Sezatoarea canadiana (212)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

DELIA - ai cautat pe Magarderie?
Aici : http://www.magarderie.com/recherche.php?SNumber=1&SType=12345&SPostal=J5R0A1&SOut=list
Dar pe kijiji? uite aici una la 7 dolari



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Delia am trimis! Succes la gasit solutii!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Am trimis-o pe contul comun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Pentru iubitoarele de teatru, ia uitati ce am gasit eu pe youtube:



Una din cele mai bune piese pe care le-am vazut, cu trei doamne ale teatrului romanesc!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

Merci mult fetele . Ma duc azi sa vizitez o gradinita si luni inca doua, sper sa prind un loc pt Soimita. In alta ordine de idei, mi se rupe sufletul pt educatoare, are doar 33 de ani si 3 copii mici , e genul fosrte activ si care mananca sanatos. Nu a durut-o nimic si doar pt ca a simtit o mica galma la un san, s-a dus sa verifice, si surpriza: cancer avansat, cu ''posibilitate'' de a recidiva de 30%. Sper sa supravietuiasca!

weekend frumos la toata lumea!



Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris1511 spune:

Va mai amintiti de melodia de la "Teleenciclopedia"?
Puteti sa o ascultati: http://www.youtube.com/watch?v=WhVO_SR4bOM

In alta ordine de idei, azi e 1 Aprilie, atentie la pacaleli!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

Buna fetele. Intru si eu din an in Pasti si nimeresc pe 1 Aprilie, dar nu e pacaleala.
Nelia, merci.
Invitatia eu am facut-o standard la primaria de care apartin, dar nu mai stiu daca mai e de actualitate modalitatea asta.
As vrea sa mergem sa-l vedem pe Mircea Diaconu, dar nu am cu cine lasa copiii. Am fost la Alifantis, dar am ajuns mai tarziu si am stat mai in spate, oricum nu prea cunosc pe nimeni. Mi-a placut mult de tot.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

Am nevoie de un sfat de la voi mamicilor. Se pare ca am de ales intre 2 gradinite pana la urma (yupiii) si as vrea sa stiu parerea vostra referitor la situatia urmatoare:
- o gradinita e mare (8 educatoare cu cate 6 copii), pe grupe de varsta, e frumos inauntru, cu geamuri mari (sali luminoase), camere video, bucatar, jucarii superbe, educatoare pe nume Sandra (ce natie o fi?...poate fi cam orice)
- versus o gradinita mica , in mediu familial, tot 6 copii, dar de varste diferite (Soimita fiind cea mai mica), intr-o casa, deci amenajat la subsol banuiesc (inca n-am vazut-o, dar google map asa imi arata), cu educatoare araboaica

De preturi nu va spun, ca nu vreau sa va influentez, vreau pareri daca se poate strict la comparatia colectiv mare versus colectiv mai mic. Cu cine am vb pana acum, mi s-a sugerat clar prima varianta. Dar mi-ar prinde bine mai multe pareri .

merci si va pup
btw, unde sunteti fetelor, pe FB?



Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Delia, si eu caut acum daycare pentru Sophia.

Diana a fost la un licensed family day care, unde educatoare era o grecoaica. Am fost foarte multumita, Diana s-a imbolnavit foarte rar (de fapt, daca imi amintesc bine, parca ca o singura data in 2 ani jumatate a avut o raceala mai puternica). Gradinita ocupa tot parterul casei, in fiecare zi cand era frumos ieseau in curticica si se jucau si afara. Pretul era farte ok. Daaar, am fost si norocosi ca educatoarea nu s-a imbolnavit si nu si-a luat nici vacante, pentru ca desi avea in teorie pe cineva ca back-up, practic ne-a cam spus ca cei mici ar trebui sa stea acasa iar noi plateam in continuare. Alt dejavantaj era ca programul era 8-5 (bine, puteam ajunge usor mai devreme dimineata, dar mai tarziu nu ii convenea sa stea).

Acum am discutat si eu in principiu la 2 daycare-uri din zona in care locuiesc: una Montessori care e foarte scumpa, alta o licensed family day care foarte aproape de scoala Dianei- eu inclin spre a doua, insa mai intai vreau sa o vizitez.


Dupa cum povestesti despre grup day care, mie imi suna foarte bine- mai multe educatoare inseamna program mai lung, in plus probabil ca ele isi programeaza vacantele asa incat sa nu inchida gradinita. Avantaj mare, dupa mine. Ma astept insa ca sa coste si mai mult, dar daca bugetul o permite, meritaAi vorbit cumva si cu vreun parinte, sa afli daca sunt multumiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitzica spune:

Copilul meu a umblat numai prin day care-uri oficiale,de stat sau cum vrei sa le spui.Eu votez pentru alea.Motivul?Daca inebuneste una din ele sint celelalte care sa o calmeze,dar daca este acasa cu una singura care o ia razna ce faci?
Din punctul meu de vedere expunerea la mai multe educatoare aduce o varietate de pedagogii,cunostiinte etc.

Mergi la inceput