Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***305***

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

am reusit si eu sa mai arunc niste poze noi din ianuarie (ca le aveam pe cele de toamna..).
acum 2 nopti l-am filmat pe mutzu la o trezire din aia in miez de noapte; o sa o descarc si sa va pun sa vedeti (de fapt sa auziti, ca era bezna in casa, nu se vede nimic) cam cum poate el sa bodogane si-n creierii noptii; evident ca a vazut becul la camera si a schimbat subiectul, adica de la masini a trecut la "apaiatu' de filmat".. dar mai conteaza subiectul?

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
IANUARIE 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Foaaarte dulce Mutzunelul! Abia astept filmuletul!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Nu, tufete, avertismentul nu l-am luat pentru "limbaj porcos" ci pentru topicul cu "pedeapsa corporala" unde in ultimele 2 pagini, cred, n-am mai rezistat la conceptiile unei mame si am facut atac la persoana. Da, mi s-a zis ca trebuie sa atac ideea, nu persoana; dar va rog sa ma credeti ca pentru mine era egalitate intre astea doua, efectiv femeia aia era una cu ideea ei, nu le-am putut separa


No, sa nu te superi pe mine, dar aici chiar ai dat un pic cu bota-n balta. Pai pentru cine combatem noi la topicul ala, pt denizel si alte fete care-s deja convinse de non-violenta? Sau pentru aia care inca mai cred ca fiecare e stapan in familia lui si poa' sa-si articuleze plodul cat vrea? Ca daca vorbim doar noi intre noi, nu s-a rezolvat nimic.

Scuze. Da' daca s-a inchis topicul imi vars si eu oful aici.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

pupici fetele
am timp liber acum ca mutzu meu baga aspiratorul!!!; l-a gasit sub canapea si a inceput sa ma strige: mamii, coate atatoiu!!!!! (adica scoate aspiratorul); eu nimic, numai de aspirator in creieri nu aveam acum nevoie; si ce face potaia mea mica??????? ia castronul cu fulgi de porumb si-l rastoarna in mijlocul casei , se uita victorios la mine si-mi zice gales: mami, baga atatoiu la mizelie!!!!!!





CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Stefan a participat la ziua unui baietel din grupa de la gradi si a papat si tortulet, au facut si poze... poate mi-o da si mie una sa o am ca amintire

M-au sunat aia de la Protectia Consumatorului sa ma prezint dupa-amiaza sa primesc scuzele de rigoare de la farmacista care m-a jognit, sa imi dea banii inapoi, sa semnez un proces verbal iar ei vor inainta o scrisoare la compania distribuitoare de produse Vibrocil pentru a fi sigilate sticulutele deoarece se poate umbla in ele... So, am rezolvato intr-un fel si SPER ca nu vom mai avea surprize neplacute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna, fetelor!

Mireal:tinem pumnii in continuare sa iasa bine intoarcerea la munca!

Kea:un gand bun pentru tine si multi sa treaca supararea repede, sa nu stresezi puiutul din burtica.

Ela: imi pare rau ca ati trecut printr-o asemenea experienta si mie imi este groaza ca si Lucian le are cu cataratul si trasul de toate cele

Chato: pai tu cat vrei sa mai slabesti? Eu la 48 de kg am 70 in talie, deci tu esti super bine

Iuca: sper sa nu fie probleme cu Bogdanel, cum te-au sfatuit si fetele, sa te duci sa-i faci niste analize si apoi la medic.

Apropo de Sophihi cea cuminte la cofetarie, sa va spun ce facea al meu copil la restaurant acum cateva luni, ca nu am mai fost de ceva vreme cu el. Statea cuminte la masa cat avea ceva de mancat, apoi se dadea jos si se ducea la mese la oameni, poate se mai lipea de cate ceva si de la ei

La limbaj stam bine, a inceput sa formeze si scurte propozitii, il cheama Adu Ucian si are doi ani. De cateva zile, cand intreaba de cate ceva si ii spun ca nu avem, imi spune: cumpala( cumpara).


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonapro

De cateva zile, cand intreaba de cate ceva si ii spun ca nu avem, imi spune: cumpala( cumpara).


Al meu imi zice: "pecat" = "a plecat" Felicitari pt "asumarea identitatii".

Io acum termin de puricat un referat, am capul cat o banita.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Al meu imi zice: "pecat" = "a plecat" Felicitari pt "asumarea identitatii".


Adela zice ca "e pa".

Nu vrea sa spuna decat pacalita cum o keama. Adik a spus de vreo 5 ori clar, dar atat! Exemplu de pacaleala, ne uitam pe poze cu ea:
Adela: E bebe.
Eu: Nu e bebe, e Adela.
Adela: E bebe.
Eu: Nu e bebe, e Adela.
Adela: E bebe.
Eu: Nu e bebe, e Adela.
Adela: E bebe.
Eu: E Adela.
[...]
Eu: Nu e bebe, e Adela.
Adela: Nu e Adela, e bebe!



Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Felicitari fetelor pentru kg in minus, la cat mai multe

Floric: sper sa gasiti rezolvare la probleme, e bine sa ai o atitudine pozitiva, oricum nu rezolva la nimic starea de rau

Anaan: pupacim Andreiutu, sigur o sa-si revina piciorusele, nu-ti mai face griji

Si eu maine ma duc la munca sa-mi depun cererea pentru reluarea activitatii, nu-mi vine sa cred ca am ajuns in momentul asta


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Dyana, ce haios e David, l-am vazut si in poze, e tare dragalas.Ilinca, am ramas socata de acel blog.Cum pot sa vorbeasca anumiti oameni cu atata detasare despre acele pedepse aplicate, brr.Denismanda, e tare dulce Adela.

Mergi la inceput