Povestea celui de-al treilea muschetar!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Iti multumesc mult, de asemenea multa sanatate si voua.




Suntem o familie super. Mami Dana si tati Alin cu 3 muschetari Alessio Michele (2 ani si 9 luni) , Mattia Gabriel (1 an si 4 luni) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (11.02.2011) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Dana, foarte frumoasa povestea muschetarilor tai, esti o mama puternica si minunata !
Eu iti citisem blogul cand erai insarcinata cu Matia, si ma gandeam cat de mult va doriti voi multi bebei . Ma bucurasem enorm cand am ajuns la partea cu prima sarcina,iar cand am citit de a doua deja credeam in minuni .

Va pup pe toti 5 ,sa aveti o viata frumoasa impreuna. Si daca nu va fi sa fie i o fetita,lasa ca iti vor aduce baietii cate una fiecare ...

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 15+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

dana eu te inteleg perfect dar cine o sa fie mai rasfatate ca si noi??? sa va traiasca!!

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

Citat:
citat din mesajul lui monalac

dana,din pacate,mie dr mi a legat trompele,argumentandu mi ca o alta sarcina imi pune in pericol viata....

Mami de Cris si Codrin

Poze Cris
Bebe Codrin


si mie mi-a spus la fel dupa al doilea...si am 3 cezariene si 10 operatii la cap...cred ca lor le este frica

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Citat:
citat din mesajul lui sashenka_h

dana eu te inteleg perfect dar cine o sa fie mai rasfatate ca si noi??? sa va traiasca!!

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)



Ma bucur mult sa te "cunosc" . Sa vad ca ai si tu 3 copilasi apropiati ca varsta. Poate ne mai scriem un PM despre cum te-ai descurcat, descurci.




Suntem o familie super. Mami Dana si tati Alin cu 3 muschetari Alessio Michele (2 ani si 9 luni) , Mattia Gabriel (1 an si 4 luni) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (11.02.2011) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

CE poveste frumoasa, adica ce experienata de viata frumoasa!
Eu sunt abia la primul copil, in mai tre sa vina pe llume si tot imi ziceam ca e singurul care il fa, dar citind povestea ta, parca ma simt incurajata sa visez si eu!
Foarte frumos!

DPN 15-22 mai, fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:






Suntem o familie super. Mami Dana si tati Alin cu 3 muschetari Alessio Michele (2 ani si 9 luni) , Mattia Gabriel (1 an si 4 luni) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (11.02.2011) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Felicitari pentru bebe3!!!Ce frumoasa povezte!M-a emotionat foarte tare.Ce repede a trecut timpul...Parca acum te felicitam pentru a 3-a sarcina...si acum vad ca ai nascut.
Sa iti creasca baietii mari si sanatosi.Si tu ai grija,ca imediat face cel mic 6,7 luni si vii iar cu o surpriza.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007) si 30+Raul


2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot
tratament aspenter 1/zi,femibion 1/zi,acifol 1/zi,magneB6 2/zi,utrogestan 400,clexane 0,4

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

M-ai facut chiar sa rad.Sunt ceva zile ca nu rad. Cel mic e in spital ca a facut bronsita.Sper sa fie totul bine si sa venim acasa cat mai repede. Si tie multe felicitari ptr sarcina.Nu mai stiu daca te-am felicitat.




Suntem o familie super. Mami Dana si tati Alin cu 3 muschetari Alessio Michele (2 ani si 10 luni) , Mattia Gabriel (1 an si 5 luni) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (11.02.2011) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Dana, felicitari pt cel de-al treilea baietel!!!!

Scuze de intarzierea de 4 luni, timpul a trecut foarte repede, stiam la un moment dat ca esti insarcinata a treia oara, dar stii cum e, te iei cu treburile si te trezesti ca s-au intamplat multe lucruri si nici nu ti-ai dat seama cand.
Am dat intamplator peste subiect, intrand aici sa aflu despre tine am avut placuta surpriza sa vad ca si Ramo e insarcinata. Si Lali, draga de Lali. Felicitari tuturor!!!

Ehe, mi-aduc aminte cum ne-am mutat amandoua de la aspirante la odisee, in aceeasi zi. Mult am mai plans cand ai pierdut sarcina, poate fiindca fusesem impreuna la aspirante... nu stiu sigur, dar mi-erai tare draga si am suferit mult timp pt tine. Mai si zburau hormonii prin aer....
Am fost fericita cand s-a nascut Alessio, apoi au urmat si ceilalti baieti... ce mai, esti o mama fericita si implinita. Ma bucur mult pt tine, draga prietena
Sa fiti sanatosi.


Mergi la inceput