Mar-Apr(195)Bv antguess leeloo! Hai persi,madutza!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

da yasmi, exact asta mi-a zis si mie, sa cresteze un pic ata de sub limbuta...o sa ma duc cu el la un orl-ist sa vad o alta parere... eu pe luca l am nascut cu 2550 si l am scos din spital cu 2490, nu a pierdut asa mult, bine, nici nu prea avea de unde :( asa ma bucur cand il vad ce haplea e si ce bine mananca, cand prinde biberonul e in agonie absoluta, zici k n-a mai mancat niciodata :)))

Mami fericita de Luca Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mi-am gasit pantofi si accesori pt botez!!!!!! yupiii


mami de fetita cu codite 3+ si baietel nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

deea de acord, miscarea e sfanta, dar si cu conditia sa poata fi facuta...uite de ex pe mine m-au operat la 12 ziua si pana la 12 noaptea nu imi trecuse de tot efectul anesteziei la 12 noaptea a venit o asistenta la mine in camera sa ma dau jos din pat doar cat sa stau in picioare, nu sa merg, si m-am ridicat, dar picioarele mele erau de guma si daca nu aveam de ce sa ma sprijin picam lata pe jos. prima zi dupa operatie am facut niste eforturi ft mari sa dau cat mai multe ture de coridoare pe acolo. nu stiu daca a fost bine...-pe deoparte am zis ca in ziua dupa operatie am avut dureri crunte, mi-au zis ca m-am fortat cam mult si ca se acumulase oboseala in exces la muschi...ce-i drept a doua zi mergeam fara probleme. acasa nici nu a mai contat, ca trebuia sa ma misc! si acum, la o saptamana, ma simt ca noua!

curaj mamicilor care nasc cu ceza, sunt 2 sau 3 zile grele dupa care gata!

Mami fericita de Luca Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

cristina
daca vrei iti dau eu o pediatrra buna de la CMU, de o varsta cu mine, are bebe mic de varsta antoniei si activeaza si la spital de stat de pediatrie, adica la gomoiu, iar de pe 1 aprilie va fi la neonatologie la giulesti pt rezidentiat pe gineco .... e prietena mea de la odiseea antoniei si este super tipa
este cea care da medicatie la intreaga odisee
si este a doua mea parere in materie de pediatrie dupa medicul pe care il am aici in spital ... dar intai sun la ea si apoi la el

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 39+ PETRA ADRIANA
AMR MAX 6 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

cami merci, da-mi un PM te rog

Mami fericita de Luca Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

scrish ok
doar ca acum am niste musafiri
mai tarziu ok?
ma tragi de maneca
ok?

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 39+ PETRA ADRIANA
AMR MAX 6 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

fetele, cu regimul eu va intreb, pt ca trebuie schimbat la 3 sapt, nu tb tinut in continuu, mai ales acum cat alaptam

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Mada vreau si eu regimul pe pm....si uite in avans un mare
nu promit ca-l tin 100%...intai sa-l citesc....insa imi vei fi de mare ahjutor daca mi-l timiti caci ma voi orienta ce sa pap ca stii ca s cu colersterolul mare

am mai frunzarit in cap trecut si vb de mesele luibb
a mea manaca 7-8 mese....daca manaca la 22 la 1-2 s-a trezit apoi la 6 iar....daca manaca la 00 la 3 e treaza si maraie....apoi la 6-7 .
iar ziua cum se trezeste la 3-4h

avem probleme si cu constiptia...de azi i-am lut debridat
dr mi-a zis 2,5mlx3/zi
roxy e bun si pt colici

si inca o problemutza daca ma puteti ajuta....nu i-au trecut okisorii cu netacinul dat de oftalmoloaga....nu mai stiu cu ce sa ii dau...o stergcu ser la greu si imi e asa mila de ea ca parca se si irita de la atata sters

eu ma gandesc ca ce ii iese in okisori are legatura cu nasucul fornait
cand i-am aspirat cu batista bebelusului, am vazut ca l nara dreapta unde i-am facut mai bine nu i s-a mai adunat nimic la okisor.
ce ma sfatuiti sa-i mai fac?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salo_sama spune:

bonjour!

ce fac fetele?
noi suntem bine, am fost azi la plimbare prin parc si mi-a priit f bine, ieri am avut o usoaracadere psihica...deh se mai intampla...dar plimbarea de azi mi-a priit si mie si lui Petra de minune ...de abai astept maine sa repetam

strumphyyy tinem pumni ptr intalnirea de azi!!!!!!!!!

madutza_bra...te invidiez ca esti asa activa si pe forum si cu doi copii acasa...zi-mi si mie cum de poti, ca eu sunt kegata de Petra nu pot sa misc un deget fara ea ca urla

mudutza sa-mi trimiti si mie regimul de care vorbeai cu fetele, ca as vrea sa incerc si eu, mai am de dat 8kg jos si va trebui sa fac ceva, desi ptr aproape o luna de la nastere ma declar multumita


ufff tre sa ies plange matza revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralukab spune:

Buna fetelor! Noi suntem la ora de masa Acum apuc si eu sa va citesc.

Hai Strumfule!
Hai AntGuess!
Hai Cami!


Later edit:

Hai Leeloo!

Mergi la inceput