Fluturasi de mart-apr 2011(146)-Bravo gimihaela!!!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

bebicul meu din stanga- baiatul nu a miscat de ieri de la ora 20.de-abea acum la calculator a facut valuriimi vine sa-l bat Doamne sa se nasca odata ca lungi mi se mai par zilele, si orele uneori.l-am ciocanit, am baut apa, am stat pe stanga, am baut lapte cu nequiq, apoi lapte cu multa cacao, n-aveam cola..dar zau dc nu-mi venea sa ma imbrac sa ma duc pana la magazin..nimic.era lemn.am reusit sa nu bocesc, dar cred ca mi-au murit niste neuroni de atata stres de maine imi propun sa nu-mi lipseasca niste cola de 1 l din casa, clar

33 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

AMR 3 SAPT.


viss, si eu eram suparata azi ca nu a miscat bebelina..eu care nici nu bagam de seama cand si daca misca..azi nu stiu ce-a avut..si am mancat, am baut cafea, cioco, gogosi..si nimic..intr-un final mi-a dat ceva lovituri in col cand eram in parc..dar nu miscari din acelea pe care le stiam eu..si acum vad ca iar s-a linistit desi am mai bagat o cafea..poate poate

mami de Vlad 09.04.2009 si s37 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Da Alina..la 3 in fata la Calabria vineri...

29+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

dorinut, felicitari pt edutu grasunu

mami de Vlad 09.04.2009 si s37 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaxena

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Catank, ANdreea, da arata bine labele de urs, noroc ca dau eroare in pagina. Eu tocmai ce am mincat un strudel cu mere bun tare si abia scos din cuptor. CU spatele si eu sufar cumplit..daca stau pe spate s-a terminat cu mine si sunt si umflata..si din pacate pap si sarat. da , andreea, am baiat mare, nici mie nu-mi vine sa cred...stii cum trece timpul???
Madutza, bine ca faci ceza...si nu mai are importantza asa mare ...Ai vb cu dr?
Lavi, cum mai esti?? COntractiile sunt dureroase, te lasa si te ia iar sau e ca la ciclu?
Dinora, ce urit suna..nu stiu exact ce inseamna, dar dc ai operat inseamna ca nu se putea altfel. Nasol si cu fundurile astea...Si eu am probleme...
Happy, deci nu mai faci inducere?Cu traficul la ora de varf in bucuresti are mare dreptate drul..asta as fi vrut si eu sa evit cu inducerea mea, dar vad ca s-a schimbat acum situatia...Nu mai sunt sigura de nimic.
Dorinutza, te asteptam cu vesti bune de la eco!!!!
Felicitas, Cami fetele
Sabrya nici nu stiu ce sa zic de hematoamele astea. Despre Popa Mirela stiam ca e foarte ok. Si vezi tu...cu drii astia niciodata nu stii, fiecare cu parerea lui si cred ca exsita un moment cand oricare dr e pus sub semnul intrebarii pentru un gest, o interpretare, o decizie...
Roxy, poti sa-mi scrii, dai sms si mieSi orice fata de aici. Nu pot eu, va intra sis a mea si va da vestea...
Ailed pe unde esti??
Anaxena, miine ai masaj? ce te mai invidieeeeez

Simona, mami de baieti David, Matei si 37 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

simo ca sa nu ma mai invidiezi maine,tocmai am terminat masajul ca maine plec la Buc



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 34+ cum creste Alex
AMR 37 zile!!!!

Maria,povestea nashterii

Maria in culori


parca am presimtit eu ceva...HmmmSa-ti fie de bine rasfatzul!

Simona, mami de baieti David, Matei si 37 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Dorinut..felicitari pt eco..Edutzu este baiat mare ..

29+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Dorinutza, felicitari pr bebe dolofanel...multa sanatate in continuare la amandoi!!!

Ally , Eduard 33 sapt bebe

AMR 7 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

buna fetelor am intrat si eu pe aici sa vad ce mai faceti.

dorinut felicitari pt bebe marisor si e cam frguros k si-a pus esarfalalely07in legatura cu constipatiaiti dau si eu niste remedii sunt bune cerealele integrale consumate zilnic, ulei de ricin sau de masline cate o lingurita de 3/zi, sau varza murata macar 200g/zi,tarate de grau-intr-o cana cu apa250mlse pun la macerat de seara pana dim 1-2lg de tarate proaspete, dim se bea cu o ora inainte de masa continutul. sa eviti sa mananci paine alba, orez paste. sa consumi doar integrale. sper sa iti fie de ajutor toate astea si sa scapi de problema. toate fetele.

31sp+ AMR 8 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliaa spune:

Buna ziua,
Am lipsit ieri ca am fost cam ocupata in timpul zilei si spre seara m-am apucat sa va citesc la ora mea normala (22) dar ati scris mult si pe cand am terminat de citit era deja tarziu si eram prea obosita ca sa mai scriu.
Bun venit Sorinam. Ne inmultim gravidutele de Cluj. Am ajuns la nr 3 . Bun venit si Marin-Ioana. Sa aveti sarcina usoara in continuare si nastere la fel de usoara.
Felicitari le fetele cu rezultatele la eco. Nu nominalizez ca am citit asa multe pagini in ultimul timp ca sigur as uita pe cineva.
Azi am iesit si eu cu Giulia la plimbare dar nu am rezistat mai mult de 30 minute. Trebuie sa ma tot aplec dupa ea si plus ca dupa un pic de plimbat se cere in brate si eu nu o mai pot duce. Ea ar sta si 2-3 ore afara. Dar maine vine mama si o sa iasa ea, asa ca o sa stea mai mult. Sper sa fie la fel de frumos afara ca azi.
Ieri seara am avut o repriza de dureri urate de burta-spate dar fara sa se intareasca uterul. Nu puteam sa stau nici in fund nici in picioare. Am luat un no-spa si m-am intins in pat. Dupa 5 minute a trecut asa ca m-am ridicat din pat sa spal niste vase. Am reusit sa spal 3 farfurii dupa care iar m-au luat. Asa ca iar am stat la orizontala dar nu m-am mai ridicat o ora. Cine stie de la ce o fi fost si asta, dar m-am panicat.
Simona pentru eco ala ciudat, am vrut sa iti spun si eu ca nu e de loc de luat in seama. Mai ales ca nu era reglat.
Felicia, am fost la gimnastica luni si mai erau acolo inca doua gravidute care tot la dr. Ciortea erau. Cred ca are o gramada de paciente medicul tau

Otilia mami de zmeurica Giulia (12.06.2009) si 29s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui dorinut@

Fetele am venit de la eco. Va scriu repede ca mor de foame .

Edutu are 3kg (+-428, inclin sa cred ca are peste 3 la cat de tare ma loveste), conform UM are 36,4 sapt, dupa eco are 36,5.
- Lichidul amniotic este normal
- placenta gradul 2 spre 3 in unele locuri
- colul 2.3 cm..nu l-a putut masura cum trebuie ca statea mister cu capusorul exact pe el, dar important e ca era inchis
- si-a pus iar esarfa metrosexualul, acum 2 sapt. isi scosese cordonul si acum iar si l-a pus
- fluxurile sunt bune

Deci este bine, Doamne Doamne ne vegheaza.

Va pup fug sa mananc ca n-am mancat de la 9..revin dupa


------------------------------------------------------------------------------------------
36+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 3 saptamani!


Ana-Maria


Felicitari!

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 36+ Rares Andrei

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

Imi poate spune cineva ce inseamna asta?

E rezultatul analizei de gena

Mutatiile genei MTHFR
MUTATIA 677 C>T IN GENA MTHFR A FOST IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR NU A FOST IDENTIFICATA.


Bryanna 02.06.2009 si ...o noua fericire 30+ , adica Ayanna

AMR 2 luni

Mergi la inceput