Gravidute prin FIV(67)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

Manybany, nu mi se pare mare valoarea ta! eu am avut 356 in ziua 11 de la ET...sigur e sarcina, nu e de la Ovitrelle, sa n-ai nici o indoiala.
ENJOY!

Alinaoprea, eu am oprit progesteronul in sapt 12, apoi in sapt 15 am avut hemoragia de la previa, apoi am luat progesteron 400mg/zi pana in sapt. 35...
exista studii care zic ca previne ruptura prematura de membrane (adica nasterea prematura), altele zic ca nu...in sfarsit.
N-am luat utrogestan, pt ca eram obisnuita cu arefam ovule de 200mg. Oricum, abia astept sa scap de toate medicamentele astea, parca-s o baba, m-am saturat! dar mai e un pic...

pisucmic, mi-am bagat si eu nasul la odiseea de martie-aprilie... ce mult mai scriu mamicile si burticile de acolo!!! stau "in umbra", inca nu am scris nimic.

toate burticile
Gabi+35
placenta previa centrala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Mda, eu am avut beta 25 in ziua 9. Nici n-am indraznit sa ma bucur. Si totusi asistenta de la Sibiu mi-a spus la tel. "felicitari, sunteti insarcinata". Abia atunci am respirat

Many, iti tin pumnii, dar sunt sigura ca valoarea va creste frumos.

Alina, bafta in continuare!

in S 33+ cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Gabi draga, e adevarat ca se scrie tare mult, e usor sa pierzi randul, dar am aflat in timp foarte multe lucruri utile de la celelalte mamici, mai ales cele care mai au un copil sau care au nascut deja. Asa ca mai vino!
Many, vad ca Ada asta nu e prea bun psiholog, eu nu o stiu. Nu cred ca e cazul sa te necajesti, sunt sigura ca luni va fi cateva sute bhcg!

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s35 cu un dragalas

AMR 5 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

doamne fetelor, ce-mi vad ochii, many bani este graviii!!!!
many bani felicitari din tot sufletul!!!! ti-am zis eu ca esti gravi!!! stai linistita, sigur nu este de la ovitrelle, esti gravi 100%, si eu in ziua 11 de la et aveam beta 111, eu am facut analiza sambata, apoi luni in loc de marti cand ar fi trebuit, iar luni m-am dus in dinti la Ada cu doua analize de beta: una de 111 si alta de 348, si nu mi-a zis nimic ce ovitrelle sau alte belele, m-a felicitat si asta a fost, analiza de beta la clinica nici nu am mai facut, am fost convinsa ca esti gravi asa cum sunt si acum, felicitari si sa ai o sarcina usoara
fetelor dragi, eu cu scrisul sunt cam lenesa, adevarul este ca in ultimul timp m-am simtit mai bine si am inceput sa lucrez din nou, acasa bineinteles, bebeii sunt niste miscaciosi, cand isi dau doar palme/pumni este totul ok, mai rau este cand se intoarce unul, automat se intoarce si celalalt si atunci mi se umfla burta si se incordeaza rau, se face pietroi, am devenit greoaie, noaptea din pacate intepenesc total de spate si nu mai mai pot intoarce sau ridica din pat, saracul sotul meu aproape ca nu mai doarme, ba imi face masaj, ba ma ajuta sa ma ridic sau sa ma intorc
monas, si tu mai ai probleme cu greturile/varsaturile, ce nasol... si eu sunt la fel, adica nu mai vomit dar am stari de greata si amar in gura de imi vine sa-mi iau campii, o saptamana parca este mai bine, iar apoi revin, si la noi cand se misca piticuta se face burtica gogoloi in partea dreapta, asa cat o portocala, cred ca este caputul, se misca si parca vrea sa iasa din burtica mai ales atunci cand imi fac masaj cu crema pentru vergeturi, ehhh, da las ca o sa treaca toate problemele astea si sa vezi ce bebei frumosi o sa avem
gabi, draga mea, tu cand vei naste, acum in martie?
pisucmic, alina si voi mai aveti atat de putin
adria, suntem cat de cat aproape cu dpn-ul, tu nasti prin cezariana, nu? noi deja am vorbit cu medicul si ne-a zis ca vom face cezariana, saptama viitoare mergem la eco sa-i vedem pe dolofanei, asa presupun eu ca s-au facut dupa cata activitate este in burta mea si dupa cat a crescut, sa-ti traiasca flacaul
pup toate fetele si va imbratisez cu drag

and the miracle happened... 22 + si

http://www.youtube.com/watch?v=Nu3t1OF4RMs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Manybany, FELICITARI si sarcina usoara!

Tinem pumnii la gravidutele noastre care se apropie de finish, Gabi, Pisucmic, Monas di Alina06, sa fie totul bine, sa aveti o nastere usoara!
ALINAOPREA, stai cumintica in pat si sa dea DD sa fie bine pana la capat!
Cristy, noi o sa avem emotii in aceeasi perioada! Pupici la maruntei si la mamica lor!
Melisa, ai sa o simti in curand pe maruntica! Bafta la eco!
Bianca
Noi am mai facut un eco sapt aceasta si totul este OK! Suntem tare bucurosi!

23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Buna dimineata dragele mele,
Felicitari pentru noua invingatoare many bani si o asteptam sa ne spuna cand e programata prima eco ca sa vada banutul din burtica (eu asa le ziceam la inceput, ca aratau ca niste banuti)
cristy1977: ma bucur mult ca te simti bine si bebicii sunt activi:). am si eu zile mai bune si zile mai rele, in special seara ma simt eu mai rau. in rest, oricum mai am doar 3 saptamani si gata cu greturile si alte mici inconveniente; vor sosi altele mai mari dupa cum spun fetele cu experienta . dar sincer, abia le astept. bebicii sa fie sanatosi si in rest le ducem pe toate cu drag.
adria42: ce bine e la fiecare eco cand aflam ca totul este bine, nu? :). si eu azi am si am emotii ca de fiecare data.
va pup pe toate

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Adria, felicitari pt rezultatul de la eco
Mergem si noi maine, inca nu stiu daca facem morfofetala sau nu, imi spune dr la tel, dar abia pe la 2 il sun.

Monas, sa stii ca asa si eu, seara incep sa ma simt greoaie, ma apuca durerile de burta, dar de ligamente mai mult, nu-mi mai gasesc pozitia, dar mereu spun: nu conteaza! Acum am si contractii din cele nedureroase, cateva pe zi, mai ales dupa-amiaza si seara. Dar, cum spuneam, nu conteaza!

Cristy, si eu in trim II m-am simtit tare bine, aveam zile intregi in care parca nu eram gravi, doar ca facea bebe inviorare

Va pup pe toate, Gabi, Pisuc, si de la tine Many asteptam vesti


in S 33+ cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Revin si cu o rugaminte. Daca mai sunt mamici care intra pe aici sa ne citeasca si au vreun card din acela de la Cord Blood, de reducere 10% si n-au cui sa-l ofere, am si eu nevoie. Vrem sa semnam si noi contractul in urmatoarele 2 saptamani.
Si din cate stiu si Pisuc ar vrea unul.
Asa ca daca are cineva si n-are ce face cu ele... multumim frumos .

in S 33+ cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Am primit rezultatul la beta, 234.35 . Eu cred ca este un singur bebe, la Vlad am avut 336, in aceeasi zi, Z13. Ce mi se pare interesant este ca din 4 fete la FIV, 3 am reusit, ceea ce este o rata de mare.

Astept cu nerabdare echo.

Sper sa trec cu bine de primul trim. sa sa ajung la final cu un invingator/invingatoare.

Va multumesc ptr. incurajari

O saptamana placuta



mami de Vlad (29.10.2009) si 4+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Revin si cu o rugaminte. Daca mai sunt mamici care intra pe aici sa ne citeasca si au vreun card din acela de la Cord Blood, de reducere 10% si n-au cui sa-l ofere, am si eu nevoie. Vrem sa semnam si noi contractul in urmatoarele 2 saptamani.
Si din cate stiu si Pisuc ar vrea unul.
Asa ca daca are cineva si n-are ce face cu ele... multumim frumos .

in S 33+ cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

AMR 7 saptamani


Poate ar trebui sa postezi si la mamici prin FIV. Noi am recoltat cu alta firma, deci nu pot sa va ajut.

mami de Vlad (29.10.2009) si 4+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput