Floricele de liliac de mai iunie 2010! (57)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Citat:
citat din mesajul lui corinasmile


Gata, n-am mai rezistat!

Mi-am luat masina de cusuuuuuut!!!!

Ma uit pe net de o luna dupa ele si in final am luat-o pe www.fotomarket.hu/pictures/bigpics/brother_bm2600.jpg" target="_blank">asta

E compacta, are 25 de tipuri de cusaturi, multe operatiuni simplificate si automatizate, e silentioasa, am testat-o si sunt in al noualea cer!




Corina, mami de Maria (14.06.2010)



scrie-ne repede si cat ai dat pe ea .

si nu ne-ai zis (sau n-am fost eu pe faza) cum merge masina de spalat vase.


Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dienutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vivela

Diana, mie mi se pare ok ca daca refuza o masa de ceva sa ii dau un alt fel de mancare (nu un desert, de ex. - la copiii mai mari). e dreptul fiecaruia sa aiba preferinte culinare. eu, de ex. nu suport prazul, daca imi pui o farfurie in fata cu asa ceva si nu mananc nu inseamna ca-s mofturoasa sau ca nu mi-e foame.
asa si copiii, uneori n-au chef de un fel de mancare, e bine sa ai intotdeauna la indemana un substitut: un iaurt, o branzica, un ou fiert...

a plouat de n-am mai putut. la ce nori negri erau, am zis ca o sa vina potopul. cand colo, 3 stropi pic-pic-pic si gata. ce bine .


Traiesc in Orasul Alandala


Da, corect. Si eu ii inlocuiesc, dar tot cu acelasi tip de mancare. De exemplu ieri nu i-a placut ce ii facusem eu de mancare (probabil din cauza ca era cu peste) si i-am dat un loc un borcanel din cel de la hipp . Pe care l-a mancat. Asa ca stirea de astazi cu borcanelele m-a bucurat nespus .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

HELP !
Sunt tare suparata ca Maria mea a pus o cutie intreaga de pasta Petrini pe fotoliu si nu stiu cu ce sa scot petele, fotoliul fiind albastru inchis se vad f bine petele albe, iar crema e unsuroasa , am incercat cu apa cu detergent dar nu ies.

Stiti ceva solutie care ar putea scoate petele cat de cat ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

Buna fetele!
Alinutza, la multi ani!
Bubu, incearca cu Vanish pt covoare si mochete. sau Biocarpet
Nana, am vazut pozici de ADELINA movulina
super tare de gazonul pe care il aveti, la noi in parculetul unde sunt si leaganele si toboganul sunt numai kkti de caini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Buna!
Am mers azi la doctor:enterocolita.
Luam:debridat,sumetrolim,enterol,hidrasec,protectis...o sacosa de siropele.
Luam e impropriu spus,ca nu le vrea deloc,tine gurita strans si cand ma indepartez de el rade in hohote.
E mare scanadal la noi in familie(asa zic eu cand ma supara Sebi)
In rest e bine,vesel,jucaus,mananca pana simte boaba de orez,parca ar avea detector,noaptea nu prea doarme,il bolboroseste burtica;sa vedem diseara,dupa atatea medicamente,poate e mai linistit.
Va pupam!
Sanatate multa si celorlalti bebei



Cris,mami de Sebi,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010



Bazar umanitar pentru David si alti copilasi speciali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biajitaru spune:

Buna

Alina multa sanatate si bucurii alaturi de cei dragi

Vin si eu la intalnire in parc numai sa tina si vremea cu noi

Pupici,

Bia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

pupam dulce dulce pe sebicu piticu sa se faca cat mai repede bine si sa ne inveseleasca cu poznele lui



Citat:
citat din mesajul lui cris_09

Buna!
Am mers azi la doctor:enterocolita.
Luam:debridat,sumetrolim,enterol,hidrasec,protectis...o sacosa de siropele.
Luam e impropriu spus,ca nu le vrea deloc,tine gurita strans si cand ma indepartez de el rade in hohote.
E mare scanadal la noi in familie(asa zic eu cand ma supara Sebi)
In rest e bine,vesel,jucaus,mananca pana simte boaba de orez,parca ar avea detector,noaptea nu prea doarme,il bolboroseste burtica;sa vedem diseara,dupa atatea medicamente,poate e mai linistit.
Va pupam!
Sanatate multa si celorlalti bebei



Cris,mami de Sebi,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010



Bazar umanitar pentru David si alti copilasi speciali


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

La multi ani cu sanatate Alina!



Cris,mami de Sebi,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010



Bazar umanitar pentru David si alti copilasi speciali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Fetele cu bebei autodiversificati,va "auzeam" zicand ceva de "crochete de orez",sper ca nu spun prostii.Cum/ce sunt?



Cris,mami de Sebi,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010



Bazar umanitar pentru David si alti copilasi speciali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bilica spune:

HELLO HELLO Gagici!Cum vam promis,de astazi voi fi prezenta mai des. Fiind singurica,doar cu Sury.....
A inceput spectacolul!!! De ieri am adormito si eu pe picioare....CUM REUSESC SO DEZVAT?Ale cum ai facut cu Karina?ai reusit so dezveti ? Sper sa nu tina mult.
Am dormit cu ea in pat,dar nu a plans deloc,doar sa foit f mult,iam dat suzeta si chiar si lapte de 2 ori,pe la 3 jumate si 7....Am incercat sai dau doar ceai ,dar tot se foia ....
Si eu stau cu lingurita dupa ea,dar se tot invarte pe langa masuta si vine singurica la mine sai mai dau...Am sa incer so pun iar in scaun de masa,dar la cat e de turbo...nu cred ca va sta prea mult.
Va rog sami ziceti cum sa fac in toate aceste cazuri ,pt a fi mai bine ...eu nu ma supar daca ma si certati...
NANAfelicitari pt dinte!vreau o poza cu Adelina cand zambeste! Sotul ma tot intreaba daca surasul fetei va fi la fel de frumos cand va avea si dinti....si eu ii zic ca va fi mult mai haioasa!
Mary,va fi bine Mateo! Eu otita o fac de la apa,caci inot des...iar dr mia zis sa nu ma mai curat in ureche cu betisoare,doar cu prosopul.(medici francezi)Oricum insanatosire bravnica!

Mergi la inceput