sa ne numaram binecuvantarile (cap.8)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Ioana , eu nu inteleg ce termene sunt astea .La noi s-au depus actele pe 25 ianuarie si pe 28 februarie am avut infatisarea .S-a dat pronuntarea dupa o saptamana si acum astept actele .S-a terminat superrapid pt ca ne-am pus de acord cu toate , inclusiv am facut tranzactie intre noi pt partaj si gata.Vezi ca se poate si divort prin acord acum , chiar daca ai copil .Noi am schimbat incadrarea de la culpa comuna , la divort prin acord , pt asta nu iti trebuie nici martor nici nimic si in plus cei doi fosti soti sunt numiti in hotarare petenti si nu reclamant si parat , chestie care pe mine ma zgaraia pe creier , desi stiu ca era o copilarie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Stiu, el a tinut mortis, el tine in continuare mortis sa demonstreze ca e smecher. DD e sus atat imi zic!!!! Am inteles ca avocata lui se ocupa sa fie mai repede divortul...om vedea.
Deci dupa prima intrevedere copil tata...copilul nu e asa de incantat...tata e bun ca-mi ia jucarii si haine. Uoffff ce situatii, el saracutul vrea sa vin si eu...


Ioana si Vladimir
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Fetili,va pup.
Gabi, mamagiuliei ,Happy sunt fericitaaaaaaaaaaaaaa cu un Tudor Andrei gras si frumos (l-am nascut de 2,850 kg si azi la 4 luni are 7,500 kg.).Sunt implinita si fericita cum nu-mi gasesc cuvintele sa va spun .

Va pup si numai bine !

Gabriela
mami de Tudor Andrei

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1

Fetili,va pup.
Gabi, mamagiuliei ,Happy sunt fericitaaaaaaaaaaaaaa cu un Tudor Andrei gras si frumos (l-am nascut de 2,850 kg si azi la 4 luni are 7,500 kg.).Sunt implinita si fericita cum nu-mi gasesc cuvintele sa va spun .

Va pup si numai bine !

Gabriela
mami de Tudor Andrei

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"



Lume noua, ba nou noutza, sa-ti traiasca puiul si sa creasca mare-mare !
Unde`s pozele ???



Pupam voios trupa, suntem bine, ca de obicei in criza de bani, dar bine

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1

Fetili,va pup.
Gabi, mamagiuliei ,Happy sunt fericitaaaaaaaaaaaaaa cu un Tudor Andrei gras si frumos (l-am nascut de 2,850 kg si azi la 4 luni are 7,500 kg.).Sunt implinita si fericita cum nu-mi gasesc cuvintele sa va spun .

Va pup si numai bine !

Gabriela
mami de Tudor Andrei

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"



Lume noua, ba nou noutza, sa-ti traiasca puiul si sa creasca mare-mare !
Unde`s pozele ???



Pupam voios trupa, suntem bine, ca de obicei in criza de bani, dar bine

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"





iiii,multumim ptr urari!
poze avem,depasesc mia,da' nuj cum sa le pun

Gabriela
mami de Tudor Andrei

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Grishca spune:

Mai dam si noi un semn de viata. Suntem binisor. Tudor creste si creste frumos. Eu imi caut un loc de munca mai bine platit si mai aproape de casa (de fapt mai aproape de Tudor care va merge in curand la gradinita). Relatia cu ex este incredibil de buna, in sensul ca respecta dumnezeieste programul cu Tudor (si tot ce am convenit impreuna) si mai mult a stat de cateva ori cu Tudor cand n-am avut cu cine sa-l las si am avut treaba. Chiar n-am ce sa-i reprosez din punctul asta de vedere. Eu am inceput sa ma vad cu cineva dar e destul de dificil pentru ca nu vreau inca sa-l implic pe Tudor in niciun fel si timpul petrecut impreuna este astfel foarte putin. Voi cum ati procedat cu managementul timpului atunci cand v-ati implicat intr-o noua relatie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Grishca spune:

Gabriela , felicitari pentru Tudor Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Grishca

Gabriela , felicitari pentru Tudor Andrei!

Mamica fericita de Tudor Mihai (31.07.2009)




Multumesc !

Gabriela
mami de Tudor Andrei (29.11.2010)


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Grishca

Mai dam si noi un semn de viata. Suntem binisor. Tudor creste si creste frumos. Eu imi caut un loc de munca mai bine platit si mai aproape de casa (de fapt mai aproape de Tudor care va merge in curand la gradinita). Relatia cu ex este incredibil de buna, in sensul ca respecta dumnezeieste programul cu Tudor (si tot ce am convenit impreuna) si mai mult a stat de cateva ori cu Tudor cand n-am avut cu cine sa-l las si am avut treaba. Chiar n-am ce sa-i reprosez din punctul asta de vedere. Eu am inceput sa ma vad cu cineva dar e destul de dificil pentru ca nu vreau inca sa-l implic pe Tudor in niciun fel si timpul petrecut impreuna este astfel foarte putin. Voi cum ati procedat cu managementul timpului atunci cand v-ati implicat intr-o noua relatie?

Mamica fericita de Tudor Mihai (31.07.2009)



eu nu te pot sfatui; deocamdata nu-i nimic/nimeni nou la orizontul meu.
dar presupun ca daca va aparea nu as vrea sa simt ca ma impart intre copil si el...as prefera sa ne implicam "la pachet"...asta dupa o anumita perioada de proba :)
greu...dar nu imposibil.


Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Gabi felicitari si multa sanatate la bebe si la mami si la toata familia!!!

Ghrisca, ma bucur ca sunteti bine! Pai cu managementul timpului nu prea m-am descurcat, si nu ma descurc nici acum, sunt mereu in urma cu treburile, chiar daca copiii mei sunt deja implicati si ei in relatia mea:) In relatiile mai vechi, mi-a fost greu, am incercat totusi sa ies mai mult seara, cand copiii mergeau deja la culcare, si avea mama grija de ei.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput