Floricele de liliac de mai iunie 2010! (57)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aly_ spune:

LA MULTI ANI FERICITI ANDRADAP!!!

TATYANA si eu congelez mancarea pentru micuta,nu am avut probleme pana acum.
Cand iesim afara primeste borcanel sau biscuiti,fructe nu prea deoarece ar obiceiul sa isi aranjeze coafura in timp ce mananca

CORINA infricosator
Eu am pierdut-o pe sora-mea cand era mica,avea vreun an jumate iar eu 10,este un sentiment groaznic de neputinta si frica.Din fericire am gasit-o,era cu niste copii mai mari care au gasit-o si vroiau sa o duca parintilor.Sa ne fereasca Dumnezeu!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Imi amintesc si eu de Andradap,ca am purtat aceiasi pereche de papuci(unul de marimea 39 si unul 41)la spital,cand am nascut
Asadar:
La multi ani cu sanatate si fericire Andradap!!!



Cris,mami de Sebi,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010



Bazar umanitar pentru David si alti copilasi speciali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

Imi amintesc si eu de Andradap,ca am purtat aceiasi pereche de papuci(unul de marimea 39 si unul 41)la spital,cand am nascut
Asadar:
La multi ani cu sanatate si fericire Andradap!!!



Cris,mami de Sebi,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010



Bazar umanitar pentru David si alti copilasi speciali


haha, si ambii de la piciorul stang, nu?

sa fii fericita Andrada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

La multi ani Andrada! Sa fii fericita o mie de ani alaturi de comorile tale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

La multi ani fericiti, Andrada!


si pen'ca si noi sarbatorim azi 10 luni (vorba vine sarbatorim...), va las niste pozici cu accesorii de primavara .


Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzicab spune:

La multi ani fericiti, Andrada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biajitaru spune:

Buna,

Andraadap sa fi iubita si sa ai parte de multe bucurii alaturi de cei dragi

Maine ma duc sa recuperez copilu'. Bunicii sunt terminati ambele perechi

Bia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Buna !
Sa vedem cat reusesc sa scriu pana se trezeste d-ra . Am scris ieri pe FB ca Sofia a incercat primii ei pasi singurica .
Laurita : multumesc !
Nana : aveti deja dintisori ? Felicitari ... stiu ca ii asteptati de mult
Tatyana : am inteles, multumesc ca mi-ai raspuns, din pacate Sofia desi e mancacioasa nu ii place sa simta aceleasi legume in mancare , de aceea intr-o zi ii fac spanac, in alta spaghete, pilaf de orez, piureu, supa de pui etc. Ieri i-am facut o mancarica delicioasa de dovlecel si mi-a refuzat-o .... uraste dovlecelul, nu stiu de ce. Si nu ii mai plac merele, desi nu i-am dat foarte des , nu il accepta nici intreg, nici bucatele , nici ras cu biscuiti, nici suc ... poate copt la cuptor ar mai merge dar nu am incercat in ultimul timp ! In rest adora banana, pepenele galben, mango, portocala, kiwi ... mai mult exoticele , para dar sa fie bine coapta .

Afara nu servim decat fructe si biscuiti, pentru nani ne repezim acasa si automat papa o srvim in scaunel; nu doarme bine decat in patutul ei, afara fura cate un somn de juma de ora si e putin, spre seara nu ne mai intelegem.
Pentru rani am betadina si iod sau apa oxigenata , daca sangereaza tare dau initial cu apa oxigenata si cand se opreste sangerarea dezinfectez cu betadina sau iod .... s-au cel putin asa voi face in caz de nevoie !

Nana : admirat iubirice dulce

pa

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

artu : felicitari pentru mersul de-a busilea, ti-a facut Sabina pe plac pana la urma

Corina : era pe forum deschis un subiect despre furtul copiilor, am citit saptamana urmatoare , de atunci sunt mai paranoica !
Bebelusa Oana are o fetita ???? Cand, cum ... ca nici nu am vazut-o gravida .... cate pot sa pierd daca nu m auit la tembelizor .

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:



Andrada

Mergi la inceput