Fluturasi de mart-apr 2011(146)-Bravo gimihaela!!!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui medeea76nou

Bunadimineata, fetele!
Suntem si noi prin zona, in viteza, evident.
Pentru fetele care au probleme legate de constipatie, nu stiu daca s-a scris pe aici despre Milchzucker de la Humana, e un produs 100% natural, care nu creaza dependenta, la noi a functionat din a doua zi de administrare, la fetita cea mica. Se poate lua si de catre gravide, eu am sa incep de astazi, va tin la curent.
Yasmi, nu am citit toate capitolele, tie de ce iti induce nasterea medicul? Si noi vom trece prin asta (si la primele fetite mi-a fost indusa), din cauza ca medicul meu nu va fi in tara la termen...

Mamica de Tea (2006) si de Ana (2008), din nou 31+, bineinteles tot

Medeea..Miki mi-a recomandat tot asta.Te rog sa-mi spui daca si-a facut efectul...Inca nu am cumparat...

29+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhynna spune:

Viss multumesc mult de tot pentru raspunsuri..M-am mai luminat putin.Ideea era ca am citit despre o mama careia i-a murit copilul din cauza ca a stat cu apa rupta 25 h in travaliu si a facut sindromul ala CID....si zicea ca nu i-a dat dr sa faca proteinele si timpii de coagulare.Si avusese o sarcina fara risc.Ca si a mea.Acuma nu mai stiam ca e vb si de trecutul tau ca si pacienta.Intr-adevar..eu nu am nici un avort la activ sau mai stiu eu ce probleme de natura ginecologica.Doar o vaginita acum cativa ani de care m-am tratat...si un ciclu menstrual neregulat.In rest nimic ingrijorator.Si acuma imi faceam si eu fel de fel de ganduri cu CID-ul asta.

In 40 cu Sophie Elena

AMR NU STIU CATE ZILEEE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marin_ioana spune:

eu o sa nasc la Medlife cu dr Dincaref Luiza, data nasterii 17.07.1984. UM 01.06.2010, DPN 08.03.2011.
Mai e cineva care naste acolo sau a mai nascut la Medlife?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

roxy ai PM

eu am fost afara cu antonia
imi e din ce in ce mai greu
sa ma tin dupa ea
si sa o alerg
si mai ales sa venim inapoi spre casa
offfffffffff

hai ca am zis ca facem un sifonier dintr-o camera
si am spalat si perdelele
am scos si covorul
etc
curatenie de primavara ce sa mai

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 32+ PETRA ADRIANA
AMR 7 SAPTAMANI



cami, eu acum am reusit sa-l culc pe flacau..dupa ce mi-a facut circ bineinteles ca nu se lasa el asa usor doborat si am fost si in parc si am alergat de numa..uneori nu stiu de unde are atata energie..si cat mai pot alerga si eu dupa el..azi mi-era teama sa nu ma apuce prin parc ca ma taia pe jos pe la col de durere

mami de Vlad 09.04.2009 si s37 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rhynna

Parca era un medic pe odiseea noastra..Pisuc??Esti medic ?

Ca poate imi spui si mie cu ce poate timpul de coagulare sa afecteze un travaliu prelungit sa zicem de 24 h?Travaliu care este si cu apa rupta?Ce legatura este intre timpp de coagulare si CIM(coagulare intravasculara diseminata?
Cum ar trebui sa fie analiza de coagulare ca sa fie ok si sa nu existe riscuri?
Ca sa stiu la ce sa ma astept...Ca bineinteles ca eu citesc forumul despre copii...si ma mai uit si la tragedii.
Teste pentru proteina C si S a facut careva de aici?Ca eu una nu am facut si habar nu am ce inseamna.

Poate este cineva aici in masura sa ma lamureasca.I-as fi foarte recunoscatoare.

In caz ca se sta mai mult de 12 h in travaliu si apa e deja rupta trebuie intervenit cu cezariana?Cum se procedeaza?

De fapt aici cred ca stiu raspunsul...se aplica faimoasa metodaaaa PLICULLLL!!!Raspuns castigator

In 40 cu Sophie Elena

AMR NU STIU CATE ZILEEE!!!


dar de ce iti faci probleme ? ti-a iesit ceva la coagulare ? mi-e mi-au iesit prost toate analizele acelea standard de coagulare..dar credeam ca e din cauza hemoglobinei scazute..si nici doctorul n-a zis nimic legat de ea sau sa mai fac ceva suplimentar.. oare ar trebui sa-mi fac griji ?

mami de Vlad 09.04.2009 si s37 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhynna spune:

Marin_ioana Buna in primul rand si bun venit in odisee.Si in al doilea rand stai putin draga ca la odiseea asta abia incep nasterile.Eu ce ma chinui de cateva zile sa ma ia durerile dar in rest restul fetelor de saptamana viitoare se pregatesc teoretic.

In 40 cu Sophie Elena

AMR NU STIU CATE ZILEEE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dinora77

Buna burtici,

Am intrat azi sa vad ce mai faceti shi ma bucur ca sunteti bine toate. Bebele meu e bine, mai putin eu care am facut in ultimile zile o porcarie de tromboza anala din cauza careia a trebuit sa trec ieri sub cutit. De cind a aparut nu am mai putut dormi, merge si bineinteles sta pe scaun, asa mari dureri am avut. Ieri am fost sa mi-o taie si cit a fost amortit locul (cu anestezie locala mi-au facut)a fost bine, dupa care am avut nishte dureri de ma urcam pe pereti. Azi e mai bine, miine trebuie sa ma duc sa-ami scoata firele si sper sa fie si mai bine. Of, m-am plins voua si parca mi-e mai bine, caci celor de acasa nu le prea povestesc nimic ca-si fac griji.

Roxy
si aici la fiecare control se uita astia daca n-ai contractii si asculta inimioara lui bebe.

Nici nu-mi vine sa cred ca incepind cu saptamana viitoare vom avea cam la 2 zile un bebe. Ce repede a trecut timpul!!!!

Rhynna, mult curaj miine si o nashtere cit mai usoara, o Sophie frumoasa si mancacioasa!!!!

toate fetele, fara exceptii!!!

Dino 37+



off, dinora..parca ma doare pe mine cand povestesti am facut si eu o interventie dupa prima nastere dar pt altceva, nu mai stiu cum se numea..si tot asa, am plecat de la cabinet dca o floricica si acasa m-am pus pe jelit.. sper sa treci cu bine peste

mami de Vlad 09.04.2009 si s37 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Ioana, sa scrii 10 mesaje repede ca sa le vedem si noi imediat ce le postezi. Acum ele apar mult mai tarziu si ca atare si raspunsuri vei primi cu intarziere sau deloc

Anaxena, lalely, ramane cum a zis Ssabrya, ne vedem la 3 vineri in fata la Calabria?

in luna a 7-a cu minune de sanatos si vesel!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

fetele, mi-au mai iesit rez la niste analize...am candida . Oare mai are timp sa-si faca efectul vre-un tratament? Am si antifungigrama si e sensibila la toate, deci tind sa cred ca e usoara...

si inbca ceva la secretii ..dar nu pre inteleg nimic din rez:

- polimorfonucleare - relativ frecvente
- celule epiteliale - frecvente
- lactobacillus spp - frecvent
- tricomonas, celule levurice, coci gram, vaginoza - absent

ce o fi cu alea frecvente?

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 38+ cuCatalina Ioana

AMR: 6 zile !!!

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png



madutza, daca faci cezariana nu cred ca mai are importanta acum..

mami de Vlad 09.04.2009 si s37 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Fetele am venit de la eco. Va scriu repede ca mor de foame .

Edutu are 3kg (+-428, inclin sa cred ca are peste 3 la cat de tare ma loveste), conform UM are 36,4 sapt, dupa eco are 36,5.
- Lichidul amniotic este normal
- placenta gradul 2 spre 3 in unele locuri
- colul 2.3 cm..nu l-a putut masura cum trebuie ca statea mister cu capusorul exact pe el, dar important e ca era inchis
- si-a pus iar esarfa metrosexualul, acum 2 sapt. isi scosese cordonul si acum iar si l-a pus
- fluxurile sunt bune

Deci este bine, Doamne Doamne ne vegheaza.

Va pup fug sa mananc ca n-am mancat de la 9..revin dupa


------------------------------------------------------------------------------------------
36+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 3 saptamani!


Ana-Maria

Mergi la inceput