Mar-Apr(195)Bv antguess leeloo! Hai persi,madutza!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Multumim mada pt capitol! Si pt regim . Eu dau si aluna si maslina, duda nu, ca n-am de unde. Eu astept sa vad cu ce raman dupa nastere, ca am si mult lichid, si trag nadejde ca poate scap repede. Daca nu, ceva ceva trebuie sa tin ca-n 2 luni dupa nastere se intoarce si sotul si... ... am ganduri mari

Azaz, imi pare rau pt problema cu piciorusele. Nu stiu de soseye din astea care se pun sub ghips, dar roaga pe cineva sa intrebe in mai multe lanturi de farmacii

Lalely, eu n-o sa-l acopar decat cu o bucatica de finet daca o sa fie nevoie. Aici e foarte cald. Eu de cateva nopti dorm cu usa deschisa la balcon... asa ca sunt aproape sigura ca nu va fi nevoie de ceva pt acoperit.

in S 36+ cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

aici sunt fetele
azi mai fara dureri decat pana acum spre parerea mea de rau
dar cu contractii la fel de neregulate dar parca putin mai dese
antguess ce o face?
nu a mai zis nimic?

strumph bafta la medic
sa fie cum vrei tu

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 39+ PETRA ADRIANA
AMR MAX 6 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Am venit si eu dupa 2 ore de somn , pai ce sa ma mai mir ca seara nu adorm pana pe la 11.30, sunt treaza si foarte fresh

Strumphi, bafta multa la doctor!
Ssabrya, o dulceata papusa ta, o capsunica . Bravo pentru alaptat, asa-mo doresc si eu!
Lalely, eu stiam ca in primele luni nu trebuie pusa nicio paturica pentru ca e risc de asfixiere daca se misca si isi acopera nasucul cu paturica. De asta se folosesc cel mult acei saculeti de dormit fara maneci sus, ii stii, nu? Si nu te mai uita la filme cu cezariana, si eu ca doctorita prefer sa nu ma uit fiindca tot nu conteaza prea mult, acum important e sa trecem cu bine si putere peste tot!
Azaz, multa putere cu bebele tau, sa treaca si perioada asta grea pentru el! Inteleg ca i-au depistat displazie de sold? Cum - la radiografie sau la eco?
Iony o frumusica ochioasa bebelina ta! sa va traiasca!
Clabut, sa va traiasca baiatul - sigur e scris corect numele? fiindca fratiorul vad ca are un nume romanesc normal, de ce inspiratie e numele asta?
Antguess o fi nascut?
Cami, tu ce faci? se prefigureaza ceva?

Va imbratisez pe toate!


PS: nu mi-a raspuns nimeni apropo de masajul bebelui: ati inceput deja? cam cand ati inceput?

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s39 cu un dragalas

AMR 1 saptamana !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

HaI LELOO,ANTGUESS, MADUTZA! Succes STRUMPH la doctor!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Strumfi, bafta la medic
Alina.n , multumesc ptr sfaturi voi aplica
sigur ar colici pitica, deja am inceput sa-i dau picaturi si vom vedea rezultatele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Pisucmic, multumim de aprecieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

pisuc eu i-am facut masaj de la prima baita si ii place la nebunie! acum chitaie cand terminam, cred ca ar sta pleasca sa il masam si jumatate de ora

ieri ne-a cazut buricul!!!!

astazi am fost la control cu el la neonatologie si sunt fericita, a luat bine in greutate, are acum 2700, a recuperat bine si scaderea pe care a avut o in spital. doctorita ne-a spus ca in cazul lui, "copil cu suferinta fetala care nu se dezvolta corespunzator" era ok si daca in 10 zile de la nastere recupera sa ajunga la greutatea de la nastere, dar al meu baiat a luat si mai mult...sper sa o tinem tot asa. in schimb, ce ma ingrijoreaza un pic, e ca ne a spus ca are fren lingual scurt, si ne-a recomandat o interventie pentru asta. stie cineva ceva? eu am tot cautat pe net, se pare ca la unii copii se rezolva de la sine, la altii trebuie "crestata" ata aceea...

oricum mai astept un pic ca nu e nici o graba, oricum sunt complet nemultumita de doctorita de la neonato, de cum a facut consultatia, la cum a vorbit, la cum NU a ascultat...nici de pediatra nu sunt extrem de incantata, si ma tot gandesc sa ii caut un medic pediatru la clinica medicover de pediatrie, a avut cineva vreo experienta acolo?

Mami fericita de Luca Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

strumf te asteptam cu vesti bune!!!!!!!!!!!1

noi papam...intr-o mireasma.... ametitoare...

mada, eu am vrut regimul sa il am in caz de...

cris felicitari pt vestile bune!! bb al meu atunci cu pb cu icterul la 10 zile avea tot aceas greutate cu cat l-am scos din spital cu app 300 gr mai putin decat la nastere dar a recuperat juniorul meu asa bineeee...... in ceea ce priveste pb cu limbuta....nu stiu sa iti spun decat ca, era o mamica caruia am auzit ca i a spus dr neonato ca ii recomanda sa ii faca interventie la bb sub limbuta parca.

iony, nu te panica!! vezi si la noapte cum o sa fie...eu nu cred ca ei asa micuti, la 2 sapt pot face diferenta intre zi si noapte!! si nu ai cum tine treaz un nou nascut de 2 sapt ziua, inante de baie (dc lui ii este somn)in ideea ca sa doarma noaptea!


mami de fetita cu codite 3+ si baietel nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

lalely eu zic ca e suficienta paturica. noi tot asa il acoperim cu o paturica de bumbac!

pisuc, masaj de la prima baita!!!!!!

bv picky!!!!!!!!!!!!!!1


mami de fetita cu codite 3+ si baietel nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

helou fetele
ce zile aglomerate ureaza....nasteri usoare fetelor
si nu va mai fie frica de ceza...lalely....daca faceti multa miscare de cum va muta in salon totul este ok....la mine a functionat ff bine...vad ca si scrish spune ca-i o gazela....deci miscarea face minuni....si unde e cazul si scarile din casa

azi nu sunt de loc in forma...nu am chef de minic..oare m-a ajuns oboseala....3s am putut....
acum cat doarmefata nu am facut nimic...m-am rasfatat pe picasa
am vazut bebici frumosi , frumosi numai buni de pupacit
nu mentionez sa nu uit vreunul si sa va suparati mamicilor....dar recunosc ca am adimrat minute in sir cate un album

a , ba zic de dodo...e veveritoasa rau...mi se pare ca seamana asa mult cu fimea ca si a mea tot cu okii mari si sa stie ea tot...asa da impresia ca se uita in toata camera...

iony te vad ff activa...daca mai am timp iti scriu acum un pm....daca nu mai verifica casutza ca tu parca ai peg perego si vreau sa te intreb ceva, ca am si eu la fel si nu sunt sigura daca mai trebuie ceva demontat cand pun landoul pe el....

Mergi la inceput