Fluturasi de mart-apr 2011(146)-Bravo gimihaela!!!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorinam

Imi poate spune cineva cum vad pozele pe picassa?

sorina
mami de Tudor 4 ani , un ingeras ian 2010 (16 sapt), si acum 32+


sorina, ca sa vezi pozele trebuie sa pui si tu poze sa te vedem asta e regula


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan
AMR: maxim 10 zile !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

cami
cred ca antonia te alerga pe tine nu tu pe ea

S-a intamplat minunea mult asteptata37+

AMR 2 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

simona stai asa...tu la ce te referi? TNS este testul nonstres la bebelus. iti pune alea pe burta sa vada daca ai contractii, cum sunt, sa vada cum este bebelusul....la asta ma refer. tu cred ca zici de altceva cum sa aibe valabilitate 10 ani? ce tare ai fost

S-a intamplat minunea mult asteptata37+

AMR 2 sapt!!!



Hahaha scuze
vezi daca scriu/citesc numai pe fuga am confundat. Da, nici p-asta nu l-am facut si nici nu-l fac

Simona, mami de baieti David, Matei si 37 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinam spune:

Ok , pun si eu poze , dc imi spune cineva pe ce adresa si cum? S-au pot incarca pag mea pe pe picassa ? Sper ca nu va deranjez prea mult cu detalii "tehnice".

sorina
mami de Tudor 4 ani , un ingeras ian 2010 (16 sapt), si acum 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

simona


S-a intamplat minunea mult asteptata37+

AMR 2 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

sorinam eu nu prea stiu ce sa zic cu astea. poate iti spune una din fete care se pricepe mai bine.

S-a intamplat minunea mult asteptata37+

AMR 2 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Gata fetele sunt imbracata, machiata, parfumata , fug la eco sa-l vad pe Edutu . Ne 'auzim' pe la 4.

Va pupacesc

------------------------------------------------------------------------------------------
36+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 3 saptamani!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui dorinut@

Gata fetele sunt imbracata, machiata, parfumata , fug la eco sa-l vad pe Edutu . Ne 'auzim' pe la 4.

Va pupacesc

------------------------------------------------------------------------------------------
36+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 3 saptamani!


Ana-Maria

sa vi cu cele mai bune vesti!! intru la 4 sa citesc noutatile!


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan
AMR: maxim 10 zile !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Acum sa imi incep mesajul, ca e lung ca un pomelnic, mi-a luat ceva pana sa citesc tot ce ati scris.

Ally sunt tot cu dureri, am sa fac cum mi-ai spus tu, sper sa aiba efect. In schimb de la genunchi in jos ma dor picioarele cumplit, ce sa fac si pentru, sa ma apuc sa topai???? Abia astept sa pui poze cu mobilierul pentru bebe, sa vada si ochiul meu ce frumuseti ai cumparat tu.

Catank cat a fost eco la medical city? Dl dr este un glumet, intotdeauna il intreaba pe sotul meu ce este acolo, si al meu la fel, timid abia il aud, iar dl dr ii spune " fara niciun dubiu e un baietel, sa nu va dea la nastere aia vreo fetita, ca e tragic" Mai are o expresie, dar nu o pot spune eu pe forum.. Am scris si mai sus si eu ma misc cu dificultate, maine am 37 de saptamani, iar picioarele aproape ca nu ma mai ajuta. Cand stiu ca trebuie sa ma aplec, imi vine sa mor si ca sa ma ridic trebuie sa ma apuc de ceva. Cand am fost la dr , la 32 de sapt la fel ca si tine , abia m-am pus pe spate si de ridicat, a fost dl dr dragut si mi-a dat mana, ca ma chinuiam.

Dorinuta eu in week-end am avut dureri mari de burtica,la un moment dat simteam ca ca si cum m-ar fi taiat cineva pe viu, atat de tare ma durea si mi se intarea si burtica. Am luat no-spa si m-am pus in pat cumintica. Noaptea si eu mai am dureri, mai ales cand stiu ca trebuie sa ma ridic sa ma duc la baie, e jale mare. Iti tin pumnii pentru azi la eco, abia te astept cu vesti.

Sorinam si bine ai venit la odisee. Sarcina usoara in continuare! Iti voi trimite pm cu parola, dar regula e sa pui si tu poze cu tine.

Stefy apai cum sa nu fie frumoasa burtica ta, cand e mare ca a mea si mai si seamana????? Ia zi tu! Felicitari pentru rezultatele de la eco!

Simo ce tampenie si cu ecograful ala. Foarte bine ca nu crezi, ca asa ceva nici eu nu as crede la cat sunt de panicoasa, dar e imposibil sa nu te macine. Abia astept sa vii maine cu vesti. Iti tin pumnii. felicitari pentru vanzarea apartamentului si pentru inscrierea lui David la scoala. Ce baiat mare ai!

Pisuc felicitari pentru rezultatele de la eco!

Bulina felicitari pentru stabilirea datei. Nu mai fi trista cu masuratorile astea, ca si eu m-am consumat si nu merita. Vb dr meu, nu e cantar, mai poate da si gres.

Yasmi imi pare tare rau ca ai asemenea dureri. Ai mare grija de tine. Bebe se pare ca e cam grabit si vrea sa isi cunoasca mamica. Daca e sa vina inainte de 19, unde vei naste? La stat sau la particular?

tuturor. Am scris, nu m-am incurcat.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 36+ Rares Andrei

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

dorinut bafta la eco
cum stai cu mutarile?
acum esti in bucuresti?

simona cred ca te refereai la vaccinul antitetanos
si eu l=-am facut la antonia
si are valabilitrate 10 ani
la mine toate fetele de la cealalta odiusee l-au facut
fug sa adorm fata

roxyyyyyyyyyyda ea ma alearga de numaaaaaaa
eu am scos-o cu tricicleta
si eas vrtea sa mearga pe strazi
offffffffffff
si de dus merge
da de intors
cine o cara?
si la noi sunt niste distante enorme
si umbla teleleu daca o lasi
imi place ca e plimbareata mare
ca mine si ca sotul

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 32+ PETRA ADRIANA
AMR 7 SAPTAMANI

Mergi la inceput