Dulceturi si papanasi- Bun venit, Maria!(419)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Tudor nu stie nicio poezie, nu l-am invatat. Dar stie o gramada de cantece si ma declar multumita!
Tudor acum se joaca de mama focului cu setul de vesela al Alexiei. Facem papa bun si mancam in fiecare seara. Si imi pregateste delicatese care mai de care. Aseara a fost cacao cu salam.

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

Tudor nu stie nicio poezie, nu l-am invatat. Dar stie o gramada de cantece si ma declar multumita!
Tudor acum se joaca de mama focului cu setul de vesela al Alexiei. Facem papa bun si mancam in fiecare seara. Si imi pregateste delicatese care mai de care. Aseara a fost cacao cu salam.

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)



Bravo, Tudor! Asta imi aminteste de primul salam de biscuiti facut de mine, cred ca avea vreo 4 ani, am pus o felie de salam, un biscuite, o felie de salam, un biscuite si tot asa, nu intelegeam de ce radea toata lumea de opera mea gastronomica

Nici eu nu am nicio treaba cu poeziile, de cand merge la gradi, insa a invatat si cantece si poezii.

Felicitari, Alexiei pt gradi!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Vesti bune de la noi, Sara se reface nesperat de bine, si-a mai revenit si C, asa ca maine plecam la DEva sa ne aducem fata inapoi! Multumim din suflet pt cuvintele frumoase! Va pup si va imbratisez!

Alina,minunata Olivia!

Sabina, ce tare cu tricoul!

Erina, ma bucur ca rezultatele au iesit bine, Daria e din nou la gradi?

Luiza, iti multumesc mult pt cuvintele frumoase

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:


O dupa-amiaza excelenta va doresc!

Gabriela, multa, multa sanatate Sarei si insanatosire grabnica!
Refacere rapida si tuturor bolnaviorilor!
Am fost ieri la control, problema hematologica este tinuta sub control,insa ma astepata cel putin o luna de zile de injectii. Trebuie sa le fac in fiecare zi si cica sunt fff dureroase, sunt B12!
Insa io am mana extrem de usoara(am fost pe post de cobai ) si le dau eu de capat. Moralul atinge cote maxime. Stiu ca ma asteapta zile grele, nervi intinsi la maxim, dar asta-i viata, avem si incercari si reusite.
Sabina, metrit o bataita mare de la tine. Nu stiu ce-o fi fost in capul meu cand le-am dat biopsia in original celor de la spital. Eram ferm convinsa ca am o copie acasa. Si cum se intampla la noi, cei de la spital mi-au pierdut analiza, iar copia ia-o de unde nu-i!
Noroc ca cei de la institut imi elibereaza o copie.
Si cam atat... De luni incep si picii mei gradinita, pana acum nu i-am dus.
A... si va rog frumos inca odata, rogu-va un vot pentru frumosii mei!
Numai bine!


_

Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.




Vale, mami de ALEXANDRA si ANDREI

cum creste Alexuta
cat de mare este Andu



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=10" target="_blank"> Nu uitati sa ma votati - ChicAlexa – val-1.jpg

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=10" target="_blank"> Nu uitati sa ma votati - ChicAndrei – val-2.jpg



BAZAR DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

uuuf, mai Vale mai:) nu se da nimic din mana:))

Eu vreau acum sa-mi digitalizez TOT dosarul medical, si sa-l port si pe telefon cand imi iau odata unu nou . Doamne fereste, in situatia noastra trebuie sa fie cam totul la purtator.

iti tin pumnii cu injectiile alea neuferite:( dar sa stii ca ajuta.

Eu m-am ingrasat oribil, am trecut spre 64

Trebuie neaparat dupa ce mai vad cum stau sa ma reapuc de regimul meu, ca m-a expandat cortizonul asta, a se citi am mancat ca sparta, uneori si cu sare. Pe de alta parte, stiu sigur ca ma voi dezumfla repede, e clar ca sunt f f multe kile de apa, se simt efectiv, parca sunt o saltea din aia , hahahaa. Si pe inca o parte, desi m-a ingrasat, picul ala de sare m-a mai remontat nitel. Asa ca o sa privesc partea buna, desi am fata mai umflata, s-au astupat si inceputurile de riduri:))


Cu chisturile: sigur trebe biopsie? mi se pare mult prea invaziv :((si e si periculos. Nu se poate altfel?


Gabi,. am murit de ras cu salamu si biscuitele, nu mai poooooooooooooot! Sanatate papusilor dragi.





Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna seara!

Am aparut si eu scurt.

Gabriela, Daria nu merge incala gradinita. Facem prospectari incepind de saptamina viitoare. Intre timp avem luni programare la ORL. Facusem la un medic recomandat la Sanador dar abia pe 9 martie, de ziua lui David. Nu mai putem astepta sa se elibereze intre timp, are amigdale mariiii...

Roxana la exudatul faringian nu cred ca iese foarte bine pentru ca e in lucru. Deasemeni si coproparazitologicul.

Cum le avem corelam cu ORL si vedem rezultatul.

La David toate in limite dar la hemoglobina la limita de jos, tot asa corelate cu restul indicilor o usoar anemie. Ce e drept a mincat in majotitate carne de pui si curcan-borcanele Plasmon. Trecem urgent pe vita si supliment de fier.

Astazi am vazut si magazinele bucurestene, intre doua tanguieli ale lui David. Totul ffff scump, mult acrilic...Erau ceva reduceri dragute la Massimo Dutti dar nu m-a lasat.
Mai bine slabesc-asta ar fi cu adevarat un cistig pentru trup, minte si suflet si port ce mai.

I-am luat lui David o pereche de raiati din Gap (nu i-am adus pantaloni suficienti, cei mai faini sunt acsa), aceeasi problema am si cu lucrurile mele. Ma rog sa nu se incalzeasca ca am numai doua haine f groase. Si parfumul e tot la PN...dar supravetuiesc greu cu spray...

E tare amuzant ca trebuie sa ma descurc cu 1/4 din lucruri. Plus ca am mici obiecte aduse din Japonia la care imi place sa ma uit uneori, carnetele din hirtie cerata, semne de carte speciale, mici bijuterii...ceva ceramica pentru ceai...

Astazi am mers si la Dent Estet pentru a beneficia de voucherul gratuit pentru detartraj, periaj, air flow, consultatie. Merg si maine sa imi rezolv o plomba sparta.
Roxana, ce medic bun stii la ei? Preturile am vazut pe site, la lucrari mari se aplica ceva discount?

Deasemeni te rog sa imi spui daca gasesc servicii stomatologice de calitate mai aproape in zona Baneasa-Pipera?
Pentru pediatrie deasemeni. Ca sa nu plictisim fetele imi poti raspunde te rog pe PM.




-------------------------------
mamica Dariei si a lui David
L'amor che move il sole e l'altre stelle./Amami di piu quando lo merito di meno perche sara  quando ne ho piu bisogno.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Na, ca am scris cit pentru toata saptamina.

Valentina, am votat. Sanatatae multa!
Sabina, nu te necaji, bea ceai de maciese, ajuta la eliminarea apei din tesuturi.

Ceamica, tare istet Sebastian.

Emma, ce mai faceti? Burtica? Te sun maine dupa 9 AM.



-------------------------------
mamica Dariei si a lui David
L'amor che move il sole e l'altre stelle./Amami di piu quando lo merito di meno perche sara  quando ne ho piu bisogno.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Am primit rezultatul la copro pe e-mail. Totul OK. Mai ramaine faringian sa vedem daca are ceva...

-------------------------------
mamica Dariei si a lui David
L'amor che move il sole e l'altre stelle./Amami di piu quando lo merito di meno perche sara  quando ne ho piu bisogno.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Am primit rezultatul la copro pe e-mail. Totul OK. Mai ramaine faringian sa vedem daca are ceva...

-------------------------------
mamica Dariei si a lui David
L'amor che move il sole e l'altre stelle./Amami di piu quando lo merito di meno perche sara  quando ne ho piu bisogno.


Ma bucur, Erina!Probabil nici la exudat nu iese nimic, eu cred ca doar amigdalele marite creeaza probleme! Tinem pumnii maine la ORL

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Vale, Sabina, astea sunt pt voi, pt taria si puterea voastra! O sa fie bine, de asta sunt sigura!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele







Mergi la inceput