Fluturasi de martie-aprilie 2011 (124)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Simona am intrebat..medicul a zis ca nu este cazul,dar eu il voi face sa stai eu linistita.Altfel ma agit ca nu am facut-o..
Sper sa o fac maine sau poimaine..in fct de cum ma trezesc...

26+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

am venit de la eco
bebelina este foarte, foarte bine , este maricica are 2400 grame si pana sa intram la eco s-a tot zbenguit in burtica
colul s-a scurtat are 2mm dar doctorul a zis sa nu-mi fac griji, ca totusi sunt pe finalul sarcinii si este normal, abia faciliteaza nasterea. mi-a mai zis, bineinteles, fara efort ca si pana acum.
mi-a luat culturi din col si mi-a zis sa repet toate analizele de sange la inceputul lui februarie.
in rest toate bune, suntem tare bucurosi

S-a intamplat minunea mult asteptata34+

AMR 5 sapt!!!


Felicitari!!

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 35+ cuCatalina Ioana

AMR 4 sapt

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Giulia multa sanatate fetitei tale si sa ai grija si de tine!

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 33+ Rares Andrei

AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xeo spune:

Cami_antonia : La judetean nasc cu dr Popescu , fosta Moise.
Si zau ca stiu ca "lumea" nu-i prea fermecata de dumneaei , dar pe mine m-a convins ...Vreme de 15 ani a fost medicul meu , si jur pe rosu ca n-am de ce sa ma plang.
Am facut cu ea doi copiii.NU m-a aburit niciodata.Ba chiar la prima sarcina , inca de la primul consult , cand am calculat cand voi naste mi-a spus clar ca in acea perioada nu va fi in tara.Eu aveam 23 de ani,curajoasa si vesela , m-am gandint ca n-o sa crap daca voi naste numai cu moasa si cine-o fi la garda.
Si desi a existat amenintarea de avort ,ea a supravegheat sarcina, ma interna din cand in cand pt analize, si totul a mer minunat.
( a, ca fii-mea n-a vrut sa iasa pe unde iese tot bebelu' cu toate perfuzicile si apele rupte ...asta e alta poveste)

Acum Maternitatea e renovata toata.Inclusiv blocul operator.Nu trebuie sa vin cu medicamente de acasa.
Inclin sa cred ca poate aparitia celor doua clinici private mai schimba mentalitatile personalului.
Eu am fost acolo in aprilie anul trecut, si-mi pare ca cucoanele de-acolo nu se mai uitau asa urat la paciente

Mami de fete cucuiete si-un baietel pe drum ... +26

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Fetelor , cele care se ocupa de listuta, am gasit acum o postare Rhynna se numeste mamica si mesajul ei era acesta " Buna...Imi dau si eu datele pentru tabel:)
DN:29.09.1981

DPN:5.02.2011 Spital Filantropia Dr.Roxana Chirila.Nume provizoriu:Sophie Elena :)

A mai nascut careva cu dna dr.Roxana Chirila? ", insa este inca moderata.

Daca vede mesajul meu sa mai scrie cateva mesaje ca sa scape de moderare si sa apara mesajele ei in timp real.



Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 33+ Rares Andrei

AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

In seara asta m-am trezit cu sangerare de gingii. Pur si simplu. Fara sa fi mancat ceva inainte, far sa fi folosit ata sau ceva... Stateam pe net si mi-am dat seama ca am gust de sange in gura. Cred ca e o gingivita de sarcina. Am sa merg zilele astea la stomatolog, desi din ce am citit pe net nu prea iti da nimic... Poate macar o pasta de dinti sa imi recomande. Acum m-am frecat cu o felie de lamaie si mi-am facut un ceai de musetel sa ma clatesc. Mai stiti altceva?

Lalely, MaryB85, sa vb daca vreti de tampoanele alea.

in sapt 27 cu minune de sanatos si vesel.
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauriciu_25 spune:

multumesc pt incurajari fetele dragi,Roxy,Andreea si bebe
o sa am nevoie de noroc la ex asta ,parac deloc nu mi sta capul i nu retin mai nimic,plus ca mi se pare o porcarie totala materia
mai dau cate o ocheada si pe aici,asa ma mai recreez putin
si plus ca trebuia sa ,,ma dau mare,, un pic cu semnatura

31 saptamani de fericire cu baietel scump si drag
AMR- 9 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliaa spune:

O sa scriu pe parcurs ce citesc ca altfel sigur o sa uit ce am vrut sa spun. Sper ca nu o sa se suprapuna ceva.
Ralukab referiotor la pediatru, daca tot o sa ai abonament la clina respectiva din mai, de ce nu iti cauti un medic de acolo, si chiar daca il platesti initial, cand o sa ai abonament o sa mergi fara sa platesti. Sau nu...? Iar daca nu sti pe cine sa alegi, suni la ei si intrebi pe cine au pediatru si cauti apoi referinte pe net despre fiecare.
Ailed eu din cate stiu amortesc mainile la sfarsit si din cauza de lipsa de magneziu. Eu imi amintesc ca la sarcina trecuta, spre sfarsit mi-a dat dr Magnerot.
Strumph si mie mi-au aparut data trecuta alunite din astea ce descri tu, si din pacate nu au mai disparut dupa ce am nascut, dar nu sunt dureroase si nu ma deranjeaza prea mult

Otilia mami de zmeurica Giulia (12.06.2009) si 26s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauriciu_25 spune:

alina si mie imi curge sange din gingii si asa din senin,ce sa mai vb de spalatul pe dinti ca a devenit un calvar,imi curge atat sange de mi vine sa vomit de fiecare data!si am fost la stomatolog,mi am facut si detartraj,desi nu aveam mare nevoie si nu mi a recomandat nimic,mi a zis ca sut anumite ape de gura togmai pt asta si ca nu sunt recomandate gravidelor,asa ca ..nu am ce face

31 saptamani de fericire cu baietel scump si drag
AMR- 9 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gimihaela spune:

salut toate burticile!
Xeo, Giuliaa si MaryM85 bine ati venit!
MaryM85 eu sunt din sv
Am vazut ati discutat despre faptul ca unele fete au probleme cu amorteala mainilor/bratelor/picioarelor. Mie imi amortesc amandoua mainile noapte indifirent de partea pe care dorm. E foarte neplacut. Am inteles ca ar fi din cauza retinerilor de lichide si nu prea ai ce face. Problema trece dupa nastere.
Si bagajul meu pentru spital este aproape gata. as fi colindat magazinele mai mult dar nu am voie, trebuie sa stau linistita si cat mai mult in pat.Azi ma uitam cat de frumos este afara si tare as fi iesit la o plimbarica, dar asta e...o sa fac plimbarici mai incolo, cu bebe
Sunt cam lenesa cand vine vorba de scris, dar va citesc tot timpul si ma ajuta foarte, foarte mult experientele voastre. Cu drag


+34 sapt +

Mergi la inceput