, etc.
Simo, se pare ca ai ajuns la vorba mea:facerea de bine...Dar daca soacra se imbolnaveste iar pun pariu ca prima care sare in ajutor tot tu vei fi.Hai, nu te da mai rea decat esti!N-ai tu inima aia sa lasi pe altul la nevoie!
O intrebare ptr BEBELU:DACA SUNT LEHUZA TREBUIE SA POSTESC CA SA MA IMPARTASESC??Soacra-mea zice ca nu, sotul tau ce zice??Oricum inainte posteam numai de carne si oua din motiv de hepatita dar acu e si mai greu ca-s slabita rau...
Sondaj zikian:copii vostri tot asa se intind de nu se mai termina si cu sunete de tot felul???

AMR:7 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Ana se intinde dupa ce papa si scoate sunete de tot felul, prin tot felul ma refer la "partz, parzt, partz". Nah, c-am parat-o ..cat e ea de don'shoara!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Adevarul e ca asta e un forum meserias
Bine ai venit Lenuta, buni de Sophiot
Fetelor multe am mai invatat si bagat la cap de cand tot citesc...stiti cum e..la primul copil incerci sa faci cam tot ce crezi ca e bine, dar asta doar mai tarziu vom vedea (cat de bine a fost ce am facut). Asa ca sfaturile, povestiorele de viata, crampeele de realitate etc ne "scutura" putin. Cel putin pe mine. Nu stiu ce m-a apucat sa vorbesc in numele mai multor persoane.
Imediat mai scriu...ca multe idei mai am in cap...a venit sotul de la munca, tocmai ce a intrat pe usa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Raspuns la sz: A mea se intinde cand se scoala si e asa haioasa! Se arcuieste toata, mainile in sus, picorusele la piept, incrucisate cum statea in burta la ma-sa. Si bineinteles trage si partzuri .

Mandra mamica de printesa Sara Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Uff..am calcat un teanc de haine, am intins altul la uscat, am pregatiri carnea pt gratar si astept sa arunce dl sot buzduganul ca sa aprind focul.
Si Catalina mea se intinde de mama focului, si face niste grimase asa...e simpatica foc!
Deci cu saltelele nu-mi zice nimeni nimic...tot in ceata am ramas.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina
Botezul Catalinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

ROXX, eu i-am luat saltea cu arcuri... e ff aerisita. Aia cu cocos, pe mine nu ma inspira, ce stiu eu de unde vine cocosul ila...

MONIKA, fata mea se intinde toata noaptea...

G

Mergi la inceput