Topic ingrijirea copilului - CIC(9)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Multumesc Marius.

Alinuta_08 poti sa te duci cu cererea de revenire si cererea de demisie in prima zi.


Mony de Denis Adrian (01.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancush spune:

deci daca intre cele 12 luni care reprezinta baza de calcul pentru indemnizatie exista o pauza de o luna in care nu s-au realizat venituri nu se mai beneficiaza de aceasta indemnizatie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

ce tipuri de venituri sunt permise sa realizezi cat timp iei aceata indemnziatie?exista posibilitatea asta, sa faci ceva bani suplimentari fara se pierzi indemnziatia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pai daca te ocupi de facutul banilor inseamna ca cererea depusa de tine conform careia nu poti sa lucrezi pentru ca nu ai timp deoarece te ocupi de cresterea unui copil minor cu varsta pana la 2 ani nu este reala. Care din doua?

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

nu e vorba despre "facutul banilor" ci despre supravieturire...ai fost putin rautacios..in conditiile in care daca ma intorc la munca e posibil sa fiu data afara..

se pot face bani si stand acasa, in cele 2-3 ore cat doarme copilul. nu se pune problema sa stau 12 ore la munca cat stau in mod obisnuit. intrebarea mea era insa alta daca se poate legal si daca da ce anume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Legal, nu.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

ok, multumesc de raspuns!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Buna,

AM si eu o intrebare referitor la reintoarcerea la servici din CIC. Fetita mea implineste 2 ani in data de 31 august si eu vreau sa stiu care este data de la care trebuie sa reincep activitatea (31 august sau 1 septembrie), precum si baza legala deoarece trebuie sa intocmesc cererea de reintoarcere si vreau sa ma asigur ca trec data corecta.

Eu stiam ca data de reintoarcere e ziua urmatoare implinirii varstei de 2 ani (in cazul nostru 1 septembrie) insa am prea multe voci care imi spun ca trebuie sa revin cu 31 august (data nasterii fetei) si vreau o confirmare de la cineva in tema.

Multumesc

Mami si fetita cu fundita Maria

http://hailamasacunoi.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Prima zi va fi 1 septembrie.

Baza legala OUG 111/8 decembrie 2010 art. 16 alin 1 pct. a.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Multumesc de ajutor.

Mami si fetita cu fundita Maria

http://hailamasacunoi.blogspot.com/

Mergi la inceput