Strumfi si prichindei iulie-august2011(8)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

da fetelor si pe mine au inceput de cateva seri sa ma doara incheieturile asa ca de azi am sa incerc sa beau mai mult laptic, o sa-mi aduc la munca laptele ca acasa seara mai mult de o cana nu intra.

O fi de la vreme... cert e ca mai multe lactate nu cred ca strica.

.....viata este acolo unde te regasesti.......

14+ Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns omibaba spune:

Salutare fetelor.

Ce mi-e pofta de cartofi pai cu usturoi, asta a mancat sotul meu azi si parca si mie imi trebuie. Ce ti-e si cu poftele astea, eu sunt pofticioasa de la natura, iar sarcina nu a schimbat nimic, nici in + nici in -.

Am facut analizele alea pentru rubeola, hepatice si ce stiu eu mai ce, au iesit perfect. Medicul de familie l-am vazut ieri si zicea ca n-ar fi fost cazul sa fac analizele alea. Si le-am platit vreo 236 lei sau cat, ca nu mai stiu exact la cate am platit pana acuma.

Azi am facut cercetari intense pentru a identifica un laborator care mai are fonduri pentru analize gratuite (cercetare nereusita). Sotul trebuie sa-si faca si el RH si cu un drum am zis sa le faca pe toate.
Pe mine m-a intepat o asistenta draguta, de vreo 10 zile si inca ma mai doare locul si e vanat galbui. Nu stiu ce naiba a facut cu mine.

Bun venit din vacanta bine meritata. Ma bucur ca macar voi a-ti avut prilejul, ca eu...ciuciu vacanta.

11 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Buna fetelor ma alatur si eu voua cu o sarcina de 11+ dupa calculul meu de 13+ dupa ce zice ecograful saptamana asta.
Eu i-am spus medicului ca BB a crescut ca l-am cam ingrasat in perioada asta de sarbatori cand am mancat absolut de toate si m-am ingrasat deja 5kg .
Am inceput sarcina cu probleme iminenta de avort, un hematom urias ca nimeni nu-i dadea nici o sansa dar se pare ca acum dupa tratament totul merge bine , BB s-a dezvoltat hematomul a mai involuat putin.
Am schimbat deja un medic primul m-a demoralizat complet incat in mintea mea nu mai era decat sa renunt la sarcina si sa scap odata, apoi am mers la altul care m-a incurajat si mi-a dat sperante ca o sa fie bine.

Analizele generale le-am facut intamplator exact in saptamana in care am aflat ca sunt insarcinata, am renuntat la bitest in favoarea analizelor de rubela, toxoplasma, citomegalovirus , hepatita etc. pe care le-am facut ieri si m-au costat 350RON , urmand sa fac triplutest. Medicul meu mi-a zis sa aleg intre bitest si triplutest ca nu e necesar sa le fac pe amandoua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

omibaba tocmai am facut "comanda" la sot de niste cartofi pai cu castraveti murati pentru cand ajung acass , asta dupa ce-am citit postul tau

.....viata este acolo unde te regasesti.......

14+ Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Buna fetelor....ma primiti si pe mine in grupul vostru? Scrieti f mult si e tare placut sa va citesc,va citesc de cand am aflat ca sunt insarcinata din nou...deci :UM 21.11.2010 DPN 28.08.2011, deci azi 6 sapt si 4 zile, mai am un baietel,Razvan Stefan, de 3 ani si 7 luni (09.05.2007)

Va doresc la toate sarcini usoare si bebei sanatosi!!!



Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Bun venit noilor burtici!

luli, tocmai am revenit de la medicover. Dna doctor de acolo a fost mai mult decat receptiva si mi-a dat de facut toate analizele cerute de medicul cu care voi naste. A trebuit sa platesc numai chlamidya si listeria. Bine, dar si abonamentul lunar ma rupe, asa ca macar nu atat sa ma aleg si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Buna ziua burticutze!
Ma bucur sa vad ca se mareste odiseea asa ca bun venit noilor viitoare mamici si multa . multa sanatate!
Eu se pare ca nici azi nu am scapat de durerea de cap , desi sunt libera si am stat in pat pana pe la 10 ... poate deasta?? organismul e obisnuit sa fie in picioare la 5:30!
Asa ca .. mai e vreo gura de cafea?
Am o gramada de treaba dar cum azi e sarbatoare .. profit si ma duc din nou in pat
O dupa-amiaza placuta la toate

12+

Ajuta-ne Doamne sa nastem prunci sanatosi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fabiana_25 spune:

Buna! Bun venit noilor gravidute !!!
Acum am ajuns de la serviciu si intr-o ora plec la eco tneti-mi pumnii.
Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oanamares spune:

Buna ziua, fetelor!
Eu cred ca ma hotaresc din ce in ce mai mult pt a nu face nici bitestul si nici triplutrstul. Desi sunt o tipa excesiv de pusa la punc si receptiva la noile tehnici medicale, care se duce la dr chiar si pt o mica durere, nu cred ca vreau sa strec prin emotiile astea.
Am cunoscut azi 2 fete. Una din ele a facut bitestul, i-a iesit risc crescut la SD, a facut amniocenteza si lafel,i-a iesit clar Simdrom Down.A fost sfatuita sa ii provoace avortul prematur, a refuzat, iar acum afre o minune de fetita de 2 ani.
Cealalta fata era insarcinata cu gemeni,a facut bitest,triplutest, aminiocenteza si unul din copii se parea ca are Down.I-au spus ca ar trebui sa renunte la unul dintre ei,iar ea nu a putut sa renunte la un bb al ei la 6 luni. Bineinteles ca bebeii sunt foarte sanatosi,iar stresun prin care au trecut in sarcina le-a facut viata un calvar.
Nu cred ca vreau sa trec prin asa ceva. Am 27 ani, sunt sanatoasa, sotul lafel.Daca Dumnezeu iti da o cruce de purtat,ar trebui sa o purtam,nu?

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cereline spune:

salutare fetele!ma primiti si pe mine?sunt o viitoare mamica de iulie 2011;UM:2octombrie DPN:14iulie

Mergi la inceput