Floricele de liliac de mai iunie 2010! (57)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


LA MULTI ANI, andradap !


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

Buna fetele!
La multi ani Andrada! si LA MULTI ANI MAMICA MEA!!

V-am citit in fiecare zi insa nu am avut ce sa va zic, noi suntem bine, vrem numai pe jos sa mergem , acum avem doar 2 somnicuri pe zi , uneori doar unul , ne mai trezim noaptea o data , sau uneori delocdar ultima trezire o avem la ora 10.00
as vrea sa stiu si eu cele care aveti scaunul de baie pt copii de unde l-ati achizitionat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

La multi ani fericiti Andrada!! Sa-ti aduca multe bucurii baietii tai frumosi!

Laurita, hai mai ca as vrea eu sa fi vazut lumea cea mare, n-am sanse, e prea mare si prea scurta viata asta, insa fac si eu ce pot, in afara de copii e ce ma bucura cel mai mult, sa descopar locuri si oameni interesanti si diferiti.

Vivela, e super d, un frumos si-un nazdravan, superb copil ai stiut sa faci. Te-am intrebat si pe FB, dupa fiecare masa bagi copilu la spalat? Pai tu ai energie, mai nene

Matei, racit de luni, febra 38 si ceva ziua, spre 40 noaptea, eu nu stiu ce sa mai fac cu el, s-a intamplat ceva cu imunitatea, prea culegem de toate si nici n-a inceput gradi. Pe Tudor l-am exilat la mama de luni si pana maine, mi-e dor de bufleiul meu, sper macar ca l-am scapat de aceasta viroza.

Imi zice si mie cineva, please, cu ce sa macin semintele de dovleac, sa le pot adauga in mancarea copiilor? Rasnita de cafea nu am, oare cu ce ar merge?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Andrada

mami de Ale!
bunicul meu drag!


ne bucuram tare mult ca v-au placut pozicile noastre primavaratice

Rocsy, inca n-au spart gingia... Insa se vad perfect, sunt chiar la suprafata, sunt drepti si frumosi - in ziua in care a plans aproape non stop s-a produs schimbarea: de la punctulete pe gingie, la dintisor. S-a linistit, e ok, nu mai e agitata, insa nu-mi dau seama de ce se sparge atat de greu gingia... multumim pentru felicitari

Fetelor, ce stiti despre ciuperci? De cand se pot da copiilor? Mie imi plac extraordinar de mult, si abia astept sa-i dau si fetei.

Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana - 11 mai 2010
povestea stelutei de mare
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Ufff, Sorana, inca nu e mai bine Matei? Incearca cu blenderul, altcumva nu-mi imaginez cum... Sau nu are mama ta masina din aia de macinat nuca? www.produsemenaj.ro/masina-macinat-nuca.html" target="_blank">Asa ceva... Sau daca vrei, gasesti www.casutacopiilor.ro/MENAJ_SI_UZ_CASNIC/RASNITA_CAFEA_TRION_TR_8885/id-768.html" target="_blank">rasnite pe net - si eu tre' sa-mi iau una, ca m-am saturat sa ma chinui cu blenderul; imi zicea cineva ca a vazut in Kaufland, parca, la vre-o 30 de lei...

Marilena sa va faceti si voi bine-bine!

Ioana, cum stai cu eliminatul fragmentelor? A iesit pana acum ceva? ai dureri?

Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana - 11 mai 2010
povestea stelutei de mare
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

Offf fetelor am tras o sperietura de toata frumusetea
In timp ce scriam mesajul postat mai devreme fiica mea tocmai cazuse cu premergatorul in usa de la dormitor direct cu fruntea de gresie
s-a impiedicat de pragul aproape inexistent de la usa
Avem acum o mare pata vanata in frunte
Este a doua oara cand cade, prima data a cazut cu capul de parchet in timp ce mergea ca o gazela
Mama proasta si denaturata ce sunt imi vine sa ma iau la palme
Nana, la multi ani si bunicului tau ! Ms pt urari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

La multi ani mamei lui Ale!
La multi ani bunicului Nanei!


Nana, multumesc de sugestii, pai cu rasnita din aia de nuca n-am reusit mare lucru, ca semintele sunt mici si se strecoara pe langa si curg tot nemacinate, rasnita de cafea am vrut sa-mi iau, dar scria ca se macina DOAR cafea si de asta nu stiu cu ce. Mai am in casa un tocator din ala de carne, o sa incerc si cu el, ma gandeam ca exista ceva special pt seminte..

Cu ciupercile eu astept sa faca un an, desi nu cred ca patesc ceva daca primesc si mai devreme, si eu sunt mare consumatoare, imi plac si crude, Matei insa nu se atinge de-asa ceva. De fapt, nu se prea mai atinge de legume si fructe, e foarte selectiv la capitolul asta

Si am admirat si eu pozici de Adelina movulie toata, si cu carut asortat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Hello

La multi ani Andrada!!!

La multi ani Mami de Ale!

La multi ani Bunic de Nana!


U, ce de petreceri azi!

Nana, incet si sigur, fara neplaceri (mari) pleaca si fragmentele de meteorit.

Rocsy, felicitari ptr primii pasi!!! Acu sa te tii.

Cum noi ne petrecem cateva ore bune in fiece sapt pe la patinoar si pe la piscina la antrenamentele baietilor, pasiunea Sabinei sunt scarile. Si de nu ma plimba in sus in jos, in sus in jos pana ma ia ameteala.
Iar in vestiarul de hockey are multa treaba cu crosele copiilor. Sunt toate frumos asezate intr-un loc special la intrare pana apare Sabina, intra intre ele si incepe sa le care prin tot vestiarul...

Sorana, drumuri bune!
Cand ma pensionez si ma apuc de calatorit o sa studiez blogul tau ca sa ma inspir ;-)

Ieri am pus si eu in blender cateva migdale rehidratate, cateva seminte de dovleac si floarea soarelui (nesarate, neafumate). Nu s-au facut praf ci doar s-au maruntit si am servit-o cam o lingurita din ele si a fost f incantata.





Ioana & Arturicii'SIn limba ta ti-e dor de mama


Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bilica spune:

Gata fetelor intru cu forta pe forum deacum! Matusa va pleca acasa duminica si se duce stresul meu....Imi va fi greu la inceput,dar am sa ma descurc eu....Cum nu am murit prime 6 luni cu Sury,nestiind nimic....am sa ma descurc si deacum; binenteles cu ajutorul vostru ca tot ce stiu am invatat de aici datorita forumului.
Deci....obiceiurile de a fi leganata,de a nu sta in scaunl ei la masa,de a nu sta legata cu centura in masina,de a musca ,de a dormi in patul mare,de a nu manca mancare pt bebe.....etc,se vor duce treptat , cu rabdare si calm din partea mea,sper !
Cum va descurcati voi toate fara ajutor,am sa ma descurc si eu....Mare admiratie am pt fetele cu gemeni si cu alti bebei imprejur!!!
Poate ca am facut copilul la batranete si nu mai am rabdare prea multa ,dar trebuie sa lupt caci mai vreau si alti bebei...inca 2 ....,ei hai inca unul macar.
Sury are doar 8,490 kg la 10 luni acusi...e micuta asai?Dar nu papa deloc mancare,doar lapte cu celeale si ala doar cate 150 ml...de vreo 4 ori pe zi, mai ia cateva gurite din mancarea noastra,dar sa fie pt ea,nici nu se uita...
Deci iubitele mele,voi fi langa voi,ca laptopul va fi doar al meu deacum.....,ma intor sa va citesc si revin sapt viitoare cu noutati..Va pop si va urez un wekend placut!

Mergi la inceput