Colectia de toamna-iarna 2005 (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corap spune:

Ne externeaza JOI mai sunt doar 40 de ore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Yuuu-huuu, vesti bune Corap!

Si Rianna e mai bine cu ochisorii, dar aseara i-au aparut niste pete rosii pe corp care o mancau, si daca se scarpina i se faceau niste bubite. Cred ca e alergie la Ibuprofen, de obicei ii dadeam Tylenol la durere dar de cand e in recall a trebuit sa iau altceva. Vad ca mergem dintr-una intr-alta, bine ca nu e nimic prea grav.

Noki, sper sa-ti treaca si tie repede la ochi. Si eu am programare la sfarsit de saptamana sa vad daca sunt candidata la lentile de contact, ca ochelarii ma incomodeaza la unele activitati precum zumba

Alinush, ai gasit vila de inchiriat?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Meems tinem pumnii mamei tale la operatie!!!

Ma bucur ca Rianna e mai bine. Bubutele pot fi alergie sau vreo boala a copilariei gen varicela.

Corap

Noki reparare rapida la ochi. N-as zice ca e chiar asa mizerie umana in spital la Corap, pana la urma au reusit sa-l vindece pe Andrei si asta e cel mai important: degeaba sunt tot un zambet, daca nu reusesc sa te dreaga. Idealul e si-si dar...

Alinus ce-ai facut cu vacanta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

corapimulta sanatate puiului. Groaznic prin ce-ati trecut, important e ca s-a finalizat cu bine. Nici nu vreau sa ma gandesc, dk iti lipseste intuitia pentru moment unde s-ar ajunge:((((

Meems, sanatate Riannei si multa rabdare in plina campanie de reamenajare! Multa sanatate mamei, sa treceti usor peste hop-ul asta!

Mara, am vazut pozele si pur si simplu am fost surprinsa sa-l vad pe Andru asa de mare. Doar l-am mai urmarit in pozele postate de tine, dar pana la peterecerea de 2 ani nu mi s-a parut ca a crescut asa de mult! sa fie sanatoasi amandoi, sa va bucurati de ei si tie reintegrare usoara la servici!


Roxi cum mai e cu serviciul? Ma bucur ca cineva te apreciaza in familieAlexia ce face, ce-ai mai rezolvat cu urechile?

Felide la mine, sper sa se intoarca roata norocului spre voi, ca ati cam tras-o, mai ales tu la sf de an!

Anda, cum stati cu bubele?

CristinaN, ce-ti mai fac fetele? Au fost cumetrii mei la G Hum si au fost f incantati de cat s-a investit si ce bine arata zona!


Cami, multa sustinere surorii tale! Fiind trecuta prin asa ceva, stiu ca timpul le rezolva pe toate. Numai sa afle cauzele, pe cat posibil

Noki, bafta la toceala.

Nu am apucat savad poze recente, trag cu ochiul cand am timp

va pup pe toti si toate!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

corapwow, mi-au trebuit cinci ani sa aflu ca esti Varsatoare? unde am fost toti acesti ani???
Ei da, impnsul de la spate asa mai voalat, in sensul ca parintele sa te intrebe cam ce ai vrea tu sa faci in viata si sa te sustina sa nu te lasi.. Cam despre asta era vorba.
Cit despre povestile din spital. vaaaii.. dar pina la urma vorba lui LAvi, important e sa-ti faca copilul bine. Dar sa stii ca eu am mare incredere in doctorii tineri. Sint mai deschisi la minte, au mai fost prin vest. etc.
Sanatate multa!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Bic, pardon, de aproape 6 ani suntem in

Ioana, ce-ti mai fac copiii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Neatza .

Corapina, super, vesti bune! Ingrozitoare patania, m-am tot gandit la voi, insanatosire rapida!

Semnez condicuta varsatoarelor (cred ca nici asta n-o stiati ). Iar ai mei se pare ca au procedat cum trebuie = fix cum spunea Bic: exprimata parerea si sustinut sa nu te lasi.

In schimb eu am parte de cu toootul alt gen de copil: nu stiu ce-a patit, nu mai inteleg nimic, dar acum l-a luat pe NU in brate... din cauza fricii! N-a vrut petrecere de ziua lui caci se tot framanta si nu stia pe cine sa invite, cu ce sa-i fie tortul si alte 99 de griji pe care n-am reusit sa i le rezolv, nu se mai da cu patinele (desi s-a dat 2 ierni pana acum) ca-i e frica, nu mergem nicaieri pana nu-si face 10001 ganduri despre ce va fi acolo si ce-l asteapta, desi ii povestesc in detaliu despre asta. Ma dispera. Totul condimentat cu impotrivirea-i eterna (pana acum nu voia ceva din spirit de contradictie).
O sa spuneti proabil sa-i dau pace, va mai trece vremea si se va lamuri singur. Dar vremea tooot trece, dam din una in alta si tot nu reusim sa facem nimic .

Edit: tocmai am dat peste un subiect la s-a ajuns la aceeasi tema: aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

semnez si eu condicuta varsatoarelor, sambata am petrecere la restaurant de ziua mea, abia astept).

la serv am o tooona de facut si unele atributii noi), nu prea ma simt bine( astept analizele de la endo), tb musai sa ajung si la stoma si pt mine si cu Sorana, mi-am propus sa merg si la un control la gine dar toot aman.

maria_alexia, pb cu frica am si eu cu Sorana, noaptea spune ca viseaza urat si ne trezim cu ia in pat, este sensibila si se supara din orice, ii dau lacrimile instant daca-i spun ceva ce o deranjaza sau daca fac glume pe seama ei( ieri de ex iam spus ca nu e invitata la ziua mea si a plans jumate de ora), eu sper sa fie doar o faza trecatoare.

sanatate multa bolnaviorilor, pupici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Corap, meems, Anda .... sanatate multa copiilor.

Noi suntem relativ bine, ne pregatim de spectocol si asteptam vacanta.
Vroiam sa va intreb cat de des ati facut sau faceti analize la sange copiilor? Ma refer aici la cele uzuale.
Eu Mateei nu i-am mai facut analize la sange de la 1 an jumate .... oare trebuie sa ii fac?
Ea e bine ... mai raceste si ea din cand in cand, dar mananca bine, e jucausa , cu greutatea stam bine... ca in jurul meu am numa de astia speriati rau care se cauta si de 2 ori pe an... chiar daca nu au motiv.

In alta ordine de idei ... cand dati copilul la scoala? Noi vrem clasa I in 2012, dar din sursele noastre de prin inspectorat se aude ca in 2012 dupa noiua lege nu se face cls. I si se incepe cu clasa pregatitoare. Invatatoarea la care am inscris-o noi pe Mateea va prelua clasa pregatitoare. Deci suntem cam in aer la faza asta... si alte inv. pe care le cunosteam vor prelua tot clasa pregatitoare... deci ce facem..?

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea unui inceput de viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Gabitaco, eu taman ce i-am facut Mariei o glicemie, in mod expres, sa ma asigur eu ca sta bine cu ea. Noi le faceam o data pe an analizele, anul trecut am sarit peste faza asta.
Pe mine ma strange in spate cand tot aflu de copii mici cu diabet. Si eu si George am avut bunici cu aceasta boala, asa ca verificam macar gliicemia o data pe an.
La scoala Maria va merge din 2012, fie clasa 1, fie pregatitoare, cum s-o nimeri.

Lavi, saru'mana de intrebare, copiii sunt bine. Mi-am dat seama ca anul trecut i-am cam neglijat, per ansamblu George a stat mai mult cu ei. anul asta trebuie musai sa gasesc un echilibru intre servici si casa, cu balanta inclinata mai mult spre copii.
Stef are apucaturi violente, baietesti si sunt cumva derutata, fiindca nu stiu cum sa reactionez. Loveste des, mai ales cand se enerveaza, are un limbaj destul de agresiv, trebuie multa rabare si tact cu el Maria imi seamana muuuult la comportament, ceea ce nu e grozav de bine, mai bine l-ar copia pe taica-sau. asta ma determina sa incerc sa ma controlez mai mult, daca tot sunt model, macar sa fiu unul pozitiv:)

EU am alaturi un varsator, il iubesc din cap pana in picioare, mare noroc am cu el.

Mergi la inceput