Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (186)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

fetelor, mersi! si pt comentariile de pe FB ..sunteti minunate!!!

Simonix sanatate!! poate scapati de zinnat (Robert l-a gustat la o luna si ceva)

Adriana ma bucur ca sunteti mai bine!!!

Laurita] sanante Ilincutei!

[red]Aelita exact ce zici tu de Miguel si Andres avem si noi...sare pe langa ea, se baga cu capul tare, aproape in gura ei, ea il atnge cu buzele si el se topeeeste...dar o mai si loveste in incercarea de a se pozitiona. Si eu vad ca imi mai pierd calmul si fac ce nu voiam sa fac - mai tip, il mai reped, nu-i vina lui..dar te sperii, ca parinte.

Noi avem zile mai bune cu colicii, am invatat de la baby spa un masaj mai strong asa si o ajuta la burta, chiar daca mai si plange cand il fac, plus siropele...so far s-au ameliorat. Multumesc lui Dumnezeu!!!
E si tati in concediu , se ocupa si de Robert...e alta viata.



Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Fetele, sunt acasa !!!

M-au asteptat baietii mei la aeroport, Andrei a ales special pentru mine un buchet cu trandafirasi mici si multi si galbeni Mi-a sarit in brate si era tot un zambet, tare m-a impresionat. Iar Raducu tipa tare prin aeroport, "Mami, ai veniiiit, ai veniiiit!". Ti-e clar ca am dat apa la soricei asa nitel, tare mi-a fost dor de ei. Dupa ce-a trecut faza cu pupaturi, imbratisari, iar pupaturi, au inceput sa ma traga de bagaje sa-si vada cadourile

Ale lor le pusesem la bagaje de mana, in caz ca se intampla ceva cu bagajele, sa le am macar pe ale lor. (Cei de la KLM sunt renumiti ca pierd bagajele prin aeroporturi).

La Luxemburg a fost vreme acceptabila, stateam mai toata ziua la cursuri, m-am mai si plimbat nitel, dar noroc ca stiam deja orasul, altfel cred ca ma ofticam ca se intuneca repede. Ma enervau cu magazinele ca se inchidea la 6 peste tot, doar mall-urile erau pina la 8, dar erau in afara orasului.

Mi-a fost tare dor de baieti, vorbeam mult la telefon in fiecare seara. Andrei statea cu poza mea peste tot, dormea cu ea, a luat-o si la gradinita, nu credeam ca o sa imi simta lipsa asa tare. Raducu e mult mai sociabil si adaptabil.

Mama a fost la noi saptamana asta cat am lipsit eu.

Dar i-am gasit pe toti din casa racitit si mucosi, si cei mici si cei mari.

Sper ca sunteti bine, va pup pe toate. Ma duc sa citesc din urma ce-a mai fost pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

GABITA,bine ai venit acasa ! m-au emotionat picii tai,cum ti-au dus dorul !! si ce frumos te-au primit ei trei,cu trandafiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

ceva cadouri -poze pt noi?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Bine ai revenit, Gabitza, te pup si te imbratisez. Ce primire frumoasa ! Sunt minunati baietii tai, normal ca ti-au dus dorul, esti mamica lor iubita. Sanatate tuturor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Buna fetelor!

Noi suntem bine, Cris si-a revenit repede...acum iar sta despuiata toata ziua, nu stiu ce sa ma mai fac cu ea
Cleo, parca tu povesteai de Mara ca sta toata ziua cu fundu' gol...tot asa e sau i-a trecut, a fost doar o faza?

Gabitza, wellcome home! mai ce te iubesc baietii tai!!!

Simonix, sanatate multa! si fara antibiotic...mi-e de cand a facut candida de la antibiotic, mi-e teama sa-i mai dau...dar la baietei cred ca nu e cazul...

Lorich, ce scumpa e "ratusca" mica...ce-i place in apa!!!

Doloress, ce mamica radioasa am vazut ...iar Kevin nu mi se pare deloc mic...bine fata de unul de 4 kg, poate sa fie mic, dar pentru greutatea lui care era aproape normala arata foarte bine!
Bafta cu gradinita!

Ylari, mai ai putin, putin pan ala frumosul eveniment...cred ca esti tare nerabdatoare, nu? cel putin eu asa as fi...

Laura, sper ca i-a trecut deja tusea Ilincutei

Sanatate cui mai era bolnavior! nu mia tin minte...

Cine urmeaza la rand la nastere?

Ah, am uitat sa va spun ca si-a dat si Cristi drumul la vorba, la exact 2 ani si 8 luni ca si frate-sau...nu spune ea prea multe si nici corect dar fata de cat era de muta...e un progres notabil

Poze n-am mai facut de doua luni...nici baterii nu am la camera....si cand mi-am luat-o in sfarsit, credeam ca o sa fac poze zilnic
Nu v-am aratat-o nici tunsa...acum deja i-a mai crescut parul...

Va pup! diminica linistita! si sa vina vara mai repede, ca nu mnai suport

Lumi si zulufina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

acum si-a intins paturica langa calc. si tot in curu gol e. Inchidem caldura, si lasam sub 20 gr, si isi tine pe ea un tricou+ pantalon. Accepta numai ce haine vrea ea, si se schimba de 20 ori in 1 ora, oricum cea mai mare parte a timpului e tot in curu gol.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bratafel spune:


Buna fetelor.
Pentru fetele care sunt insarcinate si doresc sa recolteze celule stem, am primit un Gift card ce reprezinta 10% reducere la recoltarea de celule. Doresc sa il daruiesc cui vrea. Astept raspuns pe PM. Este valabil pt cine face contract cu ei pana in mai.

O zi excelenta tuturor!

mami de fetita Bianca Maria 10.06.2008 si Otilia Ioana 10.08.2010

Poze

bebe grabit - 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Fetelor

Sper ca aveti o duminica placuta :)

Intru si eu rapid cu o intrebare: trebuie sa ii dau piticului Zinnat antibiotic si nu reusesc - este ingrozitor de rau la gust si de-abia pot sa ii dau, de multe ori vomita, il fortez efectiv. Am incercat sa il bag in iaurt, in lapte, sa il dau cu suc - degeba, e asa de rau ca schimba gustul. Maine va merge la scoala si teoretic trebuie sa primeasca o doza acolo - sigur nu vor reusi sa i-o dea. Intrebarea este deci: cum reusiti voi sa dati acest medicament?

Ni s-a prescris sa ii dam de trei ori pe zi cate 5 ml timp de 5 zile. Azi insa nu am reusit sa ii dam doza de la pranz, oare putem da de doua ori pe zi timp de 7 zile ? Sau sa maresc doza (7 ml la 12 ore in loc de 5 ml la 8)? V-ati confruntat cu asa ceva ?

Merci :)

Simona cu Robert

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Citat:
citat din mesajul lui cleo78

acum si-a intins paturica langa calc. si tot in curu gol e. Inchidem caldura, si lasam sub 20 gr, si isi tine pe ea un tricou+ pantalon. Accepta numai ce haine vrea ea, si se schimba de 20 ori in 1 ora, oricum cea mai mare parte a timpului e tot in curu gol.




www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20love%20DC&page=2" target="_blank">Victoria (des.1), fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!



parca ar fi sora geamana cu Cristi

Lumi si zulufina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput