Strumfi si prichindei iulie-august2011(8)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Buna dimineatza si de la noi.

Nu stiu cine intreba daca mi-a trecut durerea...sincer toata noaptea m-a durut, si acum e la fel. Pe mine ma supara ca e unilaterala, doare exact in acelasi loc.E numai pe partea dreapta ca si cum ma doare osul de la sold...nu stiu cum sa explic...e o durere continua, agasanta si nu se opreste cu nimic. Ieri am stat sub dus cu apaa fierbinte, parca a fost mai bine...dar cum am plecat de acolo...durerea a revenit. Asta e..Pana pe 21 cand voi face eco nu am ce sa fac. trebuie sa indur. Plus ca acum m-am pricopsit si cu o durere infioratoare de cap...o placere.
Am avut gripa acum 3 saptamani (o saptamana de stat in pat cu febra 40.5)ma rog toata gama. Inca stau cu nasul complet infundat, tuse enervanta...dar macar expectoranta.Am impresia ca nu mai trece de nici o culoare.

Si cu tot nasul asta infundat(credeti-ma respir numai pe gura..asa de aiurea e) tot simt mirosurile care nu imi plac.


Va las dragelor caci durerea de cap ma termina




Felicia, mami de scufundac atomic, Gabriel (23 Mai 2008) si 8+ cu
Nasterea lui Gabriel
_

Simply happy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

buna burticute dragi si LA MULTI ANIVa doresc un an nou mai bun, plin de impliniri pe toate planurile, sanatate, fericire,
bebei din burtica sanatosi, si nasteri usoare sa avem. Doamne ajuta.
Sper sa ma iertati pt absenta indelungata, noi am fost plecati la mama si ne-am intors la inceputul saptamanii si a durat ceva pana am facut putina ordine, desfacut bagaje, spalat rufe, gatit...chiar nu am apucat sa intru pe forum.
Va marturisesc ca m-am gandit la voi toate in noaptea dintre ani si mi-am dorit ca toate sa avem parte de sarcina si nastere usoare.

Mai citesc ca am de recuperat si revin.



Printesa mea Teona

Mami fericita de printesa Teona si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

Amaia

Tu locuiesti in Nicosia? daca da...sa stii ca te invidiez tare( glumesc), sora mea locuieste acolo si imi este asa dor de ea...offffff.

Am vazut ca esti din Bacau...de unde mai exact? Din oras sau alte localitati din jud Bacau?
Sper ca nu sunt tare indiscreta

Printesa mea Teona

Mami fericita de printesa Teona si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Buna fetelor!

Felicia, sanatate maxima!
Off, cand citesc la voi, cu vomitat si rau toata ziua, mai ca-mi este rusine, greturi am si eu toata ziua, dar macar nu vomit.

Fetele cu Rh negativ, analiza antiD se recolteaza gratuit cu trimitere prin medicina de familie, tocmai ce am vorbit aici la un laborator cu o asistenta pe care o cunosc. Altfel e 50 de lei. Maine ma duc si eu pentru analizele uzuale+rubeola IGg si Igm+antiD, tineti-mi pumnii ca sunt lesinata de spaima

blog

am hainute la bazar

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=0" target="_blank"> Eva cu obrajori ca marul - concurs CHIC


Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Bun gasit aici, dragi viitoare mamici!
In august tre' sa nasc si eu, dar cum vrea bunul Dumnezeu.
Sanatate va doresc, ca m-ati primit: Va multumesc!


Datele mele de graviduta sunt (la fel cu Dado, Alinafilip):
UM:27/10/2010
DNP:03/08/2011


bine ai venit

Luli - fericita 9+ si cu ajutorul lui Dumnezeu imi voi tine minunea in brate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Citat:
citat din mesajul lui v_florina

Am si eu o intrebare pentru fetele care isi fac analizele pe abonament la vreo clinica privata, dar au un medic ginecoloc din spital. Intrebarea mea este de fapt cum le veti cere celor de la clinica sa va faca analizele recomandate de medic.

Azi m-am vazut cu medicul cu care voi naste, si maine trebuie sa ma duc la medicover sa fac analizele. Numai ca la medicover ma vad cu ginecologul de acolo, si mi-e jena sa-i pun analizele pe masa... Ma gandesc ca fiecare medic are orgoliul lui...

PS: suntem in 7+


Pai eu zic ca iti faci prea multe griji. Ii spui sincer ca sarcina ti-o urmareste dr X insa vrei sa-ti faci analizele pe contract intrucat iti permite abonamentul. Sigur va intelege. Eu personal asa am procedat la investigatiile facute inainte de a ramane insarcinata. Acum am un pachet definit pe fiecare trimestru pentru monitorizare. Inca nu am facut analizele de trim I pe contract dar ma duc direct la analize cu planul de monitorizare, nu mai trec pe la ginecolog ptr ca nu vreau sa fac si analizele de secretie.
Bafta si sa ne pove

Luli - fericita 9+ si cu ajutorul lui Dumnezeu imi voi tine minunea in brate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Citat:
citat din mesajul lui Atassa

Buna ziua burtici!...indraznesc sa intru si eu printre voi...desi am avut initial cateva emotii. Acum sunt in 12+, dar la 5 saptamani am avut "ceva" emotii: diagnostic initial - Sarcina gemelara cu un sac gestational in involutie...apoi am mers la un ecografist care a zis ca e molara...am plans, bineinteles...dar acum sunt bine. De fapt era gemelara cu un SG in involutie, asa ca a ramas doar un bb, care la ultimele doua ecografii a fost in standarde. Mai am o emotie: triplu test, peste 3 saptamani:) Sa-mi tineti pumnii:)

DPN este de 17 iulie
Cluj Napoca
UM 10 oct

bine ai venit

Luli - fericita 9+ si cu ajutorul lui Dumnezeu imi voi tine minunea in brate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Citat:
citat din mesajul lui MihaelaV

Nu am somn Ati avut activitate azi, nu gluma Ce ma bucur
Eu astazi am zacut. Nu ma impac deloc cu Arefam si maine cand o sa merg la dr pt analiza secretiilor o sa intreb daca nu poate fi schimbat cu alt medicament. Imi da o stare de somnolente de nu ma mai pot controla Cred ca ma paste si o raceala pt ca stranut si ma doare in gat. Nu ma simt deloc bine Am si vomitat de 4 ori azi si mi-a fost rau toata ziua. Maine sper sa ma simt mai bine.


Mihaela

daaa si eu am nopti cu insomnii. Ma trezesc pe la 3-4 dar dau drumul la tv, butonez ceva vreme si in functie de cat de plicticoasa e emisiunea, adorm din nou

Luli - fericita 9+ si cu ajutorul lui Dumnezeu imi voi tine minunea in brate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Pufi - e zic ca sunt f bune rezultatele. Bravo ai scapat de griji. Eu am sa fac doar TN, mi-am facut programare la Pop.

Fetelor o ceva? se aude?


Luli - fericita 9+ si cu ajutorul lui Dumnezeu imi voi tine minunea in brate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Felicia analizele ti le-ai facut? cum ti-a iesit calciul? Si pe mine ma mai doare un genunchi si am observat ca ma doare in special cand se strica vremea

Pentru raceala dai batai cu ceai lamaie multa si miere de albine cat cuprinde.

Legat de durerea de cap, sa incerci sa-ti iei tensiunea, sa vezi cum e, poate fi si asa o cauza. Eu de ex sunt hipotensiva si mai beau cate o ceasca de cafea mai slaba.

Luli - fericita 9+ si cu ajutorul lui Dumnezeu imi voi tine minunea in brate


Mergi la inceput