Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***302***

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Seara buna!


Cami: multa sanatate va dorim, noi am avut mare noroc, cand am fost eu si al meu sot bolnavi, copiii au scapat ca prin minune.

Cati: eu n-am mai auzit de asemenea greutate, am ramas uimita, trebuie sa-ti faci niste analize, sa vezi daca e totul ok.

Ina: nici eu n-as baga in seama amanuntele astea, dar tu stii mai bine, cum te afecteaza

Simply: felicitari ca ati scapat repede de suzeta!
Noi avem ceva de tras cu suptul degetul, mai nou am aflat ca solutia din plante care vroiam sa o cumpar de la farmacie sa-l dezobisnuiesc, se foloseste dupa 3 ani. Asa ca-si mai face de cap inca un an

Eu de plictiseala, am facut gogosi, dar m-am limitat n-am mancat prea multe, ma mustra constiinta, ca as mai fi mancat

Ma duc sa spal copilul, sa-l bag la nani, ca a dormit putin azi si e terminat.

o seara frumoasa!


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Am uitat sa zic ce mult mi-au placut pozele Ramonei,mai ales cele cu delfinul, nu te apuca cateodata dorul de acele vremuri? pe mine mai ambitionat si am zis ca trebuie sa facem ceva sa reusim sa calatorim si noi prin tari straine.

Referitor la tema propusa de Anaan: eu sunt total nemultumita de job-ul meu din cauza programului de la 9-18, ajung destul de tarziu sa mai stau cu copiii si sa mai fac si ceva pe acasa si din cauza promovarii, nu imi da sanse deloc. E exact opus de ce vreau eu, mie imi place un job, care sa-mi ofere oportunitati multiple, nu sa te plafonezi numai pe aceleasi chestii zi de zi.
Mai nou m-a apucat jalea, ca mie dor de electronica, prima mea dragoste, imi tot depun cv-uri poate reusesc sa-mi gasesc ceva in domeniu.


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ina, eu te inteleg, faci cum crezi tu ca e mai bine, dar sa fie bine si pentru noi, s-a inteles?!

Floric, esti eroina mea!!!Dau si eu raportul culinar: azi-dimineata un iaurt, la pranz carne(pui si porc- un gratar slab); legume n-am mai mancat, ca nu mi-a mai fost foame deloc si acum o sa mananc fructe.

Ramona, pe aici fiecare e cu dieta ei: Ilinca a recomandat-o pe cea disociata pe mese ( pe care o tin eu si cred ca si Pisigri si Olga), Floric tine un altfel de regim disociat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Cami, of, sa va faceti bine!Vad ca iar isi fac de cap virozele astea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ramona, am vazut ca ti=a raspuns si Ana. Disociatul pe mese e varianta Ilincai. Se poate si asa dar eu nu stiu cum sa le combin. Am gasit ceva pe net cu grupele de alimente si o sa imi pun pe frigider pana mi-or intra in cap.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonapro

Am uitat sa zic ce mult mi-au placut pozele Ramonei,mai ales cele cu delfinul, nu te apuca cateodata dorul de acele vremuri? pe mine mai ambitionat si am zis ca trebuie sa facem ceva sa reusim sa calatorim si noi prin tari straine.

Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)


Imi este dor sa ma intorc pt.ca a lasat portita deschisa pentru reintoarcere dar nu pot trai 6 luni fara stefan asa ca ma voi consola peste 2 - 3 ani cu vizite de 2-3 sapt. in vacanta pt.ca am unde dormi (sotul e singur in cabina)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Anaan si Floric am inteles cum vine treaba... mai "culeg" de la voi retete si i le dau cumnatei poate se hotaraste si ea sa mearga pana la capat, nu numai pana la jumatate ca pune la loc dublu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Weekendu' asta cred ca tema este "foamea". Cine o face mai bine, adica mai eficient!

Nu are nimeni propunere de tema de weekend?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

azi a venit surioara cu sasha acasicaaaaaa!!!; o sa ma topeasca complet gandacelul asta mic; am facut 13-14 pe langa el cat a dormit doar-doar se trezeste s apot sa-l gugulesc bine; si evident ca eu l-am schimbat, si alintat, si tinut numai in barte, si pupacit pe talpitele alea miiiiiiiici de tot; surioara care a fost megadepresiva pana acum cand a intrat in casa si l-a vazut pe mutzu s-a pus pe un booociiiiiiit de nu stiam cum s ao opresc!!1 ca ea nu mai sta fara mutzu atat timp, ca a murit de dorul lui, ca a fost o tampita ca a plecat la campina.... si tot asa; a pupacit-o mutzu bine si i-a trecut repede toata deprimarea; si i-a adus sasha o masinuta cu usi care s edeschid si cu poirtbagaj care s edeschide... si n-a lasat-o din mana toata ziua; si ne zice ca e de la sasha, si ca pe sasha il iubeste mult-mult-mult..... si noi ne topim pe langa ei cand ii vedem pe amandoi; au fost si parintii mei la noi, staui pana maine.... si ce bine a foooooooooostttt!!!! descopar noi sentimente de fericire, cum rara credeam ca o s atraiesc
maine o sa va povestesc si partea naspa, legata de servici.... pe care tocmai am aflat-o...., dar asta e, cu Dumnezeu inainte si o s afie bine; stiti voi, un sut in fund un pas ianinte; si oricum, pana nu vad cu ochii mei sau aud cu urechile mele... mai pastrez o speranta; oricum saptamana asta clar ma duc acolo s alamuresc situatia, sa stiu in ce directie o iau

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
GANDACEL DE TOAMNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Ramo, ai primit parola?

Ina, am citit, in situatia asta si eu as proceda intocmai ca tine. Trimit PM.

Cred ca Keutu a citit ca ma plang ca ne trezeste la 5, asa ca azi noapte ne-a trezit la 3 Nu da semne ca-l deranjeaza ceva, se trezeste, cere lapte, apoi se pune pe ras, topait prin pat etc. Eu nu stiu ce mai e si asta, dar sunt terminata fara somn.

Mergi la inceput