Fluturasi de martie-aprilie 2011 (124)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Roxy mai ai putin . Tu nasti natural parca, nu?

------------------------------------------------------------------------------------------
33+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 6 saptamani!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

felicitari roxy!
- o sa intru si la 12, poate aflu de strumph. ce bine de voi ca ati avut eco luni..mie pana vineri mi se lungesc urechile.navighez intre melancolie, lipsa de chef, bucurie- de, am pe toate calorifele haine de bebici puse la uscat- cand le vad imi dospeste inimioara, usoara tristete altadatav-am mai spus ca ptr mine asta e o sarcina psihica, nu fizica
- pisuc - multumesc. sa vad de unde fac rost de un tensiometru, sa-mi iau zilnic TA. cafea nu consum, dar folosesc un plic de capucino la 2-3 cani de lapte - acuma..cata cofeina sa aiba cantitatea asta?ce-i drept ieri am stat mult in vizite, pe canapea, fotolii, dar na, m-am agitat, am povestit..sunt surescitata cand ies din cei 4 pereti ai mei, parca ies de la cazarmaador si copacii de pe strada, si luminitile de la magazine, si oamenii

30 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

AMR 6 SAPT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

dorinut da, nasc natural

viss mai stai pana la 12 pana vine strumphitza?? la ora aia a zis ca intra?

S-a intamplat minunea mult asteptata34+

AMR 5 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna fetele..
Am fost si noi la medic..am facut doar control fara eco.A zis ca totul pare ok..colul,sarcina...Si eu sper ca este ok.

Roxy.,...felicitari pt rezultatele foarte bune la eco.
Cami..LA MULT ANI ANTONIA!Sa fie fericita si sanatoasa!

Strumf..bafta multa..Sper ca totul a fost ok si Dl Nick nu a avut emotii cand si-a vazut bubulina!

26+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Lauriciu multa bafta maine la examen, iti tinem pumnii eu si bebe!

Roxy felicitari pentru bebelina grasulina, sa creasca si mai mare si sa stea cumintica la mami in burtica!

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 33+ Rares Andrei

AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Buna fetele..
Am fost si noi la medic..am facut doar control fara eco.A zis ca totul pare ok..colul,sarcina...Si eu sper ca este ok.

Roxy.,...felicitari pt rezultatele foarte bune la eco.
Cami..LA MULT ANI ANTONIA!Sa fie fericita si sanatoasa!

Strumf..bafta multa..Sper ca totul a fost ok si Dl Nick nu a avut emotii cand si-a vazut bubulina!

26+ David

Lalely, m-am razgandit si eu cu tampoanele. Nu-mi cumpar de la ei decat tampoane din acelea pt nastere. Asa ca daca n-ati demarat lucrurile, ma bag si eu la comanda voastra cu un pachet si sa impartim transportul.

Bineinteles ca totul e ok cu sarcina
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!


in sapt 27 cu minune de sanatos si vesel.
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliaa spune:

Buna seara.
Mai cu intarziere din partea mea ca nu m-am lasat de mamicile care au avut probleme cu bebe 1. Asa ca si noi ne "laudam" cu o enterocolita urata la Giulia cu febra peste 40, si plus eu o raceala urata cu tuse magareasca. Si ma si doare pieptul de mor. Asa ca azi am avut drumuri pe la medici.
Am vazut sfaturile voastre anterioare pentru mamicile gravidute cu tuse, asa ca mi-am facut si eu provizii de lamai si miere ca sa imi prepar "medicamentul".
Felicitas, eu o sa nasc la Stanca cu dl dr Ciuchina. Tu cu cine nasti? Daca am retinut bine, tot la Stanca vei naste, nu?
Strumph, inca nu sunt sigura ce sex va avea BB2 ca mi s-a spus de doua ori ca va fi baietel si la ultimul echo mi-au zis ca e fetita. Deci e posibil tot fetita sa fie, dar eu nu mai cred 100%. Oricum, eu ma bucur de orice o sa fie, numai sa fie bine si sanatos.
Nu am apucat sa citesc din urma, asa ca o sa mai revin dupa ce citesc.
Va pup, si va doresc sanatate ca Doamne rau e cand nu o avem

Otilia mami de zmeurica Giulia (12.06.2009) si 26s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Cami la multi ani Antoniei, sa creasca mare si sanatoasa! Abia acum am ajuns si eu la pagina in care spuneai ca o serbati pe Antonia!

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 33+ Rares Andrei

AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Roxy, felicitari pt eco.Grasunica fiica-ta..nu stiu dc o sa-ti semene
Strumpfi,succes,te asteptam cu vesti!
giulia, sanatate fetei!Dar si tie!!!!
Lalely, ai intreat despre testul de toleranta la glucoza?? Ma ucur ca totul e ine !

Simona, mami de baieti David, Matei si 34 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Xeo, Giuliaa, Ralukab si MaryM85 bine ati venit dragi burtici la odiseea noastra! Sa aveti sarcini usoare in continuare si bebei sanatosi si la termen!

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 33+ Rares Andrei

AMR 6 saptamani

Mergi la inceput