Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***305***

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Dyana, ce m-a distrat Mutzu cu atatoiu!Si eu tin in continuare dieta, ba de saptamana trecuta merg la masaj anticelulitic, imachetari si drenaj limfatic, iar de luni fac Pilates-20 min Workout, on my own, at home.Rezultate: spre zero Am 3 saptamani de dieta, am mai calcat stramb in weekend, recunosc, dar nu exagerat, si am dat jos exact 1.5 kg. Daca e sa ma iau dupa teoria ta inversa, Floric, nu le mai pun la loc in veci, asa-i?? Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Floricmultumesc pentru sfat, dar nici nu intentionam sa fac asa, eu am slabit deja in jur de 15 kg dar in timp si de pus inapoi nu lea-m mai pus. Cand am nascut aveam 97 de kg, ca sa iti faci o idee unde am fost.
Eu mai am nevoie de 5 kg ca sa ma simt bine dar la 63 eu sunt cel mai bine.

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

IUCA, nu vreau sa te sperii, zic si eu ca baba:

Copilul popii din sat de la mama (are vreo 4-5 ani acum) a mers la doftor ca era cam "impiedicat" pe la 3 ani si au descoperit ca are niste probleme neurologice. Da, poarta ghete ortopedice, face kinetoterapie, buba vizibila era la mers+ indemanare, insa cauza n-avea legatura cu ortopedia. E un copil superinteligent, cu muuult-mult peste medie, doar cu problema asta de control fin (perfect recuperabila), care se presupune ca s-a tras de la faptul ca ma-sa e diabetica insulino-dependenta si a avut o nastere grea si o sarcina cu probleme. Mai multe detalii nu cunosc, iti zisei ca sa ai cat mai multe date ale problemei atunci cand il iei pe Bogdanel la puricat pe toate fetele. Sper sa nu fie nimic demn de ingrijorare

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

ELA, ce sperietura ai tras!

DYANA, m-a terminat Mutzu definitiv, cum vorbeste el! aolicaaaaa, ce la-s zmotoci!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

simply sper din suflet sa nu fie ceva grav imi pare tare rau ptr baietelul din sat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui iuca

simply sper din suflet sa nu fie ceva grav imi pare tare rau ptr baietelul din sat

de 2 minuni Bianca Ioana si Bogdan Andrei - 20.04.2009


Nu mai ai de ce sa-ti para rau pt pusti, ca e deja recuperat, alearga, merge pe bicicleta, n-are treaba! Cu manutele la fel, le stapaneste bine, la cate tone de lego si cuburi si betze si ce a mai construit el acolo a avut. Au pus parintii osul la treaba cu stimularea pe partea motrice, gimnastica pt picioruse (care probabil ca n-ar fi avut niciun bai daca nu l-ar fi pus sa mearga in slapi de la 1 an jumate ) si posibil si ceva neuro-psiho-tonice de-alea de se dau...Si e foarte ok acum!


http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

mi-a inseninat ziua mutzunelul nostru drag
dyana sa stii ca noi am scapat de isteriile cu bormasinile din vecini in momentul cand am practicat acasa si a vazut ea ce si cum se intampla si de unde vine zgomotul


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si noua luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

M-am intors de la servici, situatia e naspa, ieri au desfiintat un departament si au concediat oameni din departamentul meu.O sa-mi dea un raspuns pana la data cand trebuie sa ma intorc.Problema e ca mi-am cautat job si nu am gasit,momentan sunt optimista, trebuie sa fie bine.Daca ma afund in butoi stiti voi ce trebuie sa faceti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui mireal
Eu azi ma duc la servici sa-mi depun cererea de reintoarcere,sa faceti o spirala sa fie bine.


He-heeee! Tre sa fac si eu un drum la minister sa vaz cum e... ca cica e un circuit complex, care dureaza vreo luna, pana dospesc ele (cererile si raspunsurile) care pe unde ...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Sophia e acum si la stadiul la care era Adelake cu multe luni in urma:are un mobil vechi, abandonat, al maniacului tehnologic de tac' su si il pune la ureche si umbland prin casa foarte serioasa turuie pe japoneza vrute si nevrute, ba mai face si pauze sa auda ce spune "interlocutorul":)))


Adela e inca pasionata de "tete", doar ca acum a prins ideea cu cine poti vorbi la el. Astfel incat se prezinta cu telefonul la mine (cu al meu, nu cu vreunul veki sau de jucarie, pe care le are la indemana) si-mi spune "tati" sau "Ai"(unkiul-meshterilah-baby-sitter) si trebuie sa ne conversam cu respectivul. O data initiata convorbirea, nu mai e asa vorbareata, kiuie cand ii aude, apoi ii lasa mai mult pe ei...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput