Sezatoarea canadiana (212)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Citat:
citat din mesajul lui Denisam

Cristina-da te rog,mersi frumos, ce info trebuie incorporate?
Dc ai ceva pe acasa,trimite-mi si mie pe email please, am nevoie pina luni , mersi mult si


Denisa uite www.cic.gc.ca/english/visit/letter.asp" target="_blank">aici ce info ai nevoie pentru invitatie. Este pus linkul si in primul mesaj. Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Roxana-multumesc, eu vroiam sa stiu ce am eu de trimis la pesonele din Ro care vor sa vina in vizita, ca ei apoi sa completeze formularele si sa mearga la ambasada. Asta ma interesa exact ca ei vor rapid si eu sunt f.busy.

Denisa cu Emma Andrea 5 ani si Mark Alex 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Citat:
citat din mesajul lui Denisam

Roxana-multumesc, eu vroiam sa stiu ce am eu de trimis la pesonele din Ro care vor sa vina in vizita, ca ei apoi sa completeze formularele si sa mearga la ambasada. Asta ma interesa exact ca ei vor rapid si eu sunt f.busy.


Trebuie sa trimiti:
1. Invitatia care sa contina informatiile din linkul dat:
Send your letter (notarized if necessary) to the person you are inviting to Canada. They must then submit this letter to the Canadian Embassy or Consulate outside of Canada when they apply for their Temporary Resident Visa.
Your letter must include the following information about the person being invited:
•Complete name.
•Date of birth.
•The person’s address and telephone number.
•Your relationship to the person being invited.
•The purpose of the trip.
•How long the person you are inviting intends to stay in Canada.
•Details on accommodation and living expenses.
•The date the person you are inviting intends to leave Canada.

Your letter must also include the following information about yourself:
•Complete name.
•Date of birth.
•Address and telephone number in Canada.
•Occupation.
•Whether you are a Canadian citizen or Permanent Resident
•A photocopy of a document proving your status in Canada. For instance, a Canadian birth certificate if you were born in Canada or a Canadian citizenship card if you are a naturalized citizen. If you are Permanent Resident, you must send proof of your permanent resident status (a copy of your PR card or your IMM 1000 proof of landing).

2. Scrisoare de la tine de la servici ca esti angajata si in ce conditii (permanent, venit) sau 2 pay stubs.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Roxana-mersi mult de tot

Denisa cu Emma Andrea 5 ani si Mark Alex 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

NEMO Parintii mei au primit viza multipla acum 2 luni. F. repede, dar am completat noi formularele. Pentru o persoana care nu cunoaste engleza sau franceza pot fi cam incurcate. Mai ales semnaturile. Daca nu intelegi bine, poti declara ca esti casatorit si 2 randuri mai jos sa semnezi ca nu esti. In aceste conditii logic ca nu iti accepta formularele.( dupa mine prost concepute). Nu mai spun de tot felul de amanunte absurde....Adresa unchilor mei. Noroc ca ai mei au fost, ambii, 2 la parinti, ca in zona noastra poti sa ai si 20 de unchi si matusi( sa nu le mai stii adresa si data nasterii )
Ai mei au pus un extract de cont, al lor. Si cred ca si actul de proprietate( ei sunt pensionari amandoi), dar noi suntem doi copii aici....Eu am pus un fluturas de salariu de la servici( nu t4) care nu e chiar fluturas ci ditamai foaia ca scrie si postul si statutul.... Bafta, daca completerzi corect o sa vezi ca vor da repede viza.

Denisam cand ajung acasa ti-o trimit si pe a mea. Dar e in franceza. Eu am conceput-o singura( in franceza insa) pe baza paginii date de Roxana. Nici macar nu am facut mereu fraza lunga. Uneori am pus doua puncte si am enumerat informatiile.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Acum am vazut amanuntul :daca incorporate inseamna notariate, nu am pus nimic , doar semnate de mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Mihaela, trimite-mi si mie invitatia te rog pe mail.
Eu trebuie sa o fac ptr socrii mei tot in franceza si dup-aia o dam si Denisei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Fetele-multam, o fac eu in engleza,nu e problema, ca franceza nu ma ajuta.

Denisa cu Emma Andrea 5 ani si Mark Alex 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Citat:
citat din mesajul lui Denisam

Fetele-multam, o fac eu in engleza,nu e problema, ca franceza nu ma ajuta.



Denisa iti trimit eu invitatia in engleza. Nu am trecut chiar tot ce se cere acolo pe site dar a fost ok, tata a primit viza pe 5 ani cu intrari multiple! Tu poti sa mai adaugi daca vrei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

Roxana, Mihaela, imi trimiteti si mie va rog invitatia? Merci mult (s_vaideanu@yahoo.ca). Noua ni se inchide gradinita , pe motiv de boala grava a educatoarei si deja am epuizat de sunat gradinitele din zone, trebuie sa gasesc o solutie, si repede!


Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos

Mergi la inceput