Topic ingrijirea copilului - CIC(9)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanica spune:

Daca am intrat in CIC dupa vechea lege si ma intorc la serviciu inaintea implinirii celor 2 ani, primesc vre-un stimulent? Despre ce suma ar fi vorba ( daca se da ) si de unde ar trebui sa vina banii, stat sau angajator?

Multumesc anticipat,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_ch_12 spune:

Vei lua stimulentul de 100 lei, de la A.J.P.S.,ca si indemnizatia.Trebuie sa depui dosar la primarie in termen de 30 de zile de la angajare, altfel vei lua cu data cererii.

MTHFR A1298C heterozigot,nicio sarcina, doua IA nereusite, sotul- OATS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanica spune:

multumesc carmen. ai idee daca conteaza varsta copilului?....in sensul ca trebuie sa ma intorc pana in 10 luni de la nasterea copilului ?( am dat un exemplu...situatie ipotetica) sau beneficiez chiar daca copilul are 1 an si 8 luni sa zicem......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_ch_12 spune:

Nu conteaza varsta copilului, te poti intoarce cand vrei tu, poate avea si 1 an, 11 luni si 10 zile,si cat mai ramane se ia stimulentul proportional cu nr. de zile...

MTHFR A1298C heterozigot,nicio sarcina, doua IA nereusite, sotul- OATS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Buna dimineata,
Imi cer scuze ca poate repet o intrebare care s-a tot pus si care poate deveni suparatoare,dar as vrea un raspuns clar,date fiind si modificarile aduse la lege,dar si variatelor raspunsuri pe care le-am primit de la diverse persoane care m-au nelamurit si mai mult.Daca o persoana a lucrat 1 an de zile,dupa care a intrat 5 luni in somaj,iar acum este din nou angajata din 1 februarie si naste in luna mai,poate beneficia de concediul de maternitate si cel de crestere al copilului?Va rog si multumesc mult!
O zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Daca are continuitate - da.

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Da,exista continuitate intre toate acestea:angajat-somaj-angajat,am uitat sa mentionez.Multumesc mult de tot,stiam eu ca aflu raspuns promt,.Sanatate si numai bine va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

buna ziua
am si eu o intrebare: am nascut pe 01.04. 2009 si se apropie iesirea din concediu. Care este ultima zi de concediu? Este 31 martie sau 1 aprilie??? Multumesc mult de tot.

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
IANUARIE 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

1 aprilie. Fara glume.

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

1 aprilie. Fara glume.

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

multumesc din suflet; nici nu stii ce bucurie mi-ai facut; eu credeam ca plec la servici de 1 aprilie, habar n-am avut ca e si aia zi de concediu. si fara pacaleala, am inteles; pacalici a fost puiul mic ca n-a mai vrut sa mai stea o zi pana la programarea oficiala de cezariana

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
IANUARIE 2011

Mergi la inceput