Mar-Apr(195)Bv antguess leeloo! Hai persi,madutza!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giuliaa spune:

Buna dimineata,
Lavi e posibila o noua sarcina in primele saptamani si daca nu ai avut CM. Presupun ca pastile nu ai apucat sa iei de loc, nu?
Fetele si eu am contractii din astea ciudate. Azi noapte iar am avut o ora de contractii regulate la 5-6 minute, pe ceas. Si dupa o ora s-au oprit si gata, nici un semn. Si asa ma deruteaza ca nu stiu daca e travaliu fals sau nu, si tare ma tem sa nu stau cu ele pana e tarziu si sa ma trezesc ca nu ajung la spital. Mai ales ca eu noaptea trebuie sa si astept sa vina mama mea sa stea cu Giulia daca ma apuca. Si la prima sarcina, cand au inceput contractiile, in 3 ore nascusem, deci nu stiu cum va fi de data asta.

Otilia mami de zmeurica Giulia (12.06.2009) si 36s+ cu Nicoletta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

anaxena, cred ca oboseala vine cumva si de la regim, eu luni, in prima zi am dormit f mult. Deja m-am obisnuit cu regimul. Probabil ca obisnuiai sa mananci seara si de aia e mai dificil, dar trece. Merele le poti manca si crude. Mi-a dat coapte sau compot pt ca alaptez..cu toate ca i-am zis ca mananc si cruditati si nu are nimic fata. Si eu am mai mancat mar simplu cand nu am avut timp sa-mi fac compot sau sa bag la cuptor.
Sunt f multumita cu regimul, azi am si uitat sa mananc banana dimineata , iar pb mele cu constipatia au disparut . Sper sa aiba acelasi efect si la Simo ca si ea se plangea de constipatie ca si mine.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

giuliaa, sper sa vina pitica usor si pe timp de zi, ca sa nu fie pb cu mersul la spital.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Ally m-ai prins . Am pus poze ieri si am vrut sa scriu si un mesaj dar a venit huzbandu' cu o veste minunata de mi-a taiat orice chef . S-ar parea ca la gradi la Andra este un caz confirmat de scarlatina . Stau cu emotii pana vin rezultatele la exudat.
Sar'na pt complimentul la adresa Sof-ului . Urmaresc cu mari emotii si la voi nasterile si tot. Abia astept sa-l cunosc si eu pe bb Eduard . Sunt cu agitatele la indemana

Si daca tot veni vorba de galerie pun zapacitele agitate la mare munca :
Hai Persi!!!
Hai Antguess!!
Hai Leeloo!!!
Hai madutza !!!

Ce zi plina are barza azi!
Se mai inscrie careva ? Strumph?

Si la cerere inca un rand de agitate
pt catank, ama si cami_antonia


Azaz , imi pare tare rau! Mititelul! Si Andra a avut probleme cu piciorusele dar cred ca nu a fost atat de grav pt ca noi am rezolvat-o din masaj.
Va tin pumni sa fie per asta cat mai usoara!

Yasmi mai bine baga o pastila de a 2-a zi daca nu vrei o clona frumoasa pt Yasmi ori Lucas

Exact , Mada , ma apuca nostalgia cand citesc cum asteapta fetele cuminti randul la nascare . Si totusi, parca a fost ieri , nu ?
Sa nu uit - felicitari pt gandul rau pus kilogramelor . Bafta multa! Abia astept sa te vad

Va si sunt cu pe voi! Vreau sa profit de vremea frumoasa sa o scot pe Sofifi la plimbare .


Semneaza subsemnata , indragostita lulea de cele 2 , mAndra zgubiloasa si martisorul Sofifi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Fetele am vorbit cu Antguess

Pe data de 30.03 ora 22:45 dupa un travaliu de 45 de minute a venit pe lume Evelinne.Are 3100g si 50cm. Natere normala,apagar10 ,dr.Dragu Roxana
Felicitari mami !!!! Bine ai venit pe lume Evelinne!!! sa fi santoasa,mancacioasa si cuminte!!! mami mult laptic si refacere usoara!!!
Sint bine amandoua ,bebelina a papat un pic colostru acum face nani.

mami de Timeea Alexandra 25. 02. 2009 si cu 36+ s
Amr 11 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Am uitat sa va spun ca va pupa pe toate

mami de Timeea Alexandra 25. 02. 2009 si cu 36+ s

Amr 11 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama22 spune:

Ally parca vad ca ne apuca pe toate deodata :))

Cami tu cum mai esti? mai tragi cu spatele?

Madutza sunt sigura ca o sa-mi fie dor de burtica am savurat sarcina asta, dar acum deja nerabdarea de a vedea gombotica afara e mult mai mare
(astept poze cu gradina si buburuza! ;))

Lavi eu zic sa iei pilula ca nimic nu e sigur! :( Eu am amintiri triste cu pilula de a doua zi, am luat o singura data si m-a dat complet peste cap :(

Apropo de asta, dupa nastere, daca alaptez, ce metode anticonceptionale se folosesc? Se pot lua pilule? sau...?

39+ Natalia

AMR 3 zile :)

http://www.amainbucatarie.blogspot.com/

http://www.flickr.com/photos/8264324@N03/sets/72157625644823552/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Gabi, felicitari ! Bine ai venit pe lume printesica Eveline!!!

Millie, iti multumim pt vesti!!!

Ally , Eduard 40+ sapt bebe

AMR 2,3,4 zile MAXIM !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui millie

Fetele am vorbit cu Antguess
Pe data de 30.03 ora 22:45 dupa un travaliu de 45 de minute a venit pe lume Evelinne.Are 3100g si 50cm. Natere normala,apagar10 ,dr.Dragu Roxana
Felicitari mami !!!! Bine ai venit pe lume Evelinne!!! sa fi santoasa,mancacioasa si cuminte!!! mami mult laptic si refacere usoara!!!
Sint bine amandoua ,bebelina a papat un pic colostru acum face nani.

mami de Timeea Alexandra 25. 02. 2009 si cu 36+ s
Amr 11 zile





Felicitari Antguess !!!



wow, travaliu de 45 min, super

Bine-ai venit pe lume bebe Evelinne !!!

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Ama, sigur va fi asa!!!

Msbb, pai cum sa ratez pozele cu printesica ta!!!

Ally , Eduard 40+ sapt bebe

AMR 2,3,4 zile MAXIM !!!

Mergi la inceput