Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (184)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Cu mare intarziere ajung si eu sa intru sa urez, cu drag, la multi ani si multa sanatate pentru o mamica frumoasa, Belleane. Te imbratisez si iti doresc multa bucurie in calea ta, mult soare si intamplari frumoase! Sa termini casa si sa va mutati cat mai repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

BELLEANNE, LA MULTI ANI FERICITI! SA FI SANATOASA SI SA TE SIMTI IMPLINITA IN TOATE!


_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Seara buna fetelor!!!
la multi ani Belleanne!!!!!!!!!!!!!!! Tot binele din lume ti-l doresc!!!
Sa fii sanatoasa, fericita si implinita!!!!
Loriiiiiii ce faci cum e cu bebelusa si Robertzel!!!!! Si noi ne pregatim intens!!!!!!!!! Cica!!!!!!!!!!
Sunt la Gruiu si aici ninge ca in povesti!!! E cevaaaaaaaaaaa zici ca vine Craciunul!!!!
Sapt ce vine mai am un event afara de ziua sotului, vineri se insoara un var al meu la Sect 1 si apoi tambalaul de rigoare la local, cred ca pe asta mica sigur o fac dansatoare!!!!
In rest pe acasa am facut ceva ordine si curatenie, e drept m-a ajutat cineva ca singura chiar nu pot, si ii fac o paturica celei mici, sper sa o termin pana vine micutza!!! E roz cu niste flori de Dresda superbe, cand il termin vi-l arat!!!
Pt mine AMR 10 zile pana la marea intalnire!
Doloress eu zic ca nu o sa mi-o iei inainte cu baiatul tau dar vom vedea, oricum felicitari ca pana acum ai rezistat eroic si nu vei avea probleme cu nascutul prematur, daca ai trecut de sapt 34 nu mai e nici un pericol si tu ai deja 36 de sapt!
Pupici

Mami de Bogdanici Pogonici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Pe ultima suta de metrii urez si eu La multi ani Belleane!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Neatza!

Daca am ratat petrecerea de ieri macar o feliutza de tort mai gasesc, Belleane?
LA MULTI ANI, Bellamami ! Fericire maxima, spor in toate, casa de piatra si multa sanatate!

Mami Lori mi s-a facut pofta de sarmalutza LOZ !Este o frumoasa iar tu arati super Sa te bucuri sanatoasa de frumosi tai, sa aveti liniste si multa bucurie impreuna!

Alysh dupa furtuna iese intotdeauna soarele, nu ? hihih Ma bucur ca Luca a mai redus din timpul de cantare, te-am "simtit" tare bine in ultimul mesaj . Bravo pt reusitele in

Magnetism ce plina de viata esti! Te invidiez ( la modul placut, ov cors!) pt energia ta. Abia astept sa scot prafuitele pt tine





Andra e mai bine , inca pe tratament. Luni mergem iar la control dar nu s-a mai plans de durere de ureche iar de tusit parca din ce in ce mai putin.
A venit in 2 reprize si mobila, ieri ultima parte ( de fapt mai astept niste rafturi ) si Andra e f incantata de noul ei cuibusor. Ne anunta ca doarme singura in patutul ei nou-noutz ( sa videm ) .
De luni ma apuc si eu usor-usor de bagaj, de spalat garderoba Sofiei, pregatit toate si Doamne ajuta! Incepem AMR-ul
Sunt atat de delicioase hainutzele astea mici . Imi e atat de drag sa le privesc si ce haioasa e Andra care ar vrea sa le poarte



Va si va doresc o duminica placuta! Ma duc sa fugaresc cupilu' cu picaturi


Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!

Cum a intrat Andra in viata mea...
Mandra bea laptic si iata... a mai crescut un pic...

Am inceput aventura nr.2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

si io am ratat petrecerea de ieri, abia azi am ajuns si la calc.
La multi multi ani Belleane sa fii sanatoasa, sa fii fericita, si implinita, sa ai parte numai de zambete si ghidushii de la printesele tale!



Va pupez, ma intorc la triat haine (mara creste intr-un ritm..) calcat cele 15 camashi barbatesti, etc-uri de weekend.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Salut!

La multi ani Belleane! Sa fii fericita si implinita, sa te bucuri de clipe frumoase alaturi de minunile tale!
mii de scuze pentru intarziere

Alysh, n-am apucat sa-ti multumesc pentru cuvinetele frumoase. Esti o scumpa
ma bucur ca v-ati mai linistit...abia astept sa fie si Cristi asa ca Vlady...ea e inca destul de posesiva si solicitanta, nu prefera se joaca singura...oricum eaa a fost in toate mai intarziata...

mai fetelor, copii vostrii sar prin casa, tropaie? aveti probleme cu vecinii? mie deja mi-a venit vecinul de jos la usa, m-a amenintat ca ma reclama la politie sau ca da si el muzica tare noaptea....i-am explicat ca e vorba de un copil de nici 3 ani, care mai sare intr-adevar, danseaza etc. Incerc din rasputeri sa o temperez pe Cris, dara daca o retin urla ca din gura de sarpe...ufff, inca un stres

in alta ordine de idei, mi-a facut candidiaza de la antibiotice...e pe tratament cu flucovim si clotrimazol...

MsBB, recuperare rapida Andrei!

Lumi si zulufina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

La multi ani draga Belleane!!! sa fii sanatoasa si fericita alaturi de puii tai!!!

Mai, eu am probleme cu..netu..

Sa va povestesc rapid- deocamdata e totul f bine, in soapta ca mi-e frica, pisicuta papa si nani si e cumintica si linistita..pesemne ca inca n-au inceput colicii...Doane ajuta s anu apara deloc!!!!

In schimb , eu sunt tot racita, tati la fel, mamaia stranuta si ea, Robert stranuta, bine ca i-a trecut conjunctivita, pisicuta loz stranuta si ea..siu eu mor de frica pe langa ea...ii pun tone de ser in nas si-i dau vit. C natural

Relatia Robert - Ana deocamdata e mai mult decat am visat! E topit dupa ea, cum se trezeste sau face ceva deosebit (vreun sunet) gata e peste ea, rade, se bucura, a invatat ac daca ii da un deget ea in strange si asta ii palce la nebunie...va imaginati da, ca daca nu-l strange ...o face el sa-l stranga..
O mangaie, o pupa, e ok daca il lasi, ca daca incerci sa-l faci s aplece (de ex cand o mangaie prea dur) face destul de urat. Tot urat face si cand nu e in apele lui si o vede la mine in brate, dar e ok pt varsta lui.
Deocamdata il invat sa se invete cu ea,s a se comporte cu asa o fragilitate mica si el raspund ebine. Doamne ajta sa o tinem tot asa.

Va pup, sunt in zona cand am net.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Buna dimineatza la toate fetele..

Cand aud de copii cuminti, dormiciosi si whatever, nesolicitanti in general sincer am impresia ca spuneti povesti. Eu nu stiu ce e aia. Ne solicita la maxim, am impresia ca in curand o sa cedam.

Mai maraait si mai morocanici decat e zilele astea nu se poate.
Ultimele nopti efectiv a a fost un calvar (sculat la fiecare ora si urlat dat din picioare.. ma rog toata gama), am zis ca inebunim cu copilul asta.

Nici ziua nu-i mai bine! Uneori se joaca zingurel vreo juma de ora si dupa aia incepe cu maraiala. Ca vrea aia, ca vrea cealalta...cand e prea obosit (cum a fost acum 2-3 zile cand l-am dus la un loc de joaca) ei ne-a tinut un concert de imi venea sa urc pe pereti.

Suntem obositi lemn, nu mai avem vlaga. Eu nu stiu cum e cu un copil cuminte sau stiu eu d-ala de iti e drag sa te joci cu el. Orice facem nu ii convine sau daca vrea ceva trebuie neaparat sa ii facem NOI.

Intr-un cuvant: ne-am saturat.

SArcina asta nici nu o simt, nu am cum...are berbecul meu grija sa nu am timp de nimic.

Am reusit si eu sa merg la primul eco, mi-am vazut minunea, care e foarte bine dezvoltat...tare mi-e teama ca o sa fie baiat si el.

Daca si el va fi la fel de solicitant ca si primul o sa o luam razna...suntem terminati.
Credeti-ne ca ne gandim cu groaza nu la munca ce urmeaza sa o facem cu ei dar la urlete...avem alergie deja la asa ceva.

Imi cer scuze daca deranjez cu atatea smiorcaieli insa oboseala isi spune deja cuvantul.







Felicia, mami de scufundac atomic, Gabriel (23 Mai 2008) si 10+ cu
Nasterea lui Gabriel
_

Simply happy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui Luminel

Salut!


mai fetelor, copii vostrii sar prin casa, tropaie? aveti probleme cu vecinii? mie deja mi-a venit vecinul de jos la usa, m-a amenintat ca ma reclama la politie sau ca da si el muzica tare noaptea....i-am explicat ca e vorba de un copil de nici 3 ani, care mai sare intr-adevar, danseaza etc. Incerc din rasputeri sa o temperez pe Cris, dara daca o retin urla ca din gura de sarpe...ufff, inca un stres


Lumi si zulufina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj



Noi deja am primit avertizare, batai in calorifer in fiecare zi....toata gama.
Avem copil mic, care NU intelege ca nu are voie sa alerge in camera sau sa tzipe ca nebunul sau mai stiu eu sa tranteasca jucarii.

Cand il mai apuca nervii (asta in fiecare zi) are un tignal de cred ca ne stie toata strada nu doar blocul.

Noi avem un copil foarte foarte foarte solicitant in ultimul timp, cu multe crize de isterie....


Bafta multa , iar vecinului trebuie sa ii explici ca chiar daca pune muzica tare in miez de noapte copilul se va scula va incepe sa urle si tot el se va enerva mai rau.

Poti, cu zambetul cel mai candid si cu cele mai bune intentii sa ii dai in dar niste dopuri de urechi



Felicia, mami de scufundac atomic, Gabriel (23 Mai 2008) si 10+ cu
Nasterea lui Gabriel
_

Simply happy!

Mergi la inceput