Pufi de Ian-Feb 2010 (230) - LMA Gratiana!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gmilady spune:

La multi ani, Alexia!!! Multa fericire si bucurii alaturi de puiuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu_bu

moooama david ce tort frumos si yammmy arata...nu mai are mami vreo felie dosita sa impartim frateste
faina petrecere cu copii ce bine le sade toti intr-un loc....care mic care mai maricel....david are bujorei frumosi in obrajoricred cas-a simtit tare bin cu copiii

Raulica


adevarul e ca a fost tare bun tortul. a fost cu pandispan cu crema cu fructe de padure. L-am facut de 4 kg si am zis ca o sa mai mancam si noi pe urma, dar a doua zi ne mai ramasesera 4 felii doar. Sa stii ca David a fost cam crispat la inceput cand a vazut cata lume navaleste la noi in casa, dar am incercat sa-i grupez cat de cat, adica in camera lui se jucau copiii pana in 3 ani si in restul casei ceilalti care erau intre 3-7 ani. a fost ok pana la urma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia


Alicredo bascuta e cea de pe capusorul Iuriei. Mi-am dorit-o tare mult, cand am avut posibilitatea sa dau o comanda la H&M nu era in stoc, alexutza nu a gasit magazin de copii in zona ei, ultima data cand a fost sora mea in UK am uitat sa-i zic sa-mi ia. Dar nu e timpul pierdut, o sa-mi fac eu si damblaua asta.


_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



no lasa ca mai facut curioasa si ma uit si aici daca este.




din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gmilady spune:

Pentru ieri: La Multi Ani, draga Iuria, bobitza cea frumoasa!

Multi ani fericiti, sa bucuri mereu la fel de mult fiecare inceput de primavara al celor dragi! Si sa ai parte de tot ce-i mai bun si frumos in viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui alicredo

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Citat:
citat din mesajul lui alicredo


cum le explicati ca nu-i voie? eu i-am dat peste mana cand umbla pe unde nu e voie, dar mi-e mila sa-i dau tare,si il vad si pe el ca ridica mana la mine, si apoi eu strig la el ca nu e voie, stiga si el....un lant al slabiciunilor



din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!



Nu stiu... eu nu sunt de acord cu datul peste manutza sau peste pampers sau orice fel de lovitura oricat de usoara ar fi ea. Sunt de parere ca violenta naste violenta si sunt sigura ca s-a intoarce inzecit...
Mai degraba distrasa atentia si explicat. De ex nu ma intelegeam cu Dav odata pt ca vroia sa puna mana pe ceasca in care aveam cafea fierbinte. I-am tot spus ca e uff, ca face buba... nimic... Atunci i-am luat un degetel si l-am apropiat de ceasca. Cand a vazut ce inseamna s-a retras singur si fara scandal

Mamica fericita de Mara si de David
Povestea Marei


asta a fost usoara! si eu cum ii arat ca nu e voie la priza sau la gunoi? (precizez ca toate prizele sunt inchise de la buton,dar tot nu-mi place sa-l stiu ca umbla, si gunoiul...cand e el in casa il scot afara,cand e afara il bag in casa)dar...? cum fac?




din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!



da ... si pe al meu cand il apuca cu gunoiul... prizele nu prea il mai intereseaza
Tot cu distragerea atentiei. Il duc in alta camera, ii arat ciorile, cateii la geam, ii dau masinute, il dau utza, facem avioane.. d-astea... de cele mai multe ori uita ce vroia sa faca


Mamica fericita de Mara si de David
Povestea Marei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982



p.s. se zice ca sa le semeni cand esti pe ciclu, ca ies mai frumos.........

Bea, mami de Ivan nazdravan...(14.01.2010)


You are perfect...to me...



ce tare! eu nu-mi ud niciodata florile cand is pe rosu ca cica se uscaasta e pe invers...oricum vreau sa pun la distanta de 1 luna....si fac experiment...una pe rosu, una nu
ms mult de info.eu nu m-am gandit la radacina si da, alea dreptunghiulare sunt




din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gmilady spune:

La multi ani si tuturor celorlalti pufuleti ale caror aniversari tocmai au fost sarbatorite, un gand special pentru David luptatorul de Lalitica, frumoasa plina de personalitate Iris de sorina_bz si Alexandru cel iubit de Livia1980. Sa cresteti mari, frumosi, destepti si sanatosi!

La multi ani pentru sfarsit de februarie, Nyny!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

LA MULTI ANI, ALEXIA!
Sa fii sanatoasa si sa te bucuri de copilashii tai!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_



subscriu!




din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gmilady spune:

Scuze c-am disparut atata... initial din motive fericite (venirea in tara a unei prietene foarte dragi ), urmate de mai putin placute (multe pe cap la job si asa o sa fie si in continuare).

Am pierdut de tot vreo 10 capitole... si-mi pare tare rau de ce s-a intamplat in ultimele, pacat ca nu s-a putut rezolva ca intre prietene, cum era de obicei ... mie-mi raman dragi si Teo si Lucia.

Cu ocazia asta m-am mai pus si eu la curent... deci Dece, divorteaza Columbenii? (noi am desfiintat televizorul si nici de presa online n-am prea avut timp)

Apropo' de TV, vrau sa multumesc mult Simply pt cartile alea, le-am luat si eu... e una acolo despre efectele TV... am apucat sa citesc doar inceputul, suficient de scary ... oricum ne hotaraseram...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui gmilady

La multi ani pentru sfarsit de februarie, Nyny!


Gmilady multumesc pentru urari tie si tuturor fetelor


Mamica fericita de Mara si de David
Povestea Marei

Mergi la inceput