Gravidute prin FIV(67)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

O primavara frumoasa va doresc si eu ,si sa ne bucuram de bebelusii nostrii atat de asteptati cand vor veni pe lume!

Alina, Gabi, sunt de aceeasi parere cu voi ca ar trebui sa ma tratez...dar na ea a fost de alta parere.

Gabi, deci canesten se poate lua in sarcina?...n-am stiut.

Va pup si sa auzim numai de bine despre fiecare!


20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

M-am intors la odiseea mea draga.
Z10 de la ET embrioni de Z3, beta HCG 95,32

O sa mai repet si luni la clinica unde am facut FIV, sa vad cum evolueaza beta.

Acum ma sa fie totul ok pana la capat. Plutesc




mami de Vlad (29.10.2009) si aspiranta iar la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

URAAAA!!!!!
FELICITARI!!!!!

sarcina usoara si bebelus(i) sanatosi!

ce ma bucur! asa da martisor, cred ca esti cea mai fericita!


Gabi+35
placenta previa centrala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabi_B

URAAAA!!!!!
FELICITARI!!!!!

sarcina usoara si bebelus(i) sanatosi!

ce ma bucur! asa da martisor, cred ca esti cea mai fericita!


Gabi+35
placenta previa centrala


Multumesc mult draga mea, acum incepe paranoia primului trim.

mami de Vlad (29.10.2009) si
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Many_bani, ce minune!!!
Bravo, m-au luat niste emotii ca pe vremea FIV-urilor! E super tare proful Ronel, nu?
Iti doresc sa mearga totul ffff bine si in continuare si, chiar daca de paranoia nu scapa nimeni, sa n-ai niciun motiv serios de ingrijorare!


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s35 cu un dragalas

AMR 5 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Pisucmic multumesc mult . Poate tu sau Gabi ca lucrati in domeniu ma ajutati sa clarific o dilema, este posibil sa nu fie metabolizat ovitrellul la 13 zile si ceva de la injectare si sa dea asa valori mari ?

mami de Vlad (29.10.2009) si
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Dar ce-mi vad ochii?!!
Felicitari!
Ce veste frumoasa, iti doresc numai bine! Si stai linistita, nu e de la ovitrel, e de la sarcina!!! Eu am facut beta in ziua 9
Te pup cu drag!

in S 32+ cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Fetelor ce dor mi-a fost sa va citesc.
Eu am facut acum o luna cerclaj profilactic si de atunci stau numai in pat ( Gabi stie ), nici in living la PC nu m-a lasat sotul sa cobor, si cum de laptop abia acum am facut rost....mi-a lipsit f mult forumul.
In ceea ce priveste paranoia, nu e specifica numai FIV-ului, caci eu de data asta sunt insarcinata natural dar fiind o sarcina mult asteptata (9 ani si ceva ) sunt f stresata si nu ma pot bucura in liniste de minunea pe care Dumnezeu mi-a dat-o.
In rest toate bune, col de 4,25 la ultima eco, bebe mai mare cu o saptamana si se pare ca vom avea o fetita.
Astept cu nerabdare eco morfologica de trim II, care va fi pe 14 martie .
Eu inca mai iau utogestan, pe la 14 sapt medicul a zis sa reduc de la 6/zi la 3/zi dar eu am n-am avut curaj, caci sarcina trecuta am pierdut-o dupa ce am intrrupt progesteronul.
Voi ce ziceti, poate sa faca rau , eu am inteles ca excesul se elimina si in afara de un bebe cu pilozitate mai mare, nu ar fi alte efecte adverse.
Pup toate fetele si sarcini usoare incontinuare!

Alina 19+
Multumesc Doamne pt. cel mai frumos cadou


Hipotiroidie Hashimoto, PCOS, gena MTHFR A1298 C genotip heterozigot, o sarcina obtinuta prin FIV si pierduta la 19 saptamani


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Many draga, nu cred ca e de la Ovitrelle genul asta de valoare, la atatea zile dupa el, ca doar toate faceam Ovitrelle si toate faceam beta apoi - oricum, tu mai repeti luni nu? Stii ca la Medlife si Synvo lucreaza si azi, si parca la CDT Babes si duminica, si ai rezultatul in aceeasi zi, ca sa mai scapi de emotii.

AlinaOprea, bine ai revenit, sa fie totul bine - cred ca la 19 saptamani ai cam scapat de grijile cele mai mari! Te-nteleg cu Utro, n-are ce strica sa iei in continuare, probabil 3/zi e suficient dar fa ce simti tu.

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s35 cu un dragalas

AMR 5 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisucmic

Many draga, nu cred ca e de la Ovitrelle genul asta de valoare, la atatea zile dupa el, ca doar toate faceam Ovitrelle si toate faceam beta apoi - oricum, tu mai repeti luni nu? Stii ca la Medlife si Synvo lucreaza si azi, si parca la CDT Babes si duminica, si ai rezultatul in aceeasi zi, ca sa mai scapi de emotii.



Repet luni la MNL. Cand m-a sunat Ada sa-mi spuna la ce ora sa merg luni, am zis ca eu am deja un beta si s-a cam basicat si a incercat sa bage cuiul ca poate fi de la ovitrell. I-am explicat ca merg si luni sa vad cum evolueaza dar ea o tinea pe a ei,nu mi-a placut deloc. Probabil ca in capul meu ma asteptam sa se bucure de bucuria mea, ma rog, fac si luni si vom vedea.

Azi este baba mea.

W-e placut dragile mele





mami de Vlad (29.10.2009) si
Multumesc Doamne

Mergi la inceput