Licurici de ianuarie-februarie 2009 (140)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Este foarte afectuoasa, cami, dar nu genul de copil "lipicios", cel putin, eu nu o vad asa. Ma striga "mami", dar si "Sorana". Stie cum ne cheama, acum urmeaza sa o invatam unde locuieste, in caz de ceva.

Ledi, 13 grade. Si soare. :) De n-ar fi gunoiul si cainii vagabonzi, ar fi excelent. Ca mandra se baga peste tot.

Pe langa noi nu sunt copii... La locul de joaca nu ii prindem mereu...

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

NOU - colectia de martie!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

pe noi nu striga deloc pe nume, stie cum ne cheama, pe mine ma alinta "mami" si pe Cristi ii spune doar "tata". cand o intreb cum il cheama pe tata, zice "chiti"...ne distram copios.

sa va scriu unele cuvinte dragute:
"listaulant" aka restaurant
"chiti" aka Cristi
"moghi" aka Mowgli



Mama de Ana si 24+

fashion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Marius are cativa copii cam de varsta lui cu care se joaca in parc, acolo ne-am si cunoscut asta vara. In plus mai am o prietena cu un baietel cu 2 luni mai mic si cu el ne mai vedem. De cand s-a mai incalzit vrea afara "a copii".

Din vara o sa incerc sa il duc si la gradinita program scurt sa se obisnuiasca. Face si el nazbatii, mai ales cand e vorba de stat in bucatarie dupa mine. Desi imi e greu sa il pazesc ca imi darama ba una, ba alta tare imi e drag cand il vad asa pasionat si curios sa afle tot ce fac. Stie deja unde e mixerul, unde e castronul pentru mixer si mai ales ca la sfarsit primeste palete la lins. Si mai stie si ca nu are voie sa manance aluat crud si atunci pazeste momentul cand nu am ochii pe el si hap infasca cat poate prinde .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Cami, 7art.ro

Hehe, asa am patit eu cu Ioana, am stat luni intregi in pat cu risc mare de avort / nastere prematura. In ziua cand implineam 40 de saptamani a scos-o cu cezariana, ea nu iesea

Frumos nume Petra si deosebit, nu am mai auzit alte fetite numite asa.

Nadia zice ca pe ta-su il cheama "Ochian" (Ioana ii zicea "Tatatan")


Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

carol mai nou sta in capul scarilor si-l striga pe UBI (noi asa ne zicem unul la altul) si-i ia imediat cheile de la masina si radioul, si le pune la masina lui si e tare incantat

sau sta cu mine si se joaca cu pasta si mestesugareste si el bilute, dar exact cu gesturile mele

tot ce facem noi face si el

intr-o zi i-a dat cristi carioca, dar nu si foaie si mi-a pictat un perete si a plans ca in loc sa-l laud ca el facuse (fru)mos am zis ce-ai facut carol? noroc ca ne-am dat repede seamace incantat era de opera lui. mos mama, mos

mama de Carol (29.12.2008) si 23+ cu Patrick
blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Si Carla e o imitatoare, trebuie sa faca totul ca mine. S-a facutmai dragastoasa in ultima vreme, vine la mine sa-mi pupe "pita", adica gropitza pe care o am pe obrazul drept. Ne zice "mami/mama" sau "tati/tata".

Noi am inceput lucrul prin gradina, am scos un par si vrem sa plantam doi ciresi si un piersic. Ieri am pus niste ingrasamant pe iarba ca-i in ultimul hal si am descoperit (eu) un cuib cu iepurasi. Asa m-am speriat ca initialnu mi-am dat seama ce sunt. Sunt dragalasi, dar va trebui sa scapam de ei, ca o sa-mi manancelegumele.
Din pacate Cipri a luat in mana pe unul dintre ei si azi-dimineatza l-am gasit mort.
https://picasaweb.google.com/idemeter01/Martie2011#5586922755677834098

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

iulia, din pacata mama iepuroaica nu i-am mai recunoscut mirosul. Ce micuti erau si frumosi. S-a speriat Iulia?

Mama de Ana si 24+

fashion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

iulia, nu-i mai atingeti decat cu manusi. Ideal numai cand va da voie mama iepuroaica. Daca totusi ii atingeti fara manusi, frecati-le blanita cu putin pamant, sa se duca mirosul vostru. Altfel mama ii va omori pe toti.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

NOU - colectia de martie!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

N-o sa-i mai atingem. I-am spus lui Cipri sa-i lase in pace, dar nu m-a crezut. Eu speram sa-i duca iepuroaica ca nu stiu cum scapam de ei. Cred ca vine noaptea sa-i hraneasca, nu am vazut-o prin zona. Nu stiu ce se intampla cu ei daca ploua, sunt foarte aproape de suprafata, acoperiti doar cu puf. Carlei nu stiu daca i-a fost frica, cred ca a inceput sa planga pentru ca faceam eu urat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Ana ma hraneste non stop
cred ca ma o sa ma fac cat o balena

Mama de Ana si 24+

fashion

Mergi la inceput