Strumfi si prichindei iulie-august2011(8)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

bun venit noilor burtici,v-am trecut pew listuta,va rog sa verificati. Pentru una dintre voi nu am avut datele


o zi buna tuturor

Mama de Ana si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Buna searaaaa!!!

Azi am stat toata ziua in pat...am cam lenevit ce-i drept.
Ma simt ceva mai bine, desi obosita(in conditiile in care chiar nu am facut nimic).

Testele astea le face cine vrea, deciziile de pe urma testelor iarasi depinde numai si numai de mamica. Fiecare stie cat poate sau cat nu poate sa duca.

Eu una stiu exact care imi sunt limitele si ce vreau de la viatza. Restul sunt detalii.

fiecare face cum ii zice sufletul lui si eu cred ca daca aia alege inseamna ca aia e bine pentru el.

Unii aleg sa faca teste altii nu . Pentru fiecare totul e in regula atat cat e o decizie luata in deplina cunostinta de cauza. nimeni nu are dreptul sa judece decizia celuilalt...Sa o respecte si sa o accepte..In fond, sunt decizii personale si atata timp cat pe mine nu ma influenteaza nimeni in luarea deciziei...eu zic ca e ok.





Felicia, mami de scufundac atomic, Gabriel (23 Mai 2008) si 8+ cu
Nasterea lui Gabriel
_

Simply happy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Absolut, nici nu voiam sa spun ca eu as forta pe cineva sa faca altfel decat ce simte. Recitind acum replica mea, imi dau seama ca suna cam dur si direct - recunosc am scris-o in graba si fara sa recitesc. In niciun caz nu asta a fost intentia mea. Am vrut doar sa-mi exprim parerea, de genul 'ce as face eu'. Imi cer scuze daca am ofensat pe cineva, da' se pare ca scrisul in graba nu face bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxidoni spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana

bun venit noilor burtici,v-am trecut pew listuta,va rog sa verificati. Pentru una dintre voi nu am avut datele


o zi buna tuturor

Mama de Ana si 13+


Multumesc,

Cu o mica erata: la mine UM a fost pe 10/10/2010 (nu 14/10/2010).

Seara frumoasa :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Buna...multumesc ca m-ati trecut in listuta....
Legat de analize,eu la prima sarcina nu am facut decat analizele recomandate de doc (cele clasice) si eco lunare,altceva nimic.....daca doc mi-ar zice sa fac si altceva as face,daca mi-ar zice ca ceva nu e cum trebuie as continua cu analizele,iar daca mi-ar da un verdict dur...nu stiu,probabil l-as asculta......e cu dus si intors...




Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Buna seara, burtici

Am fost si eu astazi la analizele pt secretii vaginale si mi-au luat si sange. Aceeasi problema ca nu imi curgea sange si m-a intepat in 4 locuri pana a curs Apropo de pofte de cartofi prajiti si eu am avut pofta de ei si de big mac si mi-am dus sotul pe sus sa-mi ia ca muream de pofta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

mama lor de cartofi prajiti acum sunt la prajit si cu mujdei si doar 2 ficatei

Mama de Ana si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Buna fetele, eu chiar daca n-am mai scris de mult va citesc zilnic, nu pierd nimic.
In legatura cu dublu si triplutest, intradevar subiectul e f.sensibil.
Aici ne spunem fiecare parerea, dar in final e decizia fiecarui cuplu daca le face sau nu.
Eu la prima sarcina, obtinuta prin FIV dupa 8 ani de infertilitate n-am facut nici unul din aceste teste.
Sora mea care era gravi si ea o data cu mine ma tot batea la cap dar eu ziceam ca nu le fac daca medicul nu mi le-a cerut si ca oricum nu as avea puterea de a intrerupe sarcina orice ar fi.
Acum nu mai gandesc asa.
Din pacate acea sarcina am pierdut-o in sapt. 19 si pe rezultatul anatomopatoloc scria ca baietelul meu suferea de parietoschizis si hidrocefalie.
De data asta voi face toate testele necesare, am schimbat si medicul ma rog la Dumnezeu ca acest bebe sa fie sanatos, la fel cum va doresc si voua tuturor.
Va pup !

Alina 10+
Multumesc Doamne pt. cel mai frumos cadou


Hipotiroidie Hashimoto, PCOS, gena MTHFR A1298 C genotip heterozigot, o sarcina obtinuta prin FIV si pierduta la 19 saptamani


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fabiana_25 spune:

Buna seara am revenit .
Acum sunt satisfacuta cartofi prajiti cu maionea si ketch up si dublu chesse of ce bine a fost .
Cu toate astea nu sunt prea happy am mare ghinion cu do nu mi-a facut eco si sunt in mare cautare de alt doc
.
Poate cineva sa-mi recomande un doc bun in bucuresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Vad ca atunci cand poftim la ceva poftim toate in acelasi timp
Fabiana daca vrei ti-o recomand pe doctorita mea. Eu sunt f multumita de dansa. Prima data cand am fost la dansa era agitatie mare ca era ultima zi lucratoare din an si toate gravidutele erau curioase sa stie cum sunt bebeii lor. Se numeste Florina Mihalache si lucreaza la CFR2 si la Euroclinic. Imi place de dansa ca este tanara si bine informata si ca ma pune sa fac toate analizele posibile ca sa ma asigur ca e bine bebe.

Mergi la inceput