Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (186)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

buna fetele

Mie acum imi tuseste Ilinca, i-am facut dexametazona altfel nu putea dormi aseara...are niste accese de tuse...

Vad ca mai sunt si altii cu probleme:

Adriana sanatate fetelor, sper ca le-a mai scazut febra...nici eu nu rezist sa nu le dau nimic, ma gandesc mereu ca netratate racelile dau in ceva mai rau...cum sunteti acum?
Doloress ce poze frumoase, ce draguti sunt! I-am aratat si lui Mirci, eu cum prind ocazia ii arat fratiori/surioare mici.... Imi pare rau cu gradinita, intr-adevar, e greu sa -l stii acolo in conditiile astea. sper sa va accepte repede la Montessouri.
Simonix, Esme excelenta iesirea! Deserturile, felurile de mancare, pescuitul la masa, rochia lui Lorelei o nebunie!
Aelitadragut Andres cu preferintele lui pentru culori silimbaj hihi
Bai plange asta mica va pup pe toate
Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bratafel spune:


Buna fetelor.
Scuze ca nu am mai trecut pe aici de ceva vreme. Postez mai des la forumul Otiliei - bebe mic.
Noi suntem bine, crestem odata.
Aveti niste poze la linkuri.

O zi excelenta tuturor!


mami de fetita Bianca Maria 10.06.2008 si Otilia Ioana 10.08.2010

Poze

bebe grabit - 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Frumoase "suedeze" ai, Bratafel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Salutare fete frumoase

Noi suntem mai bine, am fost aseara la doctor si ne-a prescris Zinat, o chestie pe care nu am mai folosit-o, un antibiotic. Nu neaparat ca e grav ce are, dar avand in vedere ca are o sensibilitate pe urechi i l-a dat. Insa nu i-am dat inca, pentru ca pāre mai bine, febra nu a mai facut, de respirat si-a revenit si azi a dormit pana la 9 jumate Mai astept, as cam vrea sa il salvez de inca o tura de antibiotic, poate reusesc. Ii dau inainte cu Fluimucil, ca nu imi plac mucishorii, sunt tot verzi.

Dolores - cred ca Patrick e in faza aia ca nu prea stie ce sa creada si ce sa faca cu bebe mic. Nici noi aia mari nu prea stim uneori cum sa reactionam, daramite ei. Insa sigur se va rezolva cu timpul, bine ca mai e mama ta un pic la voi. Cu gradinitza, urata treaba. nici eu nu as suporta sa mi-l pedepseasca pentruy fleacuri si sa ii darame self esteemul aiurea. Noroc ca au mai crescut si acum ne mai zic ei ce se intampla. Succes cu Montessori Ah, si super poze, ce ma bucur cand il vad pe Patrick mare (si stiu cat era de mic :D)

Bratafel - minunate piticele

Lori sa treaca colicii astia brrr Ce frumosi sunteti, am mai vazut poze si pe FB, aia mica e un Robertel pitic, tati cu ei doi in brate m-a emotionat, apoi pozele de la piscina... sau ma rog cada super tari

Magne sa iti prinda bine iesire si aerisirea. E esential sa ai asemenea momente, nu-i asa? Sa mai repeti figura de cate ori te simti obosita.

Laurita sanatate Ilincai.

Simona cu Robert

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PRAG spune:

Ce frumoase sunt pozele, Doloress, sunteti o familie tare reusita! si cum zici tu de Kevin ca e mic, pai ia uite la el ca are falcute si copanele! Sper sa treceti repede de perioada asta. Nu e usor cu Patrick, dar se vor aseza toate

Aelita, asa cum povestesti tu mi se pare super haios acolo la voi, cu toti 3 si tu super-mamica printre ei. Da, asa am patit cu tipa aia, din pacate fiind asa de slaba "oferta" de gradinite, am acceptat ce am putut. Dupa fazele alea insa am reusit sa il mutam in alta parte unde a fost incomparabil mai bine.

Laura, sper sa isi revina Ilinca si sa scapati de tuse! Hai ca vine primavara in curind! Mircea a fost la gradi saptamina asta? Simona e next cu bebele? Sau poate MsBB? Trebuie sa scoatem majoretele?

bratafel, ce frumusele sunt amindoua asa blondute si cu ochi albastri!

Magne, sa-ti fie de bine plimbarea! Tu ne-ai aratat poze cu micuta ta?

Se vede ca n-am chef de lucru.... Uf, si mi s-au adunat atitea! Dar e weekend lung - luni e Family Day in Ontario si avem liber. Asa ca cine are chef de lucru vinerea?

Pupici, weekend placut!
Gabriela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Aha, si eu am vazut-o pe Ana in cada mare e o scumpete, ce copanele are.

Pozele lui Doloress noi eu nu le-am gasit, am revazut unele mai vechi, apoi ma intorc sa vad poze cu LoLAI si Robertix.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

M-ati dat pe spate cu costumatiile pentru ziua indragostitilor, atat Lorelai super originala si chic cat si Robertel un domnisor cu cravata si camasa., FRUMOS.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Doloress:M-am intors in timp si am vazut si pozele cu 2 parinti obositi si fericiti si cu gagalicea mica care seamana perfect cu Patrick.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Buna seara!

La noi Annika e bine, nu a mai facut febra de mai multe zile si nu i-am dat nici un medicament. Vad ca se tine bine, tinand cont ca Lara tuseste langa ea de rupe
Lara nu mai are nici ea febra de cateva zile (desi se mai invarte pe la un 37 totusi) iar cu tusea e mai bine, in sf. si-au facut efectul toate ceaiurile si medicam.

Laura, de diferenta e intre dexamet. si ACC? ca mi-a recomadat si mie cineva dexa si i-am facut si eu Larei, doar doar i-o mai trece

Doloress, ce dragut e Kevin. Seamana un Patrick, asa mi se pare. Si ce zambareata esti tu in toate pozele de dupa nastere. Foarte frumos!
Succes si cu gradinita! Pacat ca nu mai poate sta mama ta! Poate vine tatal tau la schimb

Le-am admirat si pe blondutele lui bratafel si ratusca de Lori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

dexametazona e cortizon - are efect anti imflamator.
ACC - fluidifica secretiile cleioase, incarcate.

Si eu zic la fel cu Ketof/Aerius - antihistaminicele: daca e pe fond alergic, se vede imbunatatire de la primele doze (dupa cateva incercari, am descoperit cel mai potrivit antialergic pt mine, are efect in 24 ore de la prima doza). Cand ma gandesc ca vine aprilie-mai, plopi & co, ma ia plansul.



Mergi la inceput