Dulceturi si papanasi- Bun venit, Maria!(419)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea1002 spune:

Gabriela, sanatate Sarei!
Miruna a tusit aproape o luna si ceva - doua (de cand a inceput gradinita) si am incercat ceaiul de ceapa cu nuci si in 3 zile i-a trecut. Dupa 3 tratamente consecutive cu tot felul de siropuri....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Gabriela, multa multa sanatate Sarei. Imi pare rau ca treceti prin asa raceala, tare pacatos sezonul asta. tare fetele frumoase, sa va faceti bine repede!

Erina, e bine ca analizele sunt ok, probabil vor iesi toate bine pana la urma. Imi scapase ca i-ai facut si lui David. Proteinele astea ce sunt? Poate nu e asa o mare tragedie. Si noi trebuie sa mergem sa le repetam pe ale lui Andrei, stii ca GOT acela ii iesise modificat in vara si trebuia refacut la 6 luni. Plus electroforeza, desi la noi nu are de unde sa mosteneasca talasemia.

Alina, bravo Oliviei, cred ca e minunata cand danseaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Taaare as vrea s-o vad pe Olivia dansand, cred ca e minunata!
Sanatate multa Sarei la Cluj! Offf...macar frigul asta crunt de la noi are si o parte buna: nu lasa brontozaurii de tot felul sa-si faca de cap.

Azi la noi e prima zi intreaga la gradinita pentru Alexia. M-a trezit de la 5:30, dar a adormit mult mai devreme decat de obicei azi noapte si e o noapte dormita fara trezire, 21:30-5:30. De ar dormi o ora in plus, fericirea mea ar fi deplina!
Am reusit sa-l inscriu pe Tudor la cursul de patinaj. E patinaj artistic, dar scrie ca-i invata sa patineze. Patinele lui sunt oricum de hochei, nu de artistic, dar nu cred sa conteze. Trebuie sa le probez, sa vad de i-s bune. Si primeste si casca de la prietena mea, ramane doar sa mergem duminica acolo.
Si am reusit azi sa-mi rezolv si taxele, asigurarile si am si dormitat vreo ora, eu cica am revazt Sabrina...

Si ca sa va mai inveseliti, poate iese si Roxana din pasa proasta:

Una, roasa de dragoste, compune noaptea un SMS iubitului:
"Iubitule. Daca dormi, trimite-mi visurile tale. Daca razi, trimite-mi zambetul tau. Daca plangi, trimite-mi lacrimile tale, ....!"
Raspunsul nu intarzie:
"Iubita mea. Ma cac. Ce sa-ti trimit....???".

PS Alexia are in grupa o fetita pe care o cheama Unna.

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

Taaare as vrea s-o vad pe Olivia dansand, cred ca e minunata!


Dorinta ti-e indeplinita..., o poza de la festivalul acela!
http://picasaweb.google.com/113021560116995670768/Pictures#5561659062771332626

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Foarte scumpa e Olivia! Dar mami, n-ai si filmulet?

Yaia, bravo Alexiei, pare sa fie totul bine, da? Interesante cursurile lui Tudor de patinaj, oricum la inceput ii invata echilibrul si altele asemenea. Pe Andrei il lasasera bunicii cu un instructor si cam atata a scos din el. Cu schiul il verific weekendul acesta la Bran. Chiar asa, sa nu uit sa sun instructoarea.

Haios banc! Il primisem ieri pe mail. Dar am zambit sa stii. Desi sunt inca la birou. Sportul meu s-a dus naiba in seara asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

ooo, ce dulce e olivia si ce bine ii sta costumata!

am venit sa va zic perla zilei, se repeta de mai mult timp, da acu tre s-o notez:

"scapauama"

daca ghiciti sunteti tari ;)





Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceamica spune:

buna seara,

eu v-am zis ca burda pe ianuarie 2011 are tipare cu diferite costumatii pentru serbari gradi? daca nu , zic acum


am vazut o mare de poze nemaipomenite : Energia cu ochelari,Marunzika , David care da gata cablul de la incarcator, Daria ,Erina , Irina , Maria , Sara, Sofi, Gabriela rozbonbona ,Andrei schiorul , Alex , Roxana , Olivia , Veveritii . Doamna Mama de veveriti frumosi in care poza erati? Sper sa nu fi uitat pe cineva, nu e intentionat
Cristi cu plugusorul m-ai dat gata!Cecilia

eu n-am reusit sa-l invat sa spuna vreo poezie asa ca de nervi i-am spus ,,poezie, poezie , da-mi si mie o jucarie''
Cine credeti ca a reprodus imediat. Asta de ce s-o fi lipit de el asa repede?

Yaia si al meu a lasat deoparte cars , acum e inebunit dupa creioane de colorat.I-am luat un top de hartie si e fericire pe el ca poate sa mazgalesca cum vrea. Pe cartile de colorat nu trage nici macar o linie. Si numai cu stanga vrea sa scrie !
Suplimentam colectia lui Tudorcu fulger,aia incercam sa zic atunci!

Sabina daca nu e furculision , eu nu ghicesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

eu am auzit de la o mamica o idee geniala:

tricou pt copil cu "eu nu spun poezii"

;))


Sofia, cea care a fost dintotdeauna super mega geniala si extrem de dotata lingvistic . nu a stiut nicio poezie la varsta asta si nici n-am invatat-o. Uite-asa! :))



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G

Foarte scumpa e Olivia! Dar mami, n-ai si filmulet?

Yaia, bravo Alexiei, pare sa fie totul bine, da? Interesante cursurile lui Tudor de patinaj, oricum la inceput ii invata echilibrul si altele asemenea.


Si eu ca si Roxana, nu ma multumesc cu degetul, vreau toata mana! E tare draguta si as vrea sa o vad miscandu-se in ritmul muzicii! Ii trimitem oricum un de felicitare!

Pare bine deocamdata, azi dimineata mi-au luat-o mai brusc, cum o sa o ia in fiecare dimineata, semn ca s-a incheiat perioada de acomodare si a plans putin, dar nu mult. Amuzant era ca au pus-o s-o hraneasca si spre sfarsit nu se mai auzea plangand, ci mormaind putin a protest cu mancarea in gura: Mam-mam-mam!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Neata!

Nu am filmat, ca era camera fara baterie incarcata, constatat dupa ce am ajuns in sala.
E destul de greu cu copii asa mici sa faca dans, sau ce o fi. Ptr ca azi vreau, maine nu mai vreau, cam asa am patit atunci la festival, pana au intrat pe ring de dans, Olivia s-a razgandit de 3 ori, pana nu i-am distras atentie, ba cu o bomboana, ba ca o napolitana.De obicei copii sunt luati la dans abia pe la 4-5 ani, ca pana atunci nu au coordonare, sunt inca "stangaci" in miscari, nu au rabdare sa stea o ora intreaga(aici e totul ok). In fine, perseverenta conteaza si suportul parintilor, fie care consta in timpul pierdut cu ei asteptandui, fie cu o incurajare, fie mai tarziu(aici e cazul lui Alex) financiar, si mai sunt si altele.
Pe 13 februarie va fi urmatorul festival unde vor participa.

Alex ieri la antrenament, compara cha-cha(pas de baza-care consta in pasi in fata si spate) cu circulatia sangelui-flux sanguin, ii zicea antrenoarei, uite ca sangele circula prin vene inainte si inapoi, exact la fel ca la pas de baza.



Mergi la inceput