Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (425)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

La Multi Ani Anisia!! Sa fii sanatoasa!!

La noi Mirciulix nu bea lapte saracul de la 4 luni. Atat imi trebuie sa bea macar doua linguri ca s-a terminat cu burtica lui pe 2 saptamani. Este foarte prost pentru calciu si restul, dar ce putem sa mai facem? Practic nimic.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

LA MULTI ANI ANNISIA!

Dannille, deci esti bucovinenca get pe get...toate vacantele mele intre gura-humor-capu codrului-suceava

Luy noi antitermice doar cand ii creste febra avem voie si daca creste repejor si la 4 ore

Sonia de luni imi face cam o data pe zi 39.5, azi nik...credeam ca vreo boala a copilariei, dar vad ca numai catarul se simte din cand in cand
pediatra a consultato ,dar doar rosie in gat

Numai bine tuturor bolnaviorilor mici si mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Danielle sa-ti traiasca copilasi...minunat si Benyamin
te inteleg cu Ebonee , de acelasi lucru m-am lovit si eu...incapatanare si caprici, dar bine ca mai sant si perioade bune(rare!)

ADI energizantele dau si pofta de mancare??
da-mi un pm cu dieta daca ai...program sala am , dar nu am timp sa ma tin de el doar pe fuga de ori saptam cate 1 ora





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Marunziko sa-ti traiasca macaronarul si chiar ce torutlet ai combinat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

la multi ani Anissia!

Carpatina, f ftare Ioana:P

Andries, crede-ma...nu are nicio legatura laptele cu calciul. efectiv nu are.
Multe dintre conceptiile medicilor romani sunt total depasite. De ex, dr de la Fundeni au fost total impotriva ca eu sa fiu vegetariana (adica sa nu mananc carne, ca ou si iaurt mai bagam). Dr de la Viena mi-a zis ca nu are nicio legatura anemia cu mancatul de carne, chiar si anemia feripriva nu se datoreaza lipsei carnii.




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Luy, sanatate multa Mariei! 38,4 intrarectal nu e febra mare, doar o stare subfebrila. Dar e axiala, atunci e maricica.
Off, mititica, ce ami trage si ea cu racelile!
E doar impresia mea sau fetele sunt mai sensibile la boli?

Carpatina, ce fecu Duamna M de ai pus-o asa la colt?
Ioanei, haioasa ca si muma-sa!

Roxali, sanatate Soniei! Ciudata febra!

LA multi ani tati de Puppi, Dnul Maruntescu! Sa cresti mare!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

Carpatina, ce fecu Duamna M de ai pus-o asa la colt?


Coltul era pentru tine surata... era "urmarea" explicatiei vehemente a stimatei duamne... Si e de fapt replica profesoarei din Veronica

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Maruntescu, urari de bine si viata lunga aniversatului dvs!
Cum e/a fost tortul?
´

Multumim de urari! Tortul a fost bun si primit bine ;) Salutari lui Bubu si pupici voua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxali

Marunziko sa-ti traiasca macaronarul si chiar ce torutlet ai combinat


I-am transmis macaronarului , multumim! Tortul a fost in forma de mingie de fotbal si cu accesorii de ale fotbalului si bineinteles cu echipa preferata. L-am pus pe FB.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Yaia multumim, noi suntem binisor spre bine. La gradi super ok, de joia trecuta nu mai trebuie sa stau cu ea cand o duc (stateam intre 15-45 in fiecare dimineata cu ea pana se hotara sa ma lase sa plec). Am sarit de 15kg , deja cred ca trebuie sa taiem dulciurile din meniu . Mergem la balet de 6 saptamani. Vorbeste de toate, dar inca tot peltica e, daca nu "trece" pana cand face 4 ani, la control o sa-i spun sa-mi dea reteta pt logoped. In continuare e rasfatata si cand vrea ceva, nu se lasa pana nu obtine, chiar daca trebuie sa joace teatru . Am avut sedinta cu parintii organizata de stat pt copiii care-n 2 ani merg la scoala, cazul nostru... Informatii utile. Sper sa scapati si voi de febra si antibiotic si sa nu mai sufere micuta dulce pisicuta .

Multa snatate tuturor bolnaviorilor mici si mari si un we cat mai linistit si insorit ( la noi s-au anuntat maine cca 25°C, desi azi ploua).

Mergi la inceput