Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabrielaromt

off, iar nu am iesit afara. Cand m-am hotarat eu sa ies a adormit bebe. Ieri n-am iesit ca a batut vantu si era si tati obosit. In plus, cand stiu ca se pune pe plans de fiecare data cand incep sa-l imbrac ma lasa nervii.

Tati al nostru nu prea face nici el cine stie ce prin casa. Il tin dupa mine prin casa cand e cate ceva de facut, dar pana la urma tot eu ma apuc sa fac. Am zis ca dau un copy mesajului Ancai si sa il trimit pe mail! Dar vorba voastra, eu l-am invatat asa!

Gabriela
Mami fericita de Tudor (21.01.2011)



io acu ies, a adormit si a mea, dar o 'arunc' in hainutza ei si ma invart juma de ora, ca pare placut afara



Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

AM revenit dupa un mini-somn. Ca baitul meu are prostul obicei de a dormi maxim 30 min in timpul zilei de 3-4 ori.
Andutza stiu cum e cu faza cand ti se tot repeta un lucru.




Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:


aoleo...am scapat mamelucu' la forumit. nu mai bine o lasam eu sa creada ca internetele astea se termina daca le folosim prea mult? si-mi era mai usor, pac ii dadeam stingerea: mameluc, jos de pe laptop ca se termina internetele!
am vb azi cu sor-mea si i-am zis de progresele maica-sii; la care ea: las sa mai scrie si pe forumul tau, ca pe al meu scrie cot la cot cu mine.
da, mamelucu activeaza pe 3 forumuri: al sora-mii, tot un forum de mamici, la buburuze si tot pe dc la un topic de slabit (ca de asta a vrut cont initial). eu stateam linistita ca-mi ziceam, ca nu se prinde ea ca poate posta si pe alt topic, cu id-ul de pe topicul de slabit.
dar se pare ca am subestimat-o.

a, si pe lg forumuri mai are maica-mea o buba cu solitaire si-un fel de tetris (na, ca te parasc la lume);
le-a descoperit ea pe un site de jocuri si acum ambitul ei e sa-l depaseasca pe unul de-si zice cuculetz, care are vreun milion de puncte.

asa ca noaptea, dupa ce ajunge la zi cu forumitul, se ia la intrecere cu dl cuculetz.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

stiti vorba aia ''facerea de bine..f.. de mama'' ?
asa patesc eu mereu.
deci eu platesc bani cu carul sa stea soacra mea scumpa ca o regina in spital,sa ii se faca toate investigatiile posibile,avand in vedere ca nu a facut nicio analiza pana acu..si ea ce face ?? se cere acasa pe motiv ca nu mai poate sta in spital,s-a plictisit si nu mai suporta ordinele altora. si pleaca cu 5 analize nefacute..kkt. am niste nervi de innebunesc nu alta.
stiu eu ca e nebuna,dar cand omu vrea sa iti faca un bine stai dracului acolo..cat de suparata as fi pe ea,cu draga inima am vb pentru ea,sa stiu ca e sanatoasa ca restul le rezolvam noi.
si ma minte ca vezi dne sa ma duc dupa ea ca au venit muuuulti oameni pentru internare si nu mai sunt locuri,si i-au facut externarea.
stiam ca mine..acu juma de ora am sunat medicul cu care am vb pentru ea si mi-a spus.
de fiecare daca cand am ajutat pe cineva mi s-a ''intors''. sa crape toti din partea
ma duc sa-mi termin pach de tutun pana nu o bat.




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Fragrant deci asa, se intrece cu cuculetzu...ma asta pe mine de ras aici!!!!

Fetelor, adica mami si Buni va multumesc ca ati ajuns aici, uite inseninati orice zi mohorata. Si tu mami esti o norocoasa cu asa o mamica. Da-i un de la mine!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Fragrant Esti mortala!
Eu am terminat friptura de "tineret bovin" dupa cum scria pe caserola. Numai tineret nu e ala, dupa cum mi-a iesit de data asta, da' whatevar, dupa ce reusesti sa mesteci dai de un gust bun chiar!

Andutza- cu pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

gabiv- esti mortala cum iti spui tu oful

pufoasalaura - si la mine tot cerealele dau rezultate; alea pe baza de tarate. si f multa apa; a..si abdominale, am remarcat ca si astea ajuta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Wow ce grup aici de super gagici, super mamici, super bunici !!!

Noi suntem doar super colici!

Azi am avut din alea rele, rele de tot, cu mici pauze de dimineata de la 8 pana acum. Suntem vraiste, ca-n vremurile bune ! Mi-e o mila de bietul copil!!! Si nu pot sa fac nimic, toate micile mele smecherele de linistit n-au tinut. O tin in brate, o legan si astept sa-i treaca.

Da cineva fier lui bebe?

Un salut special si doamnei lenuta8, nepotica dumneavoastra este o norocoasa. Si noi la fel ca treceti pe aici.
Vreau si eu o mama forumista!!! Scrieti repede 10 mesaje ca sa va citim in timp real.


La multe lunite fericite Kristian, Andrei, Alexandru Stefan!!!

Mandra mamica de printesa Sara Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Mami de sophic esti criminala..am ras si am uitat ca trebuia sa curm zilele la soacra

Cata..asta am vrut sa zic si eu dimineata,sa scrie buni Lenuta 10 mesaje,dar ne-a luat de mult..nu e moderata :)))))




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Simo, ma gandeam ce sa iti zic: pt sanatatea ta fizica sa lasi tutunul si sa curmi zilele soacrei sau , pentru sanatatea ta psihica, sa iei tutunul in primire si suflarea impricinatei de asemenea?

Andutza- cu pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput