Sterilet...sunt noua nu "ma omorati"

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gladiola_01 spune:

* muffin... este un forum DC dar... decat sa intru maine si sa sciru "heiiiiiiii sunt gravida fac avort" mai bine scriu azi... nu vreau copil acum, dar mai incolo da.... m-am gandit ca mamicile stiu cel mai bine despre sterilet si metode de contraceptie
* laura25... merci ... anticonceptionale injectabile? e injectia care dureaa 3 luni? ... medicul s-a referit la faptul ca voi lua pastile dar nu isi vor face efectul... de ce? cand a incercat sa imi opreasca hemorabia in oct.... ma pus la un mom dat sa iau 2 pastile de Karissa pe zi... in loc de una + alte pastile care trebuiau sa il opreasca.... si in loc sa il opreasca parca a facut mai rau... curgea mai abundent.... de atunci nu am luat pastile nimic.... vine normal... la 28 de zile... dar.... pt linistea mea as dori sterilet... am inteles ca e fff bun... dar nu stiam ca se pune dupa nastere... in marea majoritate a cazurilor... o sa consult un medic

*madau- milena este cel cu fir de aur?
*tisina- medicul meu care mi-a dat pastilele nu mai profseaza... a iesit la pensie... de 1 an si ceva tot imi caut un medic... bun... in bucuresti.... medicul de acum... l-am gasit din intamplare ...il cheama Cristian Peteu si este la Municipal...referitor la ce ai spus tu... si eu cred ca a fost o dereglare...si ce a incercat el sa faca a facut mai mult rau decat bine... dar mi-am revenit
* oana_lex82- pana acum nu am auzit ca steriletul ingrasa.... si cicolata ingrasa... daca o mananci

p.s: vreun medic bun? recomandari ceva?

va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Gladiola o sa-ti dau pm,daca l-ai activat.
Si eu sunt de parere sa schimbi medicul,afirmatiile sale sunt cam dubioase.
Mirena nu e cel cu fir de aur.

Oana nu ingrasa,cine ti-a spus asta habar n-avea ce vorbeste,am auzit de efecte gen dureri de cap disconfort dar de ingrasare de la Mirena n-am auzit.Eu l-am pus dupa ce am nascut al treilea copil,aveam 76kg acum am 68kg.


Muffin ma bucur ca ti-a raspuns Laura inaintea mea,eu as fi fost mult mai acida astfel incat sa ma "ridic" la nivelul raspunsullui tau pt Gladioala.Din punctul meu de vedere ai o mare




Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

Vad ca nu ti-a zis nimeni pana acum, asa ca intru din nou si iti spun eu: nu doare sa iti pui sterilet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gladiola_01 spune:

tisina: merci!!!!!!!! cu asta trebuia sa incepi

ralualexandrei: nu stiu cum sa activez ce imi spui tu... daca e sau nu activat....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tisina

Vad ca nu ti-a zis nimeni pana acum, asa ca intru din nou si iti spun eu: nu doare sa iti pui sterilet

Tisina

eu am uitat

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Eu nu m-am ingrasat de la Mirena. Ba am si slabit vreo 7 kg de cand l-am pus.... De durut nu doare cand ti-l pune, absolut deloc. Poate sa simti un mic disconfort cateva zile dupa...

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)

www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui gladiola_01


ralualexandrei: nu stiu cum sa activez ce imi spui tu... daca e sau nu activat....

nu-i cere niciodata unei femei imposibilul... e capabila sa ti-l dea


Intra in profilul personal acolo ai posibilitatea sa-ti activezi casuta de mesaje private(PM)

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gladiola_01 spune:

cred ca am scris acolo unde zici tu.. am dat da sa primesc mesaje d ela membrii... sper ca asta e :P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Eu am avut o experienta nu tocmai buna cu steriletul mirena; migrene ingrozitoare stare de rau mai tot timpul si bineinteles ca am slabit(nu ca ar fi ceva rau) pt ca imi era greata mai tot timpul. L-am avut vreo 6 luni singurul lucru minunat a fost ca nu am avut ciclu; l-am scos si s-au redus migrenele la jumatate, deci aviz celor predispuse la migrene!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Nu se pune sterilet unei femei care nu a nascut, poti lua Anticonceptionale, iti poti pune Nuvaring, e un inel de silicon care se pune pe col si eibereaza hormoni, inconvenientul este ca trebuie schibat des, poti incerca diafragma, filme contraceptive, prezevativ, injectii hormonale.

http://www.seximus.ro/articole/sterilet.php

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput