Ghiocei de Martie-Aprilie***300***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Pisicoantzo, daca tii o saptamana macar pe mese, cum am scris eu in postarea aia, si nu vezi rezultate, iti dau voie sa ma batzi mar!! Da' sa nu trishezi! Partea buna la acest regim e ca nu scazi numai in kilograme, dar de cele mai multe ori rezultatul mai spectaculos e la haine, mai spectaculos decat la cantar. Deci scoateti hainele ante-gravideala, tufete!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Nuuuu, nu fiti mai catolice decat papa!! Ce 0% grasimi?! Sa fim seriosi!! N-are treaba procentul de grasime, daca-i pana acolo poti manca si branza de vaci amestecata cu smantana 25%. Ce e de evitat e amestecul, ca de-aia-i spune disociat. Mie lactatele degresate pana spre 0 mi se par tampenii, bleah!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Mai fetelor, nu stiu cit de tare ati convins-o pe Floric, da io miine imi programez zi de lactate . Nu bag mina-n foc ca o sa pot sa tin pe zile, la mine e si belea mare ca de multe ori ca sa manince fiica-mea tre sa ma vada pe mine bagind la ghiozdan, sa i se faca pofta sau sa aiba ce exemplu sa urmeze, dar dam noi la pace cumva.
Va zic rezultatele peste o saptamina, da daca n-am, stiu si pe cine bat

si eu si euuuuuuuu!!!! si stiti de ce? ca de cand cu stresul cu bona mananc nonstop si am facut un kuuuuuuur; eu asa fac, cum ma pocneste stresul mananc in continuu, dupa care regret.... asa ca mananc din nou!!!!
cred ca asta e singura varianta , sa ma apuc odata cu voi , ca altfel ajung la 100 de kile pana plec la servici si modifica aia usile cand intru eu

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
GANDACEL DE TOAMNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Pisigri, sa stii ca eu la Ilinca ma gandesc cand imi vine pofta de ceva interzis. Mi-a placut mie tare ca ea a depistat problema kilogramelor, a rezolvat-o si gata. Eu ma chinui de 2 ani sa slabesc si ma lamentez, fara rezultate finale. Ca din 28 kg am slabit 24 totusi. Dar m-am inecat la mal, si ma dispera treaba asta.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Feteleor, stiti ceva despre asta (eu am primit mesajul pe mail):

Stiati ca laptele care se vinde la cutii este reprocesat (de pana la 5 ori!) in cazul in care nu se vinde inainte de termenul de expirare? Laptele este trimis la fabrica si pasteurizat din nou. Cand cumperi lapte la cutii, uitati-va pe fundul cutiei.Daca vrei sa cumperi lapte nereprocesat, nu cumpara lapte care are cifra 2, 3, 4 sau 5. Initial am avut tendinta sa ignor acest e-mail, dar aseara in Carrefour, cand din curiozitate m-am uitat pe fundul cutiilor de
lapte, am constatat ca majoriatatea aveau inscriptionate cifrele 2,3,4,5 si chiar 6.Si mai mare mi-a fost uimirea cand un lucrator de la raionul de lactate a confirmat ca acele cifre reprezinta numarul de repasteurizari!! .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ramona, auzisem si eu varianta asta intr-o vreme, dar acum am in fata o cutie de ZuZu si nu are nicio cifra inainte de data de expirare.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Diana, welcome to the club! Eu maninc de stress sau de plictiseala asa ca iti dai seama ca...maninc!
Eu cit am alaptat am revenit la greutatea dinainte de sarcina fara nici un efort sau restrictie, dar e drept ca atunci cind am ramas insarcinata aveam niste kile in plus. Dar vad ca de cind am intarcat nu mai tine figura, ma ingras in acelasi ritm ca "before Pisilinca"...desi maninc cam la fel. Deci alaptatul este bun !

A, Anamaria, am zis de lactate ca imi si plac si mi se pare mai usor decit in ziua de carne...

Ilinca, la haine ma intereseaza ca la cintar poa' sa scrie orice, numai sa ma simt eu bine in pielea mea. de fapt eu niciodata nu mi-am supravegheat nr de kile pe cintar, ci m-am ghidat dupa jeansi ...ca si tine parca !



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Da, nici eu nu sunt fan carne. Sau, ma rog, sunt, dar nu o pot manca sub nicio forma goala ca imi provoaca greata. Cred ca o inlocuiesc cu legume.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Eu pot sa maninc carne in orice pozitie dar acum am facut o obsesie cu ce carne o fi mai sanatoasa, mai nehormonata; sint turbata ca nu stiu ce sa ii dau Pisilincai mai sanatos, vreau sa scot puiul de pe lista, ma intreb daca e mai ok curcanul...am eu niste damblale si dileme la ora asta.. A, si daca maninc carne goala mi se pare ca nu ma satur....oricita as minca.



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Nu stiu ce sa spun, pisigri. Eu Evei ii dau doar pui de tara, uneori porumbei, si carne de vita, in ciorba. Aaa, si peste.Curcan nu i-am dat, ca mi se pare prea tare carnea, prea atoasa (ma refer la cel de tara, nu am cumparat niciodata curcan). Dar stiu mamici care cumpara curcan in loc de pui pt copil.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput