Fluturasi de mart-apr 2011(146)-Bravo gimihaela!!!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rhynna spune:

dorinut bafta multa la ecograf..Asteptam si noi rezultatele la ora 4 .

dinora77 multumesc pentru urari.Numai de-ar da Dumnezeu sa nasc maine.Azi m-a sunat fina mea din Italia sa imi zica ca nasc maine noapte spre poimaine ca intram in luna plina.Si oamenii nascuti in luna plina sunt mai inteligenti.Sa dea Dumnezeu sa fie ea sanatoasa si bine...cat despre inteligenta...mai putin imi pasa in momentul de fata .

In 40 cu Sophie Elena

AMR NU STIU CATE ZILEEE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Madutza, pai atunci solutia este: la magazineeee!!! Poate ca te iau intepaturile si ca vrei nu vrei mai trebuie ridicat/ajutat Cristi? Si e de la greutate? Ca mie asa mi se intampla cu A.
Simo, .
Yasmi, si la mine e la fel. Ieri m-a sunat fina mea din Canada si azi o prietena din Is, panicate ca daca am nascut.
Le-am zis sa stea cuminti ca le dau de stire cand apare M pe firmament. Eu am implinit 38 de sapt deci astept in orice moment venirea.
Vineri ma duc iar la control, ma gandesc cu groaza ca o sa plec asa cum ma duc, adic, nimic nou.
Dorinutz, bafta la eco! Te asteptam cu vesti bune!

Azi ies si eu la o plimbare, dupa ce vine sotul de la servici, ca musai sa fac miscare, mai urc niste scari, ca ai mei stau la 4, poate poate s-o razgandi M. Altfel, noaptea dorm f prost, merg f des la toilet si la orice miscare se aseaza si M si ma impinge in col de zici ca acum nasc.
Deocamdata stau linistita cu nascutul, ma refer la inceperea travaliului. Initial ziceam sa induc nasterea avand in vedere ca facem pe drum 1 ora pana la spital. Dar vb dr, daca stateati in Buc si era ora de varf in trafic, ce faceati?
Deci astept.
Ma imbarbatez singura ca totul va fi bine. Trebuie sa fie!
Va ca azi mi-a mers melitza.
Ma bag cu A la somn.


Mamica fluturasului Andrei si 38+ Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

Stiu ca intreba cine pe aici de analize de hematologie la Dr Uscatescu.
Dupa cum v-am spus am fost eu si mi le-am facut. Dr Uscatescu mi-a lasat o parere f proasta. Chiar e valabila treaba cu "datul", eu m-am saturat. Chiar nu se poate sa vb frumos cu pacientii daca nu iti indeasa buzunarul?
Ma rog, asta e statul nostru, bine ca nu toti sunt asa.

Aceleasi analize le-am facut si la Medlife si maine la 10.30 ma duc la control sa imi vada dr si analizele sa vad ce imi zice.
Din ce am citit eu ma incadrez in valorile normale.
Am facut proteina C, proteina S, factor IV, factori fosfolopidici, Anticoagulant Lupic, APTT, MTHT - mutatie genetica , Antitrombina III, nu prea stiu despre ce este vorba, in principiu ceva legat de coagularea sangelui. Sa vedem ce imi zice maine dr.

Nu stiu daca mai tineti minte, dar pe mine ma urmarea Popa Mirela la medlife, cu ea am nascut si prima data. Iar acum m-am gandit sa ma duc la alta dr sa nasc la universitar ca ma duce mult mai putin, dar acum pendulez.
cand am fost data trecuta la dr asat m-am speriat degeaba. Nu stiu ce a fost in capul meu. Pana acum am fost la 2 gineco si 3 ecografisti si mi-au spus sa stau linistita cu hematoamele mele ca nu afecteaza sarcina, iar treaba cu colul se mai intampla.
Asta m-a vazut o data, a citit pe analize si eco vazute si de altii si a bagat panica in mine.
In functie de vizita de maine, ma voi hotari ce fac.


Bryanna 02.06.2009 si ...o noua fericire 30+ , adica Ayanna

AMR 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui dinora77

Buna burtici,

Am intrat azi sa vad ce mai faceti shi ma bucur ca sunteti bine toate. Bebele meu e bine, mai putin eu care am facut in ultimile zile o porcarie de tromboza anala din cauza careia a trebuit sa trec ieri sub cutit. De cind a aparut nu am mai putut dormi, merge si bineinteles sta pe scaun, asa mari dureri am avut. Ieri am fost sa mi-o taie si cit a fost amortit locul (cu anestezie locala mi-au facut)a fost bine, dupa care am avut nishte dureri de ma urcam pe pereti. Azi e mai bine, miine trebuie sa ma duc sa-ami scoata firele si sper sa fie si mai bine. Of, m-am plins voua si parca mi-e mai bine, caci celor de acasa nu le prea povestesc nimic ca-si fac griji.

Roxy
si aici la fiecare control se uita astia daca n-ai contractii si asculta inimioara lui bebe.

Nici nu-mi vine sa cred ca incepind cu saptamana viitoare vom avea cam la 2 zile un bebe. Ce repede a trecut timpul!!!!

Rhynna, mult curaj miine si o nashtere cit mai usoara, o Sophie frumoasa si mancacioasa!!!!

toate fetele, fara exceptii!!!

Dino 37+



Multa sanatate iti doresc! Ai grija de tine!

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 36+ Rares Andrei

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

mandreeacacum am vazut mesajul tau.

Pe eco am dat 300 ron, 4D, dar a facut toti banii, mi-a placut de numa....si masurat tot...zici ca mi/a facut morfologie chiar daca ea era 500 ron si ceva daca nu ma insel. Plus foto...bune de pus intr-o teza de doctorat vb doctorului.... Este simpatic oricum...sugubat

Te intrebam cum te simti? Am citit apoi...imi pare rau ca te dor picioarele atit de rau...de durut ma dor si p emine, dar nu le am umflate...deloc...vasele de singe sunt la locul lor, fara modificari majore, ..dar am si purtat ciorapii medicinali zi de zi... sare nu consum deloc... nu stiu ce sa spun...care o fi cauza, ..oricum, mai ai un pic...si trece

madutzadeci ai fost cu Cristi afara...nu spuneai ca il duci la buni? sau am visat eu? la cit am dormit.....

Cine merge la eco astazi? Bafta!!! dorinut? sau??? Va asteptam cu vesti bune!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Alina.n ai un prunc minunat. Sa iti traiasca, sa creasca mare si sanatos. si pentru Naty.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 36+ Rares Andrei

AMR 3 saptamani





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

mada imi place AMR-ul tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Fetelor poftesc la labele de urs din stinga paginii. Sunt tare haioase...si am dat clik pe reteta si nu ma lasa s-o vad.
Oricum nu ma apuc sa fac, dar ma rodea curioazitatea... si pofta

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

alina.n o mamica proaspata dar uite AMR/ul rhynnei draguta de ea....

Alina ce face pruncul? papa?doarme? te supara deja? banuiesc ca nu...hai incurajeaza/ne si spune/ne ca e usor

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Fetelor poftesc la labele de urs din stinga paginii. Sunt tare haioase...si am dat clik pe reteta si nu ma lasa s-o vad.
Oricum nu ma apuc sa fac, dar ma rodea curioazitatea... si pofta

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 32+


Arata delicios, dar asa este, da eroare paginii!

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 36+ Rares Andrei

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput