Sterilet...sunt noua nu "ma omorati"

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinutza78 spune:

In SUA steriletul este cauza nr.1 a cancerului de col uterin . Am citit mult despre asta si nu iti recomand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaarghir spune:

Dar de ce sa ne punem noi sterilet!?...nu mai bine isi pun ei prezervativ cand sunt pe finish?! la mine asa e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Citat:
citat din mesajul lui adinutza78

In SUA steriletul este cauza nr.1 a cancerului de col uterin . Am citit mult despre asta si nu iti recomand



Total gresit si nedocumentat.

Citat:
citat din mesajul lui danaarghir
Dar de ce sa ne punem noi sterilet!?...nu mai bine isi pun ei prezervativ cand sunt pe finish?! la mine asa e!


Pentru a te feri de o sarcina (si potentiale BTS), prezervativul trebuie purtat de la inceputul "activitatii"...nu doar la "finish".




Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vauva spune:

Citat:
citat din mesajul lui adinutza78

In SUA steriletul este cauza nr.1 a cancerului de col uterin . Am citit mult despre asta si nu iti recomand


Mai citeste ca inca nu ai citit destul. Nu e adevarat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui danaarghir

Dar de ce sa ne punem noi sterilet!?...nu mai bine isi pun ei prezervativ cand sunt pe finish?! la mine asa e!


Si daca esti alergica la materialul din care sunt facute prezervativele(in cazul meu) ce te faci? Ca pe mine ma ustura de se ducea tot cheful de facut sex ori de cate ori foloseam "caciulitza" dar cum nu aveam de gand sa ma captusesc cu vre-o boala sau bb la vreme nepotrivita...n-am avut incotro!
Nu stiu cum se numesc dar am inteles ca acele injectii care se fac la nu stiu cate luni sunt foarte bune si te scutesc de o gramada de chestii. Una din prietenele mele de aici foloseste de 5 ani, dupa nasterea fiicei sale, pentru ca nu mai vrea alt copil.
O fosta colega de munca a folosit de la varsta de 17 ani si acum are 22, n-a avut nici un copil si nu are nici o neplacere(deocamdata).

----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914


O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

gladiola ... eu in primul rand mi-as schimba ginecoloaga ... pana acum nu am mai auzit de faza ca sangerezi din cauza ca pastilele nu isi mai fac efectul .... poate nu sunt eu in tema, nu ma pot pronunta, DAR cu siguranta pot sa iti spun ca steriletul nu este recomandat femeilor care nu au nascut !!! Deci, eu as cauta alta ginecoloaga.

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Eu am sterilet de aproape un an si ma bate gandul sa renunt la el.
De ce as vrea sa renunt? Pt ca am o candida nenorocita si nu reusesc sa scap de ea. a aparut aceasta candida la vreo 6 luni de cand mi-am montat steriletul si de atunci luna de luna ma lupt cu ea. am facut tratament si degeaba. Dr ginecolog mi-a spus ca e foarte posibil sa fie din cauza steriletului ca nu toate persoanele il suporta. Un alt lucru care ma nemultumeste la sterilet este ca dupa ce am ciclu 3-4 zile abundent apoi o mai lalai si cate doua saptamani cu scurgeri maronii.
Apropo de scurgeri fetele care aveti sterilet de mult timp aveti astfel de scurgeri?

Asa cum au spus si fetele mai bine recurge la alta metoda contraceptiva pana vei avea un copil.


elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti

"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste" - Paulo Coelho


Infertilitatea este o boala. A avea un copil nu trebuie sa fie un lux

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenada
Apropo de scurgeri fetele care aveti sterilet de mult timp aveti astfel de scurgeri?


Eu am purtat sterilet 6 ani si nu am avut astfel de probleme.

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recoltei www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

www.libertatea.ro/stire/transplantat-de-rinichi-e-campion-la-ping-pong-25686.html" target="_blank">Un mare campion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Si eu sunt programata pe 31 ianuarie la ginecolog,si vreau sa vorbesc cu el ce metoda contraceptiva de drum lung imi recomanda.Si eu ma gandesc la sterilet,dar poate dansul imi va oferi alta solutie(exclus legarea trompelor,ca nu vreau eu,desi am 3 copii deja)
Sper sa gasesc metoda cea mai potrivita pt mine si familia mea.

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

am citit si eu toate msj. voastre...si eu stau sa ma gandesc ce metoda contraceptica sa folosesc dupa ce nasc(al 3-lea copil)
;dr. mea e tot pro sterilet insa eu am cateva dileme dupa ce cumatra mea m-a ingrozit cu cea patit ea din cauza steriletului...si tocmai ma bucuram sa vad ca sunt multe mamici care-l folosesc fara probleme insa daca da migrene...eu si asa am niste migrene ingrozitoare
alta metoda eficienta care ar fi?adica fara riscuri si sigura?
iar daca imi pun sterilet si nu imi prieste il pot scoate imediat nu?

Mergi la inceput