Fluturasi de mart-apr 2011(146)-Bravo gimihaela!!!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rhynna spune:

Parca era un medic pe odiseea noastra..Pisuc??Esti medic ?

Ca poate imi spui si mie cu ce poate timpul de coagulare sa afecteze un travaliu prelungit sa zicem de 24 h?Travaliu care este si cu apa rupta?Ce legatura este intre timpp de coagulare si CIM(coagulare intravasculara diseminata?
Cum ar trebui sa fie analiza de coagulare ca sa fie ok si sa nu existe riscuri?
Ca sa stiu la ce sa ma astept...Ca bineinteles ca eu citesc forumul despre copii...si ma mai uit si la tragedii.
Teste pentru proteina C si S a facut careva de aici?Ca eu una nu am facut si habar nu am ce inseamna.

Poate este cineva aici in masura sa ma lamureasca.I-as fi foarte recunoscatoare.

In caz ca se sta mai mult de 12 h in travaliu si apa e deja rupta trebuie intervenit cu cezariana?Cum se procedeaza?

De fapt aici cred ca stiu raspunsul...se aplica faimoasa metodaaaa PLICULLLL!!!Raspuns castigator

In 40 cu Sophie Elena

AMR NU STIU CATE ZILEEE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Alina.n ai un prunc minunat. Sa iti traiasca, sa creasca mare si sanatos. si pentru Naty.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 36+ Rares Andrei

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Neata fetele cucuietele!

Nu stiu ce este cu mine, dar zici ca m-a muscat musca tete. As dormi non/stop...nu ma recunosc. Sunt moale ca ''bubica lui madam Papadopolina''
Toata noaptea am dormit bustean, la 8 m-am trezit, doau aore le-am umblat pe la dr de familie ptr hirtii, spalat vase si rufe...si cam atit, s-a facut 10 ...si m-a cuprins un somn...m-am culcat si acum m-am trezit. M-am plimbat 15 min pe afara..am intins rufele...dar parca iar imi este somn.

Multumesc burticilor care mi-au raspuns in legatura cu nedumeririle mele, si celor ce m-au felicitat pt rezultate eco.
felicitas
happynnessi mai era cineva dar imi scapadar ..
roxy tu parca

V-am citit...biirrr despre ce vb voi, contractii, ..induceri, ...
Am emotii fetelor...cred ca din cauza asta dorm pe mine

Mai pe seara am o petrecere la finul meu, ...maine am o zi grea la servici, ...zi tare plina...sper sa ies din starea asta de adormita.

As vrea sa-mi cumpar un biberor sa am pt bb in spital. Ce sa iau? de care? de sticla? de plastic? de la ce firma? cu de fel de tetina?

Cine ma ajuta? Vreau unul bun! Ajung acolo si m auit ca la masini straine...le invirt pe toate partile si cum am intrat asa am iesit.

bb_yasmi inca as mai adormi, nu ma pune sa scot moatele, fii cumintica
simona eu m-am mai potolit de pe drumuri, dar tu?pe cind?
mandreeaccum esti? te simti?
happynes ce bine ca ai mai dat pe la noi, ..chiar ma gindeam ce mai faci...

madutzaa plecat Cristi deja? cum e fara el? sa nu plingi...

strumphyce faci draga?Te-a luat somnul in dormitorul micutei? Iesi afara si spune/ne si noua cum a iesit?
Bun venit noii burtici!

Mai revin eu, ...daca ma ia somnul?!



Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

apar si eu pe la amiaza...

Dar mai bine mai tarziu, decat deloc, nu-i asa?

bb yasmi stai cuminte acolo, ca mai ai putin.

cami antonia stiu ce vrei sa zici, tocmai am intrat si eu in casa cu Bryanna. Nu0i mai fac fata. Am iesit cu caruciorul, dar degeaba. ca eu ma opresc ca obosesc f repede si ea nu mai are stare, iar pe jos abia ma tin dupa ea.

fetele din pitesti pentru mine Calabria ora 15 este perfect. Ne vedem in fata la 15.00, ok?


Eu la Bryanna am facut TNS la 38s. Ea era f activa de felul ei, dar atunci vreau sa va spun ca a dormit dusa. M-a tinut dr pe acolo vreo 3 ore. Am mancat ciocolata, cola si nmk. Dr era mai speriata ca mine si vroia sa ma opereze de urgenta. Si cred ca s-a speriat cand a auzit si s-a trezit si ea intr-un final.
Nu va mai spun ca de la Bucuresti pana la Pitesti, nu mai stiam cum sa stau in masina ca nu m-a lasat o clipa. Si at avea picioarele exact in ficatul meu. va dati seama ce dureri am putu sa am...

Bryanna 02.06.2009 si ...o noua fericire 30+ , adica Ayanna

AMR 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

happy, hai ca nu uit....a promis tu ceva....mai stii???


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan
AMR: maxim 10 zile !!!!


Nu am uitatttt.
dar nu am apucat sa fac nici o poza.
Sper sa nu ma apuce nascarea si sa nu fac, ca pana acum am doar o poza cu M in burtika.


Mamica fluturasului Andrei si 38+ Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

am venit si noi de la plimbare. E asa frumos afara, dar nu inteleg de ce de fiecare data cand ies, ma iau intepaturile in col, de imi vine sa ma ghem uiesc cateodata de durere . Adik atunci cand merg la cumparaturi si colind magazine nu ma doare nimic si daca ies afara cu cristi ma apuca toate

Am mai ramas apoi si in curte la soare si Cristi a alergat si s-a udat si s-a facut ca un porcusor
parca reinvie natura, e asa frumos, mi-au dat ghioceii albi, ghioceii galbeni, zambilele, brebeneii
daca n-ar fi fost ora mesei as fi tot stat la soare
Yasmi, pe soarele asta e o vreme f buna de nascut
Dorinut@, bafta la dr, te asteptam cu vesti calde.

Ne punem la masa si apoi la somn
pupici

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 38+ cuCatalina Ioana

AMR: 6 zile !!!

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorinam

Ok , pun si eu poze , dc imi spune cineva pe ce adresa si cum? S-au pot incarca pag mea pe pe picassa ? Sper ca nu va deranjez prea mult cu detalii "tehnice".

sorina
mami de Tudor 4 ani , un ingeras ian 2010 (16 sapt), si acum 32+


Ti-am trimis eu pm cu parola si id pentru picasa. Pup

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 36+ Rares Andrei

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

Buna burtici,

Am intrat azi sa vad ce mai faceti shi ma bucur ca sunteti bine toate. Bebele meu e bine, mai putin eu care am facut in ultimile zile o porcarie de tromboza anala din cauza careia a trebuit sa trec ieri sub cutit. De cind a aparut nu am mai putut dormi, merge si bineinteles sta pe scaun, asa mari dureri am avut. Ieri am fost sa mi-o taie si cit a fost amortit locul (cu anestezie locala mi-au facut)a fost bine, dupa care am avut nishte dureri de ma urcam pe pereti. Azi e mai bine, miine trebuie sa ma duc sa-ami scoata firele si sper sa fie si mai bine. Of, m-am plins voua si parca mi-e mai bine, caci celor de acasa nu le prea povestesc nimic ca-si fac griji.

Roxy
si aici la fiecare control se uita astia daca n-ai contractii si asculta inimioara lui bebe.

Nici nu-mi vine sa cred ca incepind cu saptamana viitoare vom avea cam la 2 zile un bebe. Ce repede a trecut timpul!!!!

Rhynna, mult curaj miine si o nashtere cit mai usoara, o Sophie frumoasa si mancacioasa!!!!

toate fetele, fara exceptii!!!

Dino 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

happiness nu, mi-a iesit la culturi din col enteroccocus. urocultura este buna nu mi-a iesit nimic.

S-a intamplat minunea mult asteptata37+

AMR 2 sapt!!!


Aha. Am inteles.


Mamica fluturasului Andrei si 38+ Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Catank am raspuns in pomelnicul meu, unde ti-am scris si un mesaj pe masura. Lasa foarte bine ca poti dormi, ca in momentul in care te vor apuca insomniile, va fi mai nasol.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 36+ Rares Andrei

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput