Mar-Apr(195)Bv antguess leeloo! Hai persi,madutza!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Mamici:voi cu ce inveliti bebei in patut?Eu am luat azi o paturica mai subtire,m-am gandit ca este suficient sa il invelesc cu aia..

Am presupus eronat???


36+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

AMR 4 saptamani!!!!

Nu stiu ce intelegi prin subtire..si nu stiu cat de de cald va fi in casa...si nu stiu cat de friguros/calduros va fi bebe
Cu alte cuvinte, vei vedea la momentul respectiv, dar cred ca va fi ok cu paturica.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

hai Antguess!!
hai Evelinne!!

hai Leeloo!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Catank
Madutule mersi ptr tot


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Mamici:voi cu ce inveliti bebei in patut?Eu am luat azi o paturica mai subtire,m-am gandit ca este suficient sa il invelesc cu aia..

Am presupus eronat???


36+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

AMR 4 saptamani!!!!

Nu stiu ce intelegi prin subtire..si nu stiu cat de de cald va fi in casa...si nu stiu cat de friguros/calduros va fi bebe
Cu alte cuvinte, vei vedea la momentul respectiv, dar cred ca va fi ok cu paturica.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


Multumesc Mada!!!

36+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

AMR 4 saptamani!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

roxy bune gogosile, da...f bune! Deci tot topita dupa dulciuri esti, dar cu afinata cum mai stai?? Fii sincera!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 39+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Si acum sa ma plang
bebelina mea aseara de la ora 19,00 pana la ora 04,00 azi dimineata a plans intr-una
a mai adormit intre timp de vreo 2 ori, dar ptr 10 min
daca ii lasam tzatza in gura tacea,altfel intr-un tipat o tinea
am incercat sa-i dau si suzeta, ptr ca isi baga degetele in gurita, dar n-a vrut-o
astazi vad ca e bine, e linistita, a mancat si doarme
sper sa nu-mi faca iar figura la noapte
maine merg cu ea la pediatru ptr prima data
si merg si eu la control sa vedem cum stam cu fofo
gata , m-am plans , ma scuzati ca m-am lungit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

mada multumim de cap nou, si nu dieta nu e doar pt a sta pe mail , eu o voi tine dar momentan ma mai rasfat putin cu dulciurile

catank ce mai robotesti?

leeloo cum e pe ultima suta de metrii? astepti cred cu nerabdare intalnirea cu bb Eva ?

Strumf o fi la dr? poate e rost de o inducere?

Antguess ce o fi facut la spital?Oare a nascut?

Cami mai poti mami? Cum e Antonia?

Ioni puiul tau o avea colici? Sau poate nu face diferenta intre zi si noapte.Incearca sa o tii ziua mai multe ore treaza,in special inainte de baita , pentru ca sa oboseasca si sa doarma bine noaptea. Baita ar fi bine sa-i faceti zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

lalely eu il invelesc pe bb cu o paturica sau cearsaf din finet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

lalely eu il invelesc pe bb cu o paturica sau cearsaf din finet

mami de Naty (10.04.2009) si Alex (1.02.2011)



Multumesc Alina!!!Si cearceaful este o idee buna!!Nu mi-a trecut prin cap!

36+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

AMR 4 saptamani!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:



Va salut scurt pe doi ca ma duc la si apoi sa ma gatesc de marea intaneala cu doctoru` la spital. La 16.20 am programata intalnirea, dar precum ploua la Londra ma gandesc sa ma duc mai devreme ca e trafic nebun , plus e ora la care ies de la scoala copii si e jale

Deci ploua la Londra, numai bine au terminat gradinarii de curatat gradina si a inceput, s-a pus pe o mocaneasca de aia faina... ia sa vedem nu i-o placea lu` fiica-mea vremea asta tipic englezeasca sa isi scoata nasu` afara ?

Ma declar satisfacuta de gradina , nu de gradinari , au facut o treaba excelenta Numai bubulina sa vina ca putem iesi in gradina si sta la soare

Ma duc sa ma fac mumoasa sa ii placa lu` nenea doctoru` , daca nu ma multumesc si cu o tanti

O sa intru sa va spun ce si cum a fost la doctor dupa ce ajung acasa, pe la 6 ora mea, 8 ora ro, sau poate un pic mai devreme, sa vedem acum cat de punctuali sunt azi in spital

Va pup si o zi buna in continuare !



_
Mind the Bump!40+ Sophia Nicole

AMR: God Knows!!!

Mergi la inceput