OARE NE VA FI MAI BINE......???????

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna fetele!
Multumesc de raspunsuri.
Azi multa treaba la munca. Acum l-am culcat pe Vla si m-am pus la laptop.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

Ioana81 sunt in aceasi situatie, dar am ramas in casa cu copii,mai greu imi este ca sunt acasa in crestere copil doi ani, a plecat cand fetita noastra avea 9 lunite...
am lacrimat la cele povestite de tine, eu inca sufar, am zile cand sunt ok, dar am si zile cand plang mult, la mine s-a intamplat totul din 01 februarie anul acesta si inca sufar...
imi doresc sa mai vorbim...

iti doresc tot binele din lume...

Poze

adelina paul

mamica carmen de Adelina Ioana si adolescent Paul Florian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Carmen!
O sa treaca, incet-incet. O sa fie mai bine. Dar la tine de ce a plecat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana81

Carmen!
O sa treaca, incet-incet. O sa fie mai bine. Dar la tine de ce a plecat?
La mine sufletul se carpeste pe zi ce trece. Sper doar sa gasesc si eu in viitor un barbat, sa mi-l puna Dumnezeu in cale, sa fie tata ce nu a fost ex-ul pentru copil. Ca tare mi-e mila de Vla!

Ioana si Vladimir
POZE




Ioana, dormi cu el? Macar sa te simta si noaptea cand se trezeste... si eu dormeam impreuna cu copiii in perioada de cosmar...

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

Ioana81 are pe altcineva si am asteptat ani de zile sa termine relatia, dar nimic...
acum nu mai vrea sa ne dea banii, si imi este greu, dar voi divorta sa cer pensie alimentara...


Poze

adelina paul

mamica carmen de Adelina Ioana si adolescent Paul Florian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Da Gabi doarme cu mine in pat, singur din cand in cand vrea in patul lui, dar se trezeste noaptea si plange.
Carmen e foarte greu stiu, dar nu imposibil. Copiii cresc si cu siguranta se gaseste cineva pentru sufletele noastre.
Am racit! Asta-mi lipsea.
In rest ... CAPUL SUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ioana si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arcenciel07 spune:

Ioana, imi pare rau sa aud prin ce treci, dar eu sunt convinsa ca si tie si baiatului tau va va fi mai bine fara sotul tau la termnen lung, pentru ca sotul acesta care v-a dat afara din casa nu e un om pe care sa te poti baza, cu care sa-ti poti construi un viitor sau care sa stie sa se gandeasca si la altii (in afara de el).

Nu cauta sa intelegi de ce v-a dat afara, cu ce ati gresit voi sau daca ati gresit voi cu ceva. Parerea mea, ca a fetelor mai sus, e ca are deja pe altcineva si ca asta a fost 'motivul' racelii lui bruste, hormonii si promisiunea a 'ceva mai bun'. Dar asta nu scuza si nu justifica cu nimica actiunile lui, si faptul ca nu-l intereseaza nici cat negru sub unghie propriul lui copil. E firesc sa regreti inca relatia pe care ti-o amintesti ca ai avut-o, familiaritatea ei si momentele ei frumoase. Dar acea relatie a murit in momentul cand el a ales solutia brutala si lipsa de onestitate si fair-play pe care a ales-o. De acum inainte sunteti tu si copilul, pentru copil merita orice efort sa obtii cat poti din divortul asta, sa te ridici de jos si sa privesti doar inainte, niciodata la 'ce a fost' sau 'la ce ar fi putut sa fie'.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Arcenciel ce ai scris tu aici:
"Nu cauta sa intelegi de ce v-a dat afara, cu ce ati gresit voi sau daca ati gresit voi cu ceva. Parerea mea, ca a fetelor mai sus, e ca are deja pe altcineva si ca asta a fost 'motivul' racelii lui bruste, hormonii si promisiunea a 'ceva mai bun'. Dar asta nu scuza si nu justifica cu nimica actiunile lui, si faptul ca nu-l intereseaza nici cat negru sub unghie propriul lui copil. E firesc sa regreti inca relatia pe care ti-o amintesti ca ai avut-o, familiaritatea ei si momentele ei frumoase. Dar acea relatie a murit in momentul cand el a ales solutia brutala si lipsa de onestitate si fair-play pe care a ales-o. De acum inainte sunteti tu si copilul, pentru copil merita orice efort sa obtii cat poti din divortul asta, sa te ridici de jos si sa privesti doar inainte, niciodata la 'ce a fost' sau 'la ce ar fi putut sa fie'."........este foarte frumos si foarte adevarat! Si asa este asta trebuie sa-mi repet incontinuu chit ca zilele acestea nu prea m-am mai gandit la el si MA BUCUR .
Am fost la avocat ..... si ma simt bine! O sa bag divort. Nu stiu de ce nu vrea sa divorteze? Ce-l mai tine? Dar nu ma mai intereseaza. Asta vreau eu, si-s decisa. Nu voi mai lasa privirea jos, nici capul plecat ca uitati unde se ajunge....
Vla a vomitat aseara, asa din senin. O sa-l duc lapsihoterapeut ca numai tine. E rau si vorbeste urat despre ex.


Ioana si Vladimir
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Fetelor, puteti cere pensie alimentara si fara sa fiti divortate! Eu am solicitat pensia si incredintarea copilului inainte de divort si s-a rezolvat totul intr-o singura sedinta. Daca aveti nevoie de bani pentru copii, nu mai intarziati, divortul poate dura cateva luni bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana81

Arcenciel ce ai scris tu aici:
Nu stiu de ce nu vrea sa divorteze? Ce-l mai tine?
Ioana si Vladimir
POZE




Eu stiu :) Il tine nevoia sa stie ca are manta de vreme rea, ca se poate intoarce la tine cand vrea iar tu o sa lesini de fericire ca a catadixit maria sa sa te accepte iar.

Cunosc un cuplu cu o relatie total dezaxata; pe scurt el o inseala, o bate, o injura, o ameninta, locuieste cu amanta, dar vine sa o controleze sa nu iasa cu altii si doarme in casa comuna on and off (desi sunt divortati deja). De ce nu ramane la amanta? Pai pe cine sa terorizeze el? Doar nu pe pisi, ci pe vaca proasta de nevasta-sa, cum dragalas se exprima. De ce n-a terminat ea cu relatia asta de-a dreptul kafkiana ? Asta e mai greu de explicat.

Edit: si al doilea posibil motiv de nevrut divort e financiar. Isi da seama ca trebuie sa plateasca pensie alimentara si sa faca partajul.Cata vreme te controleaza psihic si financiar, de ce ar divorta? El oricum e liber la program, face ce vrea.

Mergi la inceput