Povestea celui de-al treilea muschetar!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Ce frumos!! sa-ti traiasca muschetarii! te invidiez pentru harmalaia pe care o vei avea in casa

http://tabloute.blogspot.com/
Bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Citat:
citat din mesajul lui danangie

Multumesc fetelor,

PETRO hmmm cine stie ce va fi peste 6, 7 ani. Stii cum se zice aici: ho gią dato. Deci....ii las pe altii.

Ma gandeam....daca sa zic ma pun sa fac un alt copil cu gandul ca fac fetita............dar daca iese tot baiat? Eheeii....



Eu am zis 6-7 luni, nu ani .

In caz ca ... uite o metoda (medicala, nu babisme) de urmarit pt. a avea fetita:

Sembrerebbe che la scelta del giorno in cui si hanno rapporti possa determinare il sesso del nascituro. Se programmi il rapporto sessuale nel periodo prima dell'ovulazione il bambino sarą maschio, se lo programmi dopo sarą femmina. In particolare: se si desidera concepire un maschio, i rapporti devono coincidere con il giorno dell'ovulazione, per favorire gli spermatozoi Y, pił veloci ma meno resistenti. Se si vuole concepire una femmina, bisognerebbe fare l'amore due o tre giorni dopo l'ovulazione per avvantaggiare gli spermatozoi X che essendo pił resistenti degli altri hanno pił probabilitą di essere ancora vitali quando l'ovulo viene rilasciato.



Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

PETRO ma fac ca nu am citit cuvantul "luni". Da, stiam si eu de metoda asta dar tre' sa fie super sigura de cand ovulezi.

LORA MULTUMESC MULT.

STEF multumesc de cuvinte.

TALA




Suntem o familie super. Mami Dana si tati Alin cu 3 muschetari Alessio Michele (2 ani si 9 luni) , Mattia Gabriel(1 an si 4 luni) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (11.02.2011) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Dana noi ne cunoastem de muuuult timp!
Sa-ti traiasca si sa fie sanatosi baietii! frumoasa povestea vietii

Ingeras, mami de Maya
Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu...
5 sarcini pierdute 5-8 sapt
1 extrauterina
1 FIV nereusit (6 blasto AA)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Citat:
citat din mesajul lui danangie

PETRO ma fac ca nu am citit cuvantul "luni". Da, stiam si eu de metoda asta dar tre' sa fie super sigura de cand ovulezi.



Asta asa e, tre' sa fii sigura pe data ovulatie. Stiu insa ca sunt in comert teste de ovulatie (tip cele de sarcina), tocmai pt. a afla exact cand e perioada fertila. Sau ceva de genul asta. Nu stiu cat de valabile sunt, ca nu am folosit.

Oricum, lasand gluma la o parte, am scris aceste informatii poate e cineva interesat.

Pana una-alta, tu bucura-te de muschetarii tai. Te pup!



Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

INGERAS asa e, ne cunoastem cam din 2004 cred. Ce mai faci? Sper cat de curand sa citesc si eu povestea ta.

PETRO asa e. Sper sa ajute pe cineva aceste informatii. Multumesc de urari.Asa sa fie. Sa ma ajute D-zeu sa ma tina in puteri si sanatoasa si am grija de soriceii mei.

Va pup pe toti.




Suntem o familie super. Mami Dana si tati Alin cu 3 muschetari Alessio Michele (2 ani si 9 luni) , Mattia Gabriel(1 an si 4 luni) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (11.02.2011) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

dana,din pacate,mie dr mi a legat trompele,argumentandu mi ca o alta sarcina imi pune in pericol viata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Dana sa iti traiasca si sa te bucuri de ei...acum hai cu fata!!!!

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=0" target="_blank">an-Domnisoara chic!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

ANCA Te pup.

MONA scz nu stiam.




Suntem o familie super. Mami Dana si tati Alin cu 3 muschetari Alessio Michele (2 ani si 9 luni) , Mattia Gabriel(1 an si 4 luni) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (11.02.2011) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Dana, felicitari pt bebe Marco! Trei copii !! Sa fiti sanatosi toti 5 !

Mergi la inceput