OARE NE VA FI MAI BINE......???????

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Ce tampit, Doamne iarta-ma!! Scuza-mi expresia. Pot accepta ca la un moment dat te apuca damblaua sa-ti traiesti tineretile, ti se pare ca partenerul e doar rutina si nu mai e fun, dar sa-ti abandonezi copilul e inacceptabil. Nici macar animalele nu-si abandoneaza puii.

Eu zic sa nu te chinui gandindu-te de ce a facut ce a facut. Mi-e greu sa cred ca cineva ar putea proceda asa din senin; nu se produc schimbari radicale de la o zi la alta. Cu siguranta au existat semne prevestitoare, dar probabil nu le-ai perceput tu ca atare.

Concentreaza-te pe tine si pe copil. Doar voi sunteti importanti acum. Vorbiti, iesiti, incet incet timpul le rezolva pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Ioana iti tin pumnii sa ai forta sa faci fata divortului
si eu am trecut printr-un divort, fara copil e drept...dar e oricum dureros...eu sper ca piticutul mic sa treaca mai usor peste tot
pupa piersicuta mica si pe mami a lui curajoasa


bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Si care a fost explicatia jupanului la faptul ca nu ti-a dat jucariile copilului? De ce nu faci plangere oficiala ca sa-ti dea ceea ce apartine copilului?
In rest te felicit pentru ceea ce esti si iti urez mult mult noroc si tarie pentru ca inceputul unei vieti este extrem de anevoios dar sunt sigura ca vei reusi! Imi pare rau ca micul Vla a fost dezamagit de cel care ar fi trebuit sa-i fie alaturi si sa-l invete ce e viata dar stiu ca e norocos sa te aiba pe tine ca mama. Priveste partea plina a paharului: ai un copil minunat si prieteni buni care te respecta si te sprijina!

----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914


O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

ioana vin doar sa te imbratisez virtual pe tine si pe vladimir ca imi sunteti tare tare dragi!!! nu am mai vb de mult timp si nici pe mess nu indraznesc sa te deranjez ca stiu ca lucrezi...acum ce sa zic am ramas socata cand am citit prin ce treceti nu pot sa cred si nici sa inteleg cum doamne iarta-ma se poarta omul asta cu copilul lui!!!! hai ca sa zici ca de tine nu-i mai pasa,poate are pe alta...dar de copil????cum sa nu-l vada o luna??si nici sa nu intrbe de el nici sa nu te gandesti vreo clipa sa dai inapoi oricat de greu va fi divortul!!!fii tare pt copilul tau!



Mami si 2 printi iubiti: DAVID(24 sept 2008) si STEFAN(24 sept 2010)


HAINUTE 0-4ANI SUPER PRETURI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sollaine spune:

Ohhh...fata draga, prin ce treci tu...

Eu nu locuiesc de ani buni in romania si nu sunt la curent cu Legilslatia de familie dar daca dai pe google sigur gasesti toate informatiile de care ai nevoie;
tu n-ai un avocat? apoi asta-i treaba lui. pune-l la munca!
-eu as face o lista cu toate lucrurile de dinainte de casatorie si lucrurile acumulate in timpul casatoriei;
-aparatura electronica la care ai rate , demostrezi cu relevantul de cont bancar...
-de ce ai iesit din apartament? l-a cumparat el inainte de casatorie doar din banii lui?
-cu ceva martori, cu un raport de la gradinita, observatiile/evaluarile facute de educatoare copilului sau oricare persoana care a intrat in contact cu copilul sau l-a avut sub supraveghere, o copie dupa discutiile de aici, o evaluare a psihoterapeutului, o evaluare a copilului de catre un ...social worker(asistent social, nu?) emailuri, scrisori, toate pot fi prezentate la proces ca dovezi si documente in favoarea ta.

Repet,nu sunt la curent cu legislatia din romania insa este aceeasi idee peste tot: se vrea binele copilului.



Multa liniste si putere!

Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pink_heart spune:

Nu stiu pe numele cui este apartamentul dar atata timp cat tu ai adresa din buletin acolo,mergi la politie si ii rogi sa te insoteasca sa iti recuperezi lucrurile personale(jucariile copilului),el probabil nu iti va deschide dar asa ai dovada la tribunal ca a refuzat sa iti dea lucrurile personale.

"Viata este precum o melodie frumoasa, numai versurile sunt o incurcatura" (Hans Christian Anderson)
"Pentru orice realizare, primul pas este curajul"– Johan Wolfgang von Goethe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pink_heart spune:

A si asa cum ti-a mai spus cineva...Eu m-am folosit de o scrisoare medicala de la medicul de familie al copilului,cum ca eu ma ocupam de copil,eu mergeam cu el la vaccinuri si o adeverinta chipurile pt gradinita,de la un psihiatru care dovedea cat de afectat a fost copilul meu,dar eu am folosit-o si pe aceasta in tribunal...nu au fost considerate dovezi ci numai circumstante...dar au folosit...multu curaj sa nu dai inapoi...

"Viata este precum o melodie frumoasa, numai versurile sunt o incurcatura" (Hans Christian Anderson)
"Pentru orice realizare, primul pas este curajul"– Johan Wolfgang von Goethe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Ioana,nu stiu sa iti recomand un avocat pe dreptul familiei in Bucuresti, din pacate. Insa daca doresti ma pot interesa pe la colegii mei, numai sa imi dai PM. Apartamentul nu era luat in timpul casatoriei? Electrocasnicile sunt luate cu credit pe numele tau si au ramas la el?!ce tupeu are dl! Sa iti pastrezi certif.de casatorie in original si certif. de nastere al copilului ca iti vor trebui la divort. Banuiesc ca ai 2 martori care stiu sau au vazut ca te-a dat afara din casa cu tot cu copil.De regula recomand cuplurilor sa ajunga la o intelegere mai ales de dragul minorilor, dar in cazul tau...sunt multe aspecte aici, nu cunosc toata situatia ta..dar ai grija ca la cat de ticalos s-a dovedit poate spune si aduce martori la divort ca ai abandonat domiciliul conjugal de buna voie..
Iar in ce priveste pensia alimentara, va fi obligat sa o acorde minorului, in val. de max.1/4 din venitul lui.(in caz ca nu mai are alti copii)
Dupa ce se pronunta divortul, abia atunci poti introduce actiune de partaj. Din pacate, actiunea aceasta trebuie timbrata cu 3% din valaorea bunurilor pe care le soliciti a-ti fi atribuite.




Cristina, mamica de Alessia Stefana

Mergi la inceput