Fluturasi de mart-apr 2011(146)-Bravo gimihaela!!!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

simo maine te astept cu vestile bune de la eco,sunt sigura ca totul e ok.

lavi pe unde esti? cum mai sunt contractiile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Sorina voi naste la Stanca sub indrumarea dr. Ciortea Razvan. Pana acum mi-a placut, sa vedem cum va fi la nastere, saptamana viitoare trebuie sa ma duc la consult la Stanca, voi intra pentru prima data in maternitate.

Feli cu Miriam in burtica 37 +
AMR 3S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami, recunosc m-am plimbat azi... am fost la mama unui coleg de al mariei, care are trei copii si s-a hotarat ca nu mai face altul.. si m-a intrebat daca nu vreau oarece.. asa ca ma fac cu uramtaorea caditza pe alb http://idealbebe.ro/cam-cadita-baby-bagno-p-5824.html care are si suportii aferenti sa nu te apleci, cu niste garnituri de pat( oricum vreau sa-i iau si eu), un scaunel de hranit bebelul si un sac de dormit alb nou de care nici nu l-a folosit ca a venit caldura la bb3... si ieri vb cu bunica sotului imi spune " vezi sa nu iei tone de haine la bb ca mai aici si aici o gramada( eu credeam ca le-a dat pe toate la fina soacra-mii), dar mi-a zis ca nu i se prea potriveau ca era bb lor grasan la 7 luni erau mandrui ca mananca cu ei la masa cartofi prajiti cu mujdei( asta e aia de maica-sa s-a facut mare rau, iar copilul la 2 ani e grasan, dar nu vb nimic, nimic ,doar tipa...sau o apuca urlatul cand vrea ceva de o auzi de la trei case departare..), si dupa m-am uitat prin oras sa vad ce putem sa luam in loc de martisoare... pt ceilalti... ca pt mine si printesa are tati grija de obicei si anul asta cred ca o sa fie mai special , si dupa cercei pt fata mica am hotarat : daca are ochi albastri ( ca tati) vor fi unii cu trei bobitzealbastre care se inchid in fata( model care era si cand eram noi mici) sau daca are ochii caprui( ca mami) vor fi niste tortite din aur galben mat cu un fir de aur alb pe mijloc, care e slefuit cumva de straluceste... acum pap si fug sa iau fata de la scoala
vb mai incolo
rhynna alea sunt analize pt trombofilie, viss poate sa te lamureasca mai mult, BAGA-TI MINTILE IN CAP SI NU TE GANDI LA TRAGEDII SI NUMAI CITI LUCRURI TRISTE ca Sohie e super bine dar tb sa vina cand vrea Doamne-Doamne...nu cand vrem noi
happy
yasmy, dorinutzabafta la eco!
anaxena distractie placuta
fug , restantele cand ma intorc

mami de printesa de 7 ani si ingeras(2008) si 32+cu dodoloatza frumoasa

AMR 6 saptamani
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

bebicul meu din stanga- baiatul nu a miscat de ieri de la ora 20.de-abea acum la calculator a facut valuriimi vine sa-l bat Doamne sa se nasca odata ca lungi mi se mai par zilele, si orele uneori.l-am ciocanit, am baut apa, am stat pe stanga, am baut lapte cu nequiq, apoi lapte cu multa cacao, n-aveam cola..dar zau dc nu-mi venea sa ma imbrac sa ma duc pana la magazin..nimic.era lemn.am reusit sa nu bocesc, dar cred ca mi-au murit niste neuroni de atata stres de maine imi propun sa nu-mi lipseasca niste cola de 1 l din casa, clar

33 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

AMR 3 SAPT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

bebicul meu din stanga- baiatul nu a miscat de ieri de la ora 20.de-abea acum la calculator a facut valuriimi vine sa-l bat Doamne sa se nasca odata ca lungi mi se mai par zilele, si orele uneori.l-am ciocanit, am baut apa, am stat pe stanga, am baut lapte cu nequiq, apoi lapte cu multa cacao, n-aveam cola..dar zau dc nu-mi venea sa ma imbrac sa ma duc pana la magazin..nimic.era lemn.am reusit sa nu bocesc, dar cred ca mi-au murit niste neuroni de atata stres de maine imi propun sa nu-mi lipseasca niste cola de 1 l din casa, clar

33 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

AMR 3 SAPT.


asa pofta mi-ai facut de dimineata cand ai zis de cola, ca in plimbare mi-am luat un pepsi la 0.5 l
lasa baiatul sa doarma linistit, ca in somn creste

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 38+ cuCatalina Ioana

AMR: 6 zile !!!

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada si eu am candida
daca faci cezariana la ce te stresezi?
nici mie nu mi-a trecut
da am inteles ca se poate pune aqntgibiotic in perfuziew
sa fie pt momentul nasterii
sa nu ia bebe nimic

ailed
felicitari pt achizitii
si pt deciderea cerceilor
dar eu stiu ca toti bebeii se nasc cu ochii albastrii
voi nu ii puneti cerceii din spital?

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 32+ PETRA ADRIANA
AMR 7 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Catank, ANdreea, da arata bine labele de urs, noroc ca dau eroare in pagina. Eu tocmai ce am mincat un strudel cu mere bun tare si abia scos din cuptor. CU spatele si eu sufar cumplit..daca stau pe spate s-a terminat cu mine si sunt si umflata..si din pacate pap si sarat. da , andreea, am baiat mare, nici mie nu-mi vine sa cred...stii cum trece timpul???
Madutza, bine ca faci ceza...si nu mai are importantza asa mare ...Ai vb cu dr?
Lavi, cum mai esti?? COntractiile sunt dureroase, te lasa si te ia iar sau e ca la ciclu?
Dinora, ce urit suna..nu stiu exact ce inseamna, dar dc ai operat inseamna ca nu se putea altfel. Nasol si cu fundurile astea...Si eu am probleme...
Happy, deci nu mai faci inducere?Cu traficul la ora de varf in bucuresti are mare dreptate drul..asta as fi vrut si eu sa evit cu inducerea mea, dar vad ca s-a schimbat acum situatia...Nu mai sunt sigura de nimic.
Dorinutza, te asteptam cu vesti bune de la eco!!!!
Felicitas, Cami fetele
Sabrya nici nu stiu ce sa zic de hematoamele astea. Despre Popa Mirela stiam ca e foarte ok. Si vezi tu...cu drii astia niciodata nu stii, fiecare cu parerea lui si cred ca exsita un moment cand oricare dr e pus sub semnul intrebarii pentru un gest, o interpretare, o decizie...
Roxy, poti sa-mi scrii, dai sms si mieSi orice fata de aici. Nu pot eu, va intra sis a mea si va da vestea...
Ailed pe unde esti??
Anaxena, miine ai masaj? ce te mai invidieeeeez

Simona, mami de baieti David, Matei si 37 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

simo ca sa nu ma mai invidiezi maine,tocmai am terminat masajul ca maine plec la Buc



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 34+ cum creste Alex
AMR 37 zile!!!!

Maria,povestea nashterii

Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

cami, simo pai fac ceza, dar dupa aia ce fac? raman cu ea atarnata? Si daca nu conteaza..de ce mi-a mai dat sa o fac?
Diseara ioau si rezultate de la urina..sa vad ce lighioane mai apar si pe acolo

Apropos m-am amuzat teribil mai devreme cand va scriam cat ma doare burta cand iesim afara

daca scriu "ghem uiesc", cu spatiu apare ok
daca scriu legat apare asa: gheia o pauzasc

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 38+ cuCatalina Ioana

AMR: 6 zile !!!

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinam spune:

felicitas am auzit numai de bine de dr tau , anul trecut cand mi-am petrecut vreo 2 sapt in spital. Sa ai nastere usoara!

sorina
mami de Tudor 4 ani , un ingeras ian 2010 (16 sapt), si acum 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

sorinam, ce baiatel dulce ai tu acolo . pozici cu burtica nu pui?

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 38+ cuCatalina Ioana

AMR: 6 zile !!!

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput