OARE NE VA FI MAI BINE......???????

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Ioana, ma bucur mult sa citesc un ton mai optimist si mai increzator. Capul sus si iti tin pumnii sa reusesti tot ceea ce ti-ai propus fara tevatura!
Un mare si lui Vla!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Tizo, imi pare tare rau...dar, din ce-ai povestit, sunt convinsa ca va va fi mai bine!
nu vreau sa ma gandesc ce poate fi in sufletelul lui Vladimir...

te si-ti doresc sa-ti regasesti echilibrul pierdut!

ps: iar tie, Kris, iti doresc sa ti-l pastrezi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Va pup! Fug spre coafor :D
Eu sunt bine. Vladimir.....
In rest totul revine la normal.

Ioana si Vladimir
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Ioana , poate povestesti aici cum decurge sedinta de psihoterapie si poate imi poti da amanunte , eventual prin mesageria privata .Sunt convinsa ca si lui Andrei ii este necesara , chiar daca nu a trecut prin ce trece Vladimir , a avut parte si el de ale lui si nu prea reusesc nici eu sa ma inteleg cu el , oricat as incerca ...vorbeste urat , tranteste , tipa , minte , manifestari pe care le are mai ales cand apare taica-su in peisaj , care sta o perioada si apoi dispare la "mandra" lui " si apoi o ia de la capat .Ma , rog chestia asta o sa se termine in curand , dupa ce apare hotararea de divort , insa copilul nu cred ca se va calma numai cu atat .Au fost prea multe schimbari pt el intr-o perioada destul de scurta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Ioana,iti doresc o primavara frumoasa si putere si incredere ca va fi mai bine! te imbratisez si un pupic pt.Vladi
olgutzza, multumesc.te pup



Cristina, mamica de Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna!
La multi ani! O primavara de vis pentru toate femeile! Va recomand capul sus!!!! Intotdeauna va fa mai bine!
Eu mi-s asa de fericita... Mi-a facut un martisor cu manutele lui si mi l-a dat asa cu ochisorii lui vesel spunandu-mi : "Mami uite ce martisor am facut eu pentru tine!" Nimic nu mi-a mai trebuit! Il iubesc asa de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Ioana, Kris, Olgutzza si toate fetele, o primavara superba si liniste si veselie in suflet!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana81

Buna!
La multi ani! O primavara de vis pentru toate femeile! Va recomand capul sus!!!! Intotdeauna va fa mai bine!
Eu mi-s asa de fericita...Vladimir s-a acomodat bine la noua gradinita. Mi-a facut un martisor cu manutele lui si mi l-a dat asa cu ochisorii lui vesel spunandu-mi : "Mami uite ce martisor am facut eu pentru tine!" Nimic nu mi-a mai trebuit! Il iubesc asa de mult!
Una peste alta, mi-am schimbat culoarea la par, m-am mai tuns, aveam parul cam ars...si-s gata de vanatoare :))!
Cand esti optimist parca e altfel si viata.
Despre ex n-am noutati....incepe sa se planga cat de greu ii este....tocmai lui ii e greu. Nici nu vreau sa ma gandesc, sa ma uit!
In rest...ocupata cu noua Ioana...aerobic, zumba, cafele cu prietenele...Doamne ce viata poti avea...si cum stateam eu numai prin bucatarie sa fac prajituri.
Fetelor care sunteti singure, care treceti printr-un divort, bucurati-va de ceea ce nu ati avut...TIMP PENTRU VOI!!!!
Ce sa va zic ma simt foarte bine..cu noua silueta, parul coafat, unghiile rosii si zambetul pe buze...parca se uita si lumea altfel la tine!!!!
Va pup! Si o primavara superba!!!! Mult noroc!

Ioana si Vladimir
POZE




Ioana, ma bucur ca esti bine!
pentru toate fetele!!!
Kris am uitat sa-ti spun cat de rau imi pare...

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

o primavara frumoasa va urez si multa sanatate voua si prichindeilor vostri...
ioana iti voi urma exemplul...

Poze

adelina paul

mamica carmen de Adelina Ioana si adolescent Paul Florian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Citat:
Buna!
La multi ani! O primavara de vis pentru toate femeile! Va recomand capul sus!!!! Intotdeauna va fa mai bine!
Eu mi-s asa de fericita...Vladimir s-a acomodat bine la noua gradinita. Mi-a facut un martisor cu manutele lui si mi l-a dat asa cu ochisorii lui vesel spunandu-mi : "Mami uite ce martisor am facut eu pentru tine!" Nimic nu mi-a mai trebuit! Il iubesc asa de mult!
Una peste alta, mi-am schimbat culoarea la par, m-am mai tuns, aveam parul cam ars...si-s gata de vanatoare :))!
Cand esti optimist parca e altfel si viata.
Despre ex n-am noutati....incepe sa se planga cat de greu ii este....tocmai lui ii e greu. Nici nu vreau sa ma gandesc, sa ma uit!
In rest...ocupata cu noua Ioana...aerobic, zumba, cafele cu prietenele...Doamne ce viata poti avea...si cum stateam eu numai prin bucatarie sa fac prajituri.
Fetelor care sunteti singure, care treceti printr-un divort, bucurati-va de ceea ce nu ati avut...TIMP PENTRU VOI!!!!
Ce sa va zic ma simt foarte bine..cu noua silueta, parul coafat, unghiile rosii si zambetul pe buze...parca se uita si lumea altfel la tine!!!!
Va pup! Si o primavara superba!!!! Mult noroc!

Ioana si Vladimir
POZE



Wow, Ioana, asta DA atitudine!!! Daca intr-adevar te simti cum ai scris, nu pot decat sa ma inclin in fata ta. Mereu te-am intuit a fi o fire puternica dar acum sunt pe deplin convinsa de asta. Sunt convinsa ca o sa fiti bine si tu si Vlad. Poate el va avea nevoie de mai mult ajutor dar va trece si el peste asta. Foarte bine ca mergeti la psihoterapeut, se vor vedea rezultatele acestei strategii. Este importanta etapa asta...mintea de copil are si ea "umbrele" ei si poate deforma anumite chestii, psihoterapia il va ajuta sa structureze mai bine ceea ce se intampla, sa puna lucrurile acolo unde trebuie si sa nu faca proiectii gresite cand va mai creste. Vocatia psihoterapeutului este insa importanta asa ca fii atenta la progrese; daca nu exista o compatibilitate buna intre copil si terapeut, poate fi indicat la un moment dat sa mergeti la altcineva. Si, nu in ultimul rand, continua sa investesti in tine!!! Cum spunea un sef al meu: "put yourself in front!". Noi facem haz de vorba asta dar in esenta nu e falsa.

Mergi la inceput